Njegovo veličanstvo, Maschinengewehr - Mitraljezi MG-34, MG-42 i varijacije

61

Njegovo veličanstvo, Maschinengewehr - Mitraljezi MG-34, MG-42 i varijacije

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Svašta sam za svojega vojnikovanja čuo ali da M-53 služi za muziciranje je potpuna novost.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
online
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 27360
  • Gde živiš: I ja se pitam...

voja64 ::Svašta sam za svojega vojnikovanja čuo ali da M-53 služi za muziciranje je potpuna novost.

''Певају машинке лепше него птице''...

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

ПС
''Шарац'' као ритам-машина? Хм, могуће, само што ја нисам имао прилику да и на њему мало дуже засвирам... Sad Први такт би и могао. Wink



offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113970

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Napisano: 01 Maj 2016 19:42

Poza za qurčenje pošto mu ni jezičak redenika nije uvučen u poklopac sanduka ,tj- nema ni šanse da nešto zasvira.

Dopuna: 01 Maj 2016 19:43

MG3 je inače na slici od Bundeswehra...

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113970

Drekavac u Siriji

offline
  • ja nesum radijo, ja sam neki veliki dr.mr.
  • Pridružio: 29 Jul 2014
  • Poruke: 4541

Viljuska

offline
  • Sim.a 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 29 Avg 2009
  • Poruke: 3419
  • Gde živiš: Zemlja čuda

On to nosi držeći za zadnji nišan?

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113970

Nemci na vezbi
Citat:Немецкие солдаты ведут огонь из пулемета MG 3 во время учений Saber Strike 16

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37727
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Jedan raritetan crtež iz vremena JNA Wink

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Mučenik koi je ovo crtao je napravio i mali kiks u nazivu jer koliko ja znam naziv mu je M53 a ne M52 drugi deo u nazivu je narodni-ŠARAC..
Osnova za ovaj crtež je ovaj prilog ..

Skoro pa u istoj veličini su oba stim da u ovoj knjizi ima još dve stranice na kojima su i ove druge dve projekcije sa istim presecima.

Jedino su ove gore bojene i ona već pomenuta greška .
Imam i ja jedan lepi presek ove iste zveri ali ide tamo gde se kače slike iz novina jer je tisti iz FRONTA...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1237 korisnika na forumu :: 86 registrovanih, 7 sakrivenih i 1144 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: alex71, ALEXV, Apok, Avalon015, Baždaranac, Bbbggg1979, berste23, bojan_t, BSD, Bubili, Chainsaw, cojapop, Colt D, Comyymoc, curiosity, deLacy, Dixtrix, Djota1, Dogma21, DonRumataEstorski, Dorcolac, drimer, Džekson, ElGenius, Feller, galico, Gheljda, goran.vvv, gost321, Imperator_Aleksandr_lll, Istman, ivan979, Jager715510, Jeremiah, K a s p e r, Kajzer Soze, kalens021, klepesina, Lester Freamon, Macalone, mean_machine, Metanoja, mgolub, Michellefromrezistance, mrvica78, nelezele, nemkea71, nevjerna beba, nixos, nnovakis, oldtimer, Orc, Papadubi, Pavel Medved, Pekman, Piicoki, PuškeiPlavuše, rajkoplje, repac, rovac, S-G, Sagotolio, saputnik plavetnila, Shinobi, Simonsen23, Sirius, skvara, Slingshot, Smiljkovich, trutcina, Tvrtko I, umpah-pah, USSVoyager, Valter071, vazduh, Veless, vespa nikola, vidra boy, Vlada78, vrgudinac, wulfy, zmajbre, Zoran1959, Zrcalo, zule2, šumar bk2