Poljski vojnici i zarobljeni nemci 1939 godina

Poljski vojnici i zarobljeni nemci 1939 godina

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37727
  • Gde živiš: ovalni kabinet

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ovo su retke i zanimljive fotografije - na slikama možemo videti vod nemačkih vojnika zarobljen od strane tadašnje poljske vojske.
Kako navodi ovaj ruski autor teksta, ovo nisu jedini nemački vojnici zarobljeni u poljskoj - navodno u bitci na Bzuri ( [Link mogu videti samo ulogovani korisnici] ) i pored strahovitih gubitaka u ljudstvu, poljaci su uspeli zarobiti čak 4000 nemačkih vojnika (ako je verovati podacima sa vikipedije).
Sve u svemu, ovi nemci su verovatno veoma brzo oslobođeni jer nemačka kampanja u poljskoj trajala je veoma kratko.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 19 Jan 2012
  • Poruke: 1988

Malo sam skeptičan u pogledu ovog podatka o 4.000 zarobljenih.Članak je očigledno uređivao neki Poljak jer vidi ovu konstataciju:
"Phase III — German counterattack and eventual defeat of the Poles, with the latter's withdrawal towards Warsaw and Modlin (16–19 September)[1]
"eventual defeat of the Poles" EVENTUALNI poraz Poljaka ?! Bojim se da je ova bitka stvarni poraz Poljaka,bez obzira što je bitka bila žestoka.



offline
  • Pridružio: 02 Jun 2011
  • Poruke: 195
  • Gde živiš: Mirna Backa

@victoria

Loše si preveo, eventual defeat bi u prevodu sa engleskog značilo konačni poraz, odnosno poraz na kraju...

offline
  • Pridružio: 19 Jan 2012
  • Poruke: 1988

U pravu si druže,hvala ti.Ipak ostajem skeptičan u vezi onih 4.000 zarobljenih Nemaca.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 814 korisnika na forumu :: 72 registrovanih, 7 sakrivenih i 735 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Aco_GM, Andrija357, Avalon015, awathorn, blue, bojank, burevesnik, BWG, Chainsaw, CHARLIE JA., CikaKURE, cuvarkuca, Dannyboy, darkojbn, debeli, Despot1, Djokislav, dolinalima, Dolinc, DragoslavS, drimer, Dusko_Dugousko, famoso, Feller, goran.vvv, Goran_, Helket, Istman, jodzula, kaskadija, konstruktor, kybonacci, Leonov, Marko Marković, MaschinenPistole, mercedesamg, milanpetkovicv, MountAndBlade, Mrav Obrad, panzerwaffe, pein, Permaldar, precan, Pururin, radza1, RAKITNICA, Remain, repac, RiV, royst33, S-G, Sale0501, samsung, sap, Sarmat, Semberija, shadower78, Siti2, skylab1111, Spreewerk, Srle993, vaci, Velizar Laro, veljko82, vidra boy, Vlad000, voja64, Weah88, x011, XBMC, yiyi, Zrcalo