|
Poslao: 04 Jan 2026 22:50
|
offline
- Pridružio: 18 Nov 2025
- Poruke: 44
|
Bobrock1 ::https://www.youtube.com/watch?v=v4_tq3ZfFzE
GP":Roj ruskih helikoptera bombardira ukrajinski aerodrom dok Putin pokreće invaziju"
Dok su došli do aerodroma, kako mi se čini več su bila oborena dva ruska heliča, pa izbacuju mamce. Američki heliči, došli su u Venezuelu, po Madura, kolko mi je poznato, do sada nijedan snimak, da bi izbacivali mamce. Na 0.30 ukro PVO raketa promašila helič. Ovo usporedivat sa kidnapanjem več prodanog Maduru, kojeg su trampili za 50 milijuna. Ne vidim ja dodirne tačke. Ali da je Maduro nervirao mnoge, jer je puno plesao, to vjerujem.
Pa nema dileme: jedni su se pripremili u skladu sa neprijateljem, a drugi nisu.
Priprema nije samo vojna — to sam već citirao kod Sun Cua.
Ne napada se isto čovek od 2m i čovek od 1,5m, a kamoli druga država.
Ukrajinu bih pre uporedio sa Irakom ili Iranom, a Venecuelu sa Gruzijom ili tako nesto
Ako nisi pripremio teren, zašto ideš goloruk na nož?
Vojska je u oba slučaja odlično odradila svoj deo posla; neko drugi je kod Rusa zakazao.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 04 Jan 2026 22:51
|
offline
- Pridružio: 31 Dec 2011
- Poruke: 21697
|
klepesina ::...
Ako mislis na ono unistenje s300 pa isti nije ni bio aktivan
Da, uvek "nije bio aktivan", ni u Siriji, ni u Iranu, ni u Venecueli. Pa koji su ga nabavljali ako nije aktivan?
PS. Ne mislim na taj snimak, nego na onaj gde navodno dejstvuju na helikopter pa isti "vrati".
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 04 Jan 2026 22:53
|
offline
- Trinitron1
- Legendarni građanin
- Pridružio: 28 Avg 2017
- Poruke: 2823
- Gde živiš: Beograd
|
Mislav Kolakušić
Citat:Teme videa
1. Ima li Amerika pravo bombardirati suverenu državu i otimati tuđe predsjednike?
2. Hoće li Europska unija uvesti sankcije SAD-u – ili će opet šutjeti?
3. Vrijede li pravila međunarodnog prava za sve, ili samo za slabije?
Itd...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 04 Jan 2026 22:59
|
offline
- Pridružio: 30 Sep 2009
- Poruke: 327
|
RJ ::Pre 32 godine slična akcija specijalne jedinice Delta Force doživela je fijasko u Somaliji - ipak se učilo na greškama
RJ sjecas se ti sigurno i ove akcije malo prije nego sto je njihov vjerni saveznik Crown Prince Pahlavi preselio
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 04 Jan 2026 23:04
|
offline
- Koridor
- Legendarni građanin
- Pridružio: 02 Feb 2015
- Poruke: 3442
|
Navodno dejstvuju...pjesadijskim oruzjem.
Da je medju zgradama sacekala neka Tunguska, Shilka, Sergej ili Praga (moram je pomenuti iz pijeteta) sa svakim trecim obiljezavajucim zrnom mnogo bi se bolje sve vidjelo pa bi i snimatelju bilo lakse. A ko bi "vratio" vidjeli bi smo.
Otpora jednostavno nije bilo sem nekog strazara kome je buka helikoptera omela gledanje Kasandre....
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 04 Jan 2026 23:14
|
offline
- Pridružio: 08 Nov 2025
- Poruke: 136
|
bojank ::
A ti i dalje ne vidis kljucnu stvar.
Osim sto je noc, nista se ne vidi zato sto... Ko je pazio neka dopuni.
