Automati u naoružanju

231

Automati u naoružanju

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39673

Englezi tačnije mornarička pešadija sa čikaškom pisaljikama na vežbi u Devoširu 1940




Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 21 Feb 2009
  • Poruke: 241

Šta će im bajonet?



offline
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 12020

Jer su pokupili Tomije od nekog drugog. Imaju opasače i fišeklije za SMLE iz 1908,još ga nisu zamenili za 1937-
I čini mi se da su mornari, ne mornarička pešadija.

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Lepa priča o selidbi zavoda No202 iz Lenjingrada na daleki istok .
Do blokade početkom 1942.g su tu izrađivali tada već zastareli PPD40

Пистолет-пулемёт ППД-40, изготовленный заводом № 209 (Ленинград), 1942 г. (образец из коллекции ВИМАИВ и ВС, Санкт-Петербург).
Po preseljenju zavoda na daleki istok su nastavili izradu istog tipa za dalekoistočnu flotu koja na kopnu i nije imala ratnih sukoba do Avgusta 1945 kada su neki od ovih automata učestvovali u borbi protiv Japana.Novo proizvedeni PPD40 su dobili dosta izmena pa i nastavak na cevi za kačenje bajoneta od SVT.

Пистолет-пулемёт ППД, выпущенный на судостроительном заводе №202, 1942 г. (образец из коллекции ЦВММ, Санкт-Петербург)


Пистолет-пулемёт ППД судостроительного завода №202 предусматривал установку клинкового штыка от винтовки СВТ-40 (образец из коллекции ЦВММ, Санкт-Петербург)
Ova i sijaset drugih izrada na davno zaboravljenom modelu kao i opis su detaljno obrađeni u prilogu na linku gore...

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29318
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Jel bila ova pucaljka u kalibru 7.62x25mm?

offline
  • Recce 
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 18 Apr 2011
  • Poruke: 6367

Rade se i takvi za razne entuzijaste. Ron Williams pravi prilicno kvalitetne (barem su mu komponente takve, uglavnom uzima Armalite)


offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39673

Hacionalna policija Ukraine odustaju od AK i Makarova i nabavljaju H&K MP5
Национальная полиция Украины решила отказаться от использования автоматов Калашникова и пистолетов Макарова и закупить немецкие пистолеты-пулеметы MP5. Об этом заявил глава ведомства Сергей Князев.
Источник: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Pravile su partizanske radionice i ove budževine od svačeg po nešto a bogami i masa ručno sklepanih elemenata pa se plaše i onaj ispred a sigurno u zortu i ko se služi sa vakim alatljikama...





История русского оружия
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39673

Taktikal ППШ

offline
  • Recce 
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 18 Apr 2011
  • Poruke: 6367

Ameri konacno odlucili
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 940 korisnika na forumu :: 41 registrovanih, 3 sakrivenih i 896 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: abramac, Antoni S, Arsenije, Bbbggg1979, boranin45, Bubimir, BUDDAR70, crnogorac, darionis, darkkran, Duce, ekipo26, Feller, g_g, Goran_, Ivan Germanovic, Jablan, JOntra, kihot, ljuba.b, LostInSpaceandTime, Magarac, Milos ZA, Mirage 2000N, nnovakis, ObelixSRB, Papadubi, Pilence, PO1974, RecA, ruma, sickmouse, Solunac na steroidima, Tafocus, uruk, VekiJ, Vlad000, Vlada78, vukajlo71, zlaya011, zvomar