|
Poslao: 04 Jan 2017 22:16
|
offline
- Sima zna
- Zaslužni građanin
- Pridružio: 06 Nov 2011
- Poruke: 607
|
Па то да од Амера добији исти или сличан аранжман као ми од Руса није искључено, а и чисто сумњам да Амери негде немају 9 авиона у резерви или да не могу толико да одвоје и донирају, а Хрвати да плате ремонт итд...
Е сад поред њиховог толиког дуга и беспарице питање је да ли су у стању и да издвоје 100 милиона, а не треба заборавити да сад имају и ону зајебанцију са Мађарима и ИНА- ом и да спомињу да ће да је откупе и тек би ту спуцали озбиљне паре.
Ми смо за све ово имали срећу да имамо Русе и суфицит тако да је тај суфицит или већи део отишао у авионе и хеликоптере итд.
Не видим да Хрвати имају суфицит у буџету и код њих би све морало да иде кроз задуживање, а питање је колико је то изводљиво.
Али опет не бих код Хрвата искључивао фактор "чији је већи" тако да се ту још ништа не зна, ни да ли хоће ни да ли неће.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 04 Jan 2017 22:49
|
offline
- Sim.a
- Legendarni građanin
- Pridružio: 29 Avg 2009
- Poruke: 3410
- Gde živiš: Zemlja čuda
|
Suficit na kraju prethodne godine?
4.1. i već se to zna a izvor je?
Država koja godinama ne polaže završni račun ne bi trebala previše sa tim da se hvali.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 05 Jan 2017 00:08
|
offline
- Čivi

- Zaslužni građanin
- Pridružio: 02 Dec 2015
- Poruke: 628
|
yrraf ::Ja ipak mislim da će HR zadržati nadzvučnu komponentu. Činjenica je da je skupo za ove naše državice, ali će NATO ipak insistirati na tome. U situaciji napetih odnosa sa Rusima ostaviti članicu veličine Hrvatske (sa teritorijalnim vodama to je prostor veći od VaP Srbije) bez LA, bilo bi vrlo neodgovorno i dodatno opteretilo susedne članice (Mađarska, Italija). E sad meni Gripen deluje kao najoptimalnije rešenje. Logistika i obuka bi mogla da se podeli sa Mađarima nešto kao planirana Češko-Slovačka saradnja. Možda bi čak moglo da se prođe sa samo 8 aparata u tom slučaju. Nije idealno ali radi posao. Druga opcija je F-16 MLU za vrv. 500-600 miliona (10-12 aparata). T-50, iako vrhunska mašina, meni ne deluje realno pre svega jer se nikako ne uklapa u NATO sistem u ovom delu sveta a rekao bih da će članice iz Istočne Evrope biti usmeravane ka što boljoj saradnji i unifikaciji da bi se limitirani efektivi ovih zemalja što efikasnije koristili. To će biti naročito izraženo ako Tramp ostvari pretnje i smanji podršku SAD alijansi.
NATO-u(Amerima) vise odgovara da nemaju svoju aviaciju jer ce Hrvatska vise zavisiti od NATO-a. A granice NATO-a su ipak mnogo dalje ka istoku da bi hrvatska bila bitna, logisticki jeste, ali za gomilanje naoruzanja ipak nije. Zato Rumunija ima F-16 a Poljska svasta nesto..
Srbija? Svi znamo da za Amere i NATO ne predstavljamo pretnju osim po novinama a ulaskom Crne Gore u NATO problem ''malih Rusa'' tj. neposlusnih Srba bice zauvek stavljen u blindiranu kutiju.
Jeftinije je uvesti Crnu Goru u NATO nego donirati Avione Hrvatima drugim recima od donacije aviona preko helikoptera nema nista.
Novac? Novca uvek ima. Hoce li ici u nabavku? Ne znam, videcemo ali ja mislim da nece.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Jan 2017 01:38
|
offline
- Pridružio: 28 Nov 2014
- Poruke: 133
|
Kao što sam i prethodno napisao, uzmimo ove, pa nakon 20 i "kusur" godina F-35
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
P.S. Ovo sa Mig-29 koji služe u svrhu predizborne kampanje treba zanemariti
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Jan 2017 10:04
|
offline
- Pridružio: 20 Jun 2012
- Poruke: 1771
- Gde živiš: Moslavina
|
MORH u 7 godina ulaže milijardu kuna u helikoptersku komponentu HRZ i PZO
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Jan 2017 10:20
|
offline
- Pridružio: 01 Jan 2012
- Poruke: 742
|
Ово са Миговима му није требало јер се човек налупетао као да је причао неки острашћени форумаш. По њему ако кореанац приђе ближе има предност у догфајту у односу на Миг 29 а који је шампион у њему и заправо намењен управо таквој ваздушној борби.
Друго, теорија о већем броју је смашна, јер по њој ако ми направимо довољан број супергалеба Г-4 имаћемо предност над малобројним авионима Ф-16. Такву логику смо видели у СФРЈ која је имала једну од највећих школско-борбених флота у свету, па смо били сведоци обарања 4 авиона од стране једног Ф-16 средином деведесетих а да они јадници нису знали шта их је снашло.
Наравоученије, све има своје место и примену зато „Don't mix frogs and grandmothers”, јер ловац пресретач је једно а напредни тренажер ма колико добар је нешто сасвим друго.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Jan 2017 10:43
|
offline
- zixo

- Legendarni građanin
- Pridružio: 27 Sep 2006
- Poruke: 23212
- Gde živiš: Beograd
|
FA-50 је лаки вишенаменски борбени авион способан да буде и ловац. Наравно води порекло од напредног тренажера Т-50 али има одређене могућности за ваздушну борбу. По жељи купц може имати и ракете ваздух-ваздух средњег домета.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Jan 2017 10:45
|
offline
- S-lash
- Legendarni građanin
- Pridružio: 09 Apr 2008
- Poruke: 4960
- Gde živiš: Slovenija
|
krunc ::MORH u 7 godina ulaže milijardu kuna u helikoptersku komponentu HRZ i PZO
može neki link o izvoru informacije?
|
|
|
|
|
|