Osim što je Ukrajina i zima. Cenim da niko od nas nema predstavu o gomili raznih parametara, recimo i temperaturnih, vetrova...da bi izneo kvalitetnu analizu. A kao što @Koridor kaže, malo je i do Kasandre. Bez da sam rasista, ali neki narodi imaju neke sklonosti. Ne udaraju Ameri desante uz klinac na određenim teritorijama... Zašto recimo kod nas nisu odradili desant? Same spašavanja pilota ne znam ništa spektakularno da su uradili.
Ja ne vidim tehnički ništa spektakularno šta bi se desilo drugačije, ako je cilj desanta drugačiji. Pri tom ne treba zaboraviti da je akcija krenula sa svih strana Ukrajine. Dakle nije u igri samo desant helikoptera, nego i potencijalni pomorski desant.
Za razliku od Rusa, Ameri se klinče mesec i kusur dana pred obalom. S druge strane, Rusi, gledaju kako da prikriju operaciju, cenim da su pokušali da možda urade nešto nelogično... Nisam VDV, general, tek ćemo čuti priče zašto baš onako.
Zato smatram da je pomalo besmisleno, više je navijački kod nekih, ne kažem za tebe, da procenjujemo... Ja bih ostavio budućim vremenima kada se sve ovo zlo završi.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 04 Jan 2026 23:23
|
offline
- šumar bk2

- Legendarni građanin
- Pridružio: 24 Maj 2005
- Poruke: 3982
- Gde živiš: Beograd
|
bojank ::
Koridor:
Na snimku koji je Toni postavio se i bukvalno ne vidi nista...
Zapravo si na dobrom putu.
Osim sto je noc, nista se ne vidi zato sto... Ko je pazio neka dopuni.
Maduro pošao na spavanje pa je zagasio svetla u većem delu Karakasa.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 04 Jan 2026 23:23
|
offline
- Pridružio: 30 Sep 2009
- Poruke: 327
|
Koridor ::Navodno dejstvuju...pjesadijskim oruzjem.
Da je medju zgradama sacekala neka Tunguska, Shilka, Sergej ili Praga (moram je pomenuti iz pijeteta) sa svakim trecim obiljezavajucim zrnom mnogo bi se bolje sve vidjelo pa bi i snimatelju bilo lakse. A ko bi "vratio" vidjeli bi smo.
Otpora jednostavno nije bilo sem nekog strazara kome je buka helikoptera omela gledanje Kasandre....
Sirina teritorijalnih voda je cini mi se 12 milja a Karakas je na obali, mora se razumjeti da rat nije poceo fakticki su vise manje mirnodopski uslovi taj sto gleda Kasandru dok mu neko ne javi ne zna ko mu leti iznad glave. I taj dezurni na Pragi bi se isto proveo (uzgred budi receno ili btw svaki metak za Pragu ima traser a za ove prethodne nisam siguran) helikopteri lete brzinom od 250 do 300 i nesto km/h. Imas onu cuvenu scenu iz "Tora, tora, tora" kad dezurni ne da kljuceve od RR magacina dok mu pretpostavljeni ne naredi iako je japanski napad u toku...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 04 Jan 2026 23:40
|
offline
- Koridor
- Legendarni građanin
- Pridružio: 02 Feb 2015
- Poruke: 3442
|
Uslovi treba da budu najmanje "stanje neposredne ratne opasnosti" sa dezurstvima i punom borbenom gotovoscu 24/7 a ne mirnodopsko.
Mozda bi fasovale "prage" ali bi bilo borbe ili barem uzaludnog dejstva a ne nista.
Pogasena svjetla u Karakasu mogu imati milion razloga, pocev od nestasice do unistenih trafo stanica pa i kao taktika odbrane i zbunjivanja protivnika sto u danasnje vrijeme GPS, NVG, termala itd I nema puno smisla.
Vec rekoh, potpno je nebitno dal je operacija izvedena besprekorno vojno ili "magare natovareno zlatom" rezultat je postignut I to je to.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 04 Jan 2026 23:47
|
offline
- Pridružio: 13 Maj 2022
- Poruke: 982
|
Zidari su obavili posao odlično. A za arhitektu, tek treba da vidimo.
Karakas je blizu obale ali ga od mora deli planinski venac visok oko 2000 metara. Sam Karakas je na 1000m.
|
|
|
|
|
|