Osmatračko-akvizicijska radarska stanica 1RL128D "Mečka"

2

Osmatračko-akvizicijska radarska stanica 1RL128D "Mečka"

offline
  • Pridružio: 19 Feb 2006
  • Poruke: 11149
  • Gde živiš: Banja Luka

@sasans23....
Citat:Импульсная мощность излучения станции составляла 1,7-1,8 МВт,
Ako sam dobro razumeo, ovaj podatak se odnosi na impulsnu snagu koja je zavidna (1,7-1,8MW), a kako pretpostavljam da predajnik radi u C talasnom podrucju, rekao bih da bi maximalni domet mogao biti i preko 300km, ali ne razumem sta bi raketni sistem radio na tim daljinama osim da se mecka ne koriti i kao osmatracko-akvizicijski radar
Znao sam da Sovjeti nisu stedeli kad je vojna tehnika u pitanju Mr. Green Ziveli



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 23 Jun 2008
  • Poruke: 68

Impulsna snaga radara je veca od 1,7MW. Predajnik radi na C talasnom podrucju. Maksimalni domet radara je preko 300 km. To i jeste osmatracko-akvizicijski radar (OAR 1RL-128D-1). I nije iskljucivo namenjen sistem KUB. Moze da se veze na bilo koji raketni sistem starije generacije.
Radi na nekoliko impulsnih frekvencija sa mogucnoscu vobulacije.
Ima izuzetno dobru zastitu od ometanja i nekad, bar tako price kazu svrstavan je medju 8 najboljih radara sveta u toj klasi.



offline
  • Pridružio: 19 Feb 2006
  • Poruke: 11149
  • Gde živiš: Banja Luka

@seik....
Citat:Impulsna snaga radara je veca od 1,7MW
Nikada nisam video OAR 1RL-128D-1 ili nesto procitao o njemu i iz tog razloga ne bih ulazio u raspravu o tacnom dometu i snazi predajnika.
Prema izgledu antene i podatka o impulsnoj snazi koju je dao @sasans23, zakljucio sam da bi domet mogao biti preko 300km. U principu, radari takvih karakteristika su univerzalni sa mogucnosti koriscenja za razlicite borbene sisteme i to nije sporno Wink

offline
  • gloyer  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 23 Feb 2007
  • Poruke: 3778
  • Gde živiš: Banat

seik ::Impulsna snaga radara je veca od 1,7MW. Predajnik radi na C talasnom podrucju. Maksimalni domet radara je preko 300 km. To i jeste osmatracko-akvizicijski radar (OAR 1RL-128D-1). I nije iskljucivo namenjen sistem KUB. Moze da se veze na bilo koji raketni sistem starije generacije.
Radi na nekoliko impulsnih frekvencija sa mogucnoscu vobulacije.
Ima izuzetno dobru zastitu od ometanja i nekad, bar tako price kazu svrstavan je medju 8 najboljih radara sveta u toj klasi.


U praksi je to izgledalo ovako: pratimo ciljeve do 50km udaljenosti, zajedno sa visinomerom, a onda ih preuzimaju radari na samohotkama. Celom pričom komanduje pukovnik u KŠK (komandno štabna kola), pomoću računara sa memorijom od feritnih jezgara.

I još jedan podatak: ni jedan jedini tranzistor u celoj mečki, sve radi sa vakuumskim cevima.

offline
  • Pridružio: 23 Jun 2008
  • Poruke: 68

Mecka ima 5 stepeni pojacanja snage u predajniku. 1.stepen izveden je na CPT (cev sa progresivnim talasom), a ostalih 4 na amplitronu.

offline
  • Pridružio: 19 Feb 2006
  • Poruke: 11149
  • Gde živiš: Banja Luka

@seik....
Citat:1.stepen izveden je na CPT
Je'l to cev sa progresivnim talasima?

offline
  • Pridružio: 23 Jun 2008
  • Poruke: 68

seik ::Mecka ima 5 stepeni pojacanja snage u predajniku. 1.stepen izveden je na CPT (cev sa progresivnim talasom), a ostalih 4 na amplitronu.

offline
  • Pridružio: 19 Feb 2006
  • Poruke: 11149
  • Gde živiš: Banja Luka

@seik....

Ocigledno je da umor cini svoje
Post sam citao brzinski i nisam primetio to u zagradi.....sorry.
Poznajem tu cev, ali s oznakom LBV i zbog toga sem brzopleto reagovao Smile

Ako nekoga interesuje, u ovom pdf-u je napisano nekoliko recenica o progresivnom talasu.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 23 Jun 2008
  • Poruke: 68

LBV je ruska oznaka (nesto kao lampa .... v je verovatno valovi-talasi)

offline
  • grbe 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 20 Maj 2007
  • Poruke: 4391











Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1133 korisnika na forumu :: 140 registrovanih, 12 sakrivenih i 981 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 015, 4channer, 9k38, A.R.Chafee.Jr., ajo baba, aleksandar11332, Aleksandar1991, aleph_one, Alojzije, Asteker, Avalon015, Baba_Yagi_Antena, Baltimor, Batko.VD.65, Belisarius, Betta, bladesu, bojank, Boris BM, Borski1977, Bubimir, bukefal, Buzdovan, Ciri1994, Coficab, crazydkure, CZP10C, DeerHunter, Dekanovic, dekiz, Denaya, dexteroza, Django777, Dogma21, Dolinc, drimer, Drug Mimi, Duk011, DzigiNS, Electron, ElvisP, entriun, Feller, FGR, Fulcrum, Goran 0000, grunff2, Igritelj, ikan, ILGromovnik, Istman, ivanb, Jakonjveliki, Jan, Jeremiah, jodzula, Još malo pa deda, Kajzer Soze, kalens021, KimiMR, Kobrim, kolateralnasteta, Koridor, Kototamopeva, kovacicbozo, kunktator, kuntakinte, kuntalo, Lieutenant, lord sir giga, macakgasho, MaCS, Maki1981, Malahit, Manjane, Mcdado, Medojed, miki kv, milanovic, milanpb, milbos, milutin134, mirosl, Mmipko, mnn2, monomah, Naj-Turs, nekdo, nuke92, OtacMakarije, Papadubi, Podgor, Povratak1912, precan, procesor, proka1ng, raster12, Razdroid, Resad76, rovac, ruso, sajorg, Sass Drake, Seeker, sickmouse, singa, Sirius, sistem22, skroba84, SKYLINE, Smiljkovich, spot4chulle, Steeeefan, stegonosa, stevo svinja, Stoilkovic, Su 57, svnedelja, synergia, TBoy, TheDictator, Tihi86, Toper, troki1971, tuja, ulogovan, US_Rank_0, Username1000, Velizar Laro, veljkovicdani, vidra1, Vilson, Vlada1389, vladanan, VX1, W123, zdrebac, zillbg, zoran-ruma, Zrcalo