Švajcarske puške G89/G11/K31

1

Švajcarske puške G89/G11/K31

offline
  • Pridružio: 13 Jun 2012
  • Poruke: 62

Zanima me da li moze da se nabavi u Srbiji K-31 7,5x55mm u vojnoj konfiguraciji i da li moze da se registruje kao lovacki karabin ili to moze iskljucivo samo sa domacim vojnim karabinima poput m24/47, m48, PAP itd.? I koliko bi kostao jedan K-31 otprilike ovde kada bi se kupio pa cak kada bi se i uvozio iz inostranstva ako to moze da radi fizicko lice? Pitam cisto ovako informativno.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 16 Jun 2010
  • Poruke: 3189
  • Gde živiš: bela crkva banat

по старом закону није могло, морао је да буде ловачки. наравно, нико те није спречавао да га после вратиш у оригинално стање Wink како ће бити по новом, видећемо. углавном, шта ће ти кад и за много мању егзотику не можеш да набавиш муницију...



offline
  • Pridružio: 07 Nov 2007
  • Poruke: 8369
  • Gde živiš: Ravni Banat

Члан форума Х9, је пре коју годину купио "Шмит Рубина" у Аустрији. Живи тамо, па ништа не можеш да чујеш о увозу, али можеш да чујеш све остало.

Ако се ускоро појави на форуму...

offline
  • Pridružio: 08 Feb 2006
  • Poruke: 3056

Zar Albion nema jednu?

offline
  • Pridružio: 15 Jun 2010
  • Poruke: 763
  • Gde živiš: Srbija

Ima jos neko.
Spravica je jako interesantna i precizna do bola.
Nije nemoguce naci je ovde kod nas.

offline
  • Pridružio: 13 Jun 2012
  • Poruke: 62

Ma nije valjda da se ni jedan od navedenih vlasnika nece javiti i objasniti malo kako je dosao do K-31. Steta, bas je dobra puska, siguran sam da bi dobro isla uz m48 kao neka "bolja" rezerva.

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22295

DVC virus ::Ima jos neko.
Spravica je jako interesantna i precizna do bola.
Nije nemoguce naci je ovde kod nas.


Znas li gde ima da se nadje polu-sestra K31 - Mannlicher 1895 a da je u pristojnom stanju? To je jedna od retkih pusaka koja me interesuje od kada sam probao jednu... Smile
Inace, K31, brza paljba:

I Manliherka Smile

offline
  • Pridružio: 07 Nov 2007
  • Poruke: 8369
  • Gde živiš: Ravni Banat

'Е л' ти мождa треба "Рос" у простојном стању?

То ти је скоро па исто. Mr. Green

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22295

Nije ni pod razno, Ross je lepo upropastio Mannliherovu pouzdanost jer je pokusavao da sve savrseno pasuje. A Mannlicher ima zazore sa razlogom, ali zato radi. Smile Plus mi Mannlicher karabince mnogo lepse izgleda nego "veslo" od Ross-a.

offline
  • Pridružio: 07 Nov 2007
  • Poruke: 8369
  • Gde živiš: Ravni Banat

Ма знам то, нег' кад си навалио на "директ анцуг", да ти понудим...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1366 korisnika na forumu :: 79 registrovanih, 6 sakrivenih i 1281 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., airliners, AirSremac, ajo baba, BaneM75, bojcistv, Bombona, Borkanović, boxbole, Bubili, bukefal, CHARLIE JA., cifra, crnogorac, DaliborVukadinovic, Dejan_vw, dendrit86, djonsule, Djota1, DJUNTA, DonRumataEstorski, Dorijan Grej, dukajov, dule10savic, eagle.rs, Georgius, goxin, Iskander, Jaxupa, JOntra, Jovan1983, Jozo74, Kalu128338, Krin, leopard83, Lep1na, M74AB3, MadMike, Mae, Marko Marković, mean_machine, mercedesamg, miki kv, mile.ilic75, milenko crazy north, nedeljkovici, nelezele, Niki2024, nixos, Nomica, obsc, OKT, Orc, Pavel Medved, Pekman, Piani Jazzer, Profesor_018, Pururin, Radio operater, Radoslava, Radula, repac, royst33, SANDRO1973, sap, Sarmat, shaja1, Singidunumac, skok, sonico, stegonosa, tomigun, uruk, vathra, YU-UKI, Zavulon, Zoca, Žrnov, 79693