Automatske puške (koje nemaju zasebnu temu)

119

Automatske puške (koje nemaju zasebnu temu)

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22248

Cemu onda 7.62x39 puska danas? U Ameriku je izvoziti nece, crna Afrika je predobro pokrivena Kinezima.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • ribar
  • Pridružio: 17 Maj 2024
  • Poruke: 74
  • Gde živiš: El Mundo Latino

Napisano: 27 Maj 2024 9:54

Iza je neka čudna firma, koja se između ostalog bavi balistickim ispitivanjima, pa ih je možda tu nešto povuklo k 7.62..

7.62 se koristio na automatskim puškama ali u x25mm, tetejac.
U drevnim tridesetima su eksperimentisali sa 7.62х54 puščanim, ali sa manjom količinom punjenja, kako bi postigli subsoniku.
Možda i uvale nekom u Africi, gde još koriste Type 54...

Dopuna: 27 Maj 2024 22:06

Imbel IA2, Brazil sa koje cime uzetim od FAL, mnogo losih i jedno katastrofalno resenje
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Vzor50 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 08 Avg 2016
  • Poruke: 647

ElJugoLoco ::
7.62 se koristio na automatskim puškama ali u x25mm, tetejac.


Konačno neki novi podatak 😉

offline
  • ribar
  • Pridružio: 17 Maj 2024
  • Poruke: 74
  • Gde živiš: El Mundo Latino

Kolega niste valjda sarkastični. Htedoh reći u kalibru svima poznatog iz Zastava M57 "Tetejac". Novih podataka ima koliko i novog oružja, taman za dve, tri poruke na forumu godišnje

offline
  • Pridružio: 08 Feb 2006
  • Poruke: 3056

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113450

Prezentacija puske Grot A3

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39513

INSANS Bulput AK

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39513

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22248

Ko zna ruski divno ispricana istorija britanske L85:

offline
  • Pridružio: 20 Dec 2018
  • Poruke: 3439

Citat:Pripadnici JSO u akciji deblokade Oraovice 2001 ☦️🇷🇸
Na slici je zaplenjena britanska puška S80 L85
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 999 korisnika na forumu :: 24 registrovanih, 1 sakriven i 974 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 1MAP, Battlehammer, Bokiboks, Citalac, Duck of Death, Egzekutor13, esko_hz, gaga23, Joint Chief, marsi, Miler88, MK10, Mrav Obrad, nemkea71, nixos, orah, ping15, Rogan33, RS28, saputnik plavetnila, sasa76, Sin Boskic, tooljan, trpche