|
Poslao: 05 Jul 2015 00:50
|
offline
- mushroom

- Legendarni građanin
- ja nesum radijo, ja sam neki veliki dr.mr.
- Pridružio: 29 Jul 2014
- Poruke: 4541
|
Ne znam da li je bio PKP Pecheneg? Tezak je 8,2kg sa nozicama (bipod-om) ili 12,7 na tronozcu. Postoji i Pecheneg Bullpop, ali za njega nemam nikakve informacije (valjdar ga jos u fazi izrade).
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 05 Jul 2015 12:48
|
offline
- Pridružio: 31 Dec 2011
- Poruke: 22301
|
Bullpup je "custom" verzija napravljena od strane oruzara neke od specijalnih jedinica.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 31 Jul 2015 15:02
|
offline
- lažni đoko
- Počasni građanin
- Pridružio: 27 Dec 2013
- Poruke: 774
|
Краљевина Југославија је средином двадесетих од Белгије купила 4.000 пушкомитраљеза Шоша калибра 7,65мм и прекалибрисала их на 7,92мм са заобљеним зрном М88.
Послије 1.СР у посједу Југославије су се нашле велике количине ове муниције.
Зна ли ко како је Југославија дошла до ове муниције?
Њемачка је 1903. усвојила нови метак са шиљатим зрном, који је имао и другачије бушење цијеви. Нијемци су послије усвајања новог метка преправљали и комисијске пушке М1888 на нову муницију и добили модификовану пушку 1888/05.
Тако да метак М88 у 1.СР није био стандардан. Питање је јесу ли и све М1888 преправљене у М88/05?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 31 Jul 2015 16:12
|
offline
- Pridružio: 31 Dec 2011
- Poruke: 22301
|
Staru 7.9mm M88 municiju je masovno koristila Turska u 1.s.r. Grcka je takodje zarobila ozbiljne kolicine te municije od Turaka za vreme Grcko-Turskog rata.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 31 Jul 2015 22:41
|
offline
- lažni đoko
- Počasni građanin
- Pridružio: 27 Dec 2013
- Poruke: 774
|
Зар основни калибар у Турској није био 7,65мм?
Мислим да је Турска наручила велику количину пушака од Маузера у калибру 9,5мм М1887, али када је Маузер произвео верзију на метак са бездимним барутом 7,65мм М1889 за Белгију и Турци су промијенили уговор па је умјесто преостале количине пушака М1887 испоручена модификована верзија белгијског модела М1890.
Турска је Г88 добила у 1.СР, али колико ми је познато није било сукоба српске и турске војске у 1.СР. Тако да не небих рекао да је та муниција из турског плијена.
Те пушке су испоручене и А-У, а користиле су је и њемачке позадинске јединице.
Да та муниција није из А-У плијена?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Avg 2015 23:09
|
offline
- Pridružio: 31 Dec 2011
- Poruke: 22301
|
Moguce, i njima su isporucene ne-modifikovane Gew88...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 02 Avg 2015 04:13
|
offline
- ALBION101
- Legendarni građanin
- Pridružio: 12 Jan 2011
- Poruke: 3753
|
Turska je 1903ce usvojila 7.92 kao osnovni kaliber i u WWI to im je bio osnovni kalibar. Verovatno su kao i ostali imali izvesnu kolicinu pusaka i u drugim kalibrima. Turci su sami proizvodili municiju u tom kalibru, a zrno je srebrnaste boje, spicasto i celicno. Dosta kvalitetna municija jer i posle 100 godina pali kao da je juce izasla iz fabrike. Turski mauzeri su imali pravu rucicu , kao kod M24.
Ako nekoga interesuje mogu da postavim slike turske municije.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 02 Avg 2015 09:25
|
offline
- lažni đoko
- Počasni građanin
- Pridružio: 27 Dec 2013
- Poruke: 774
|
Постави слике.
Мада је ријеч о муницији М88 са заобљеним врхом, која није измјењива са оном са шиљатим врхом.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 02 Avg 2015 10:44
|
offline
- voja64

- Stručni saradnik foruma
- Pridružio: 10 Okt 2012
- Poruke: 26254
|
Unuče od Češke Zbrojovke a po babine linije ima Brena.
Ime modela hebi ga nek šta tu doda...
|
|
|
|
|
|