|
Poslao: 14 Maj 2019 18:23
|
offline
- Pridružio: 14 Apr 2018
- Poruke: 131
|
mercedesamgzakon ::
Ihhh, a ja mislio da se odnosi na ove Brkove
Кхаменеи: Дефинитивна опција иранске нације је отпор против САД-а и у том сукобу САД ће морати да се повуку.Ово није војна конфронтација,јер се не може догодити никакав рат.Ми не тражимо рат ни они.Они знају да им рат не би био користан.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 14 Maj 2019 18:27
|
offline
- dragon986
- Legendarni građanin
- Pridružio: 02 Jun 2013
- Poruke: 3876
|
NN ::САД у Ирану могу да гађају ракетама, углавном обалу, за нешто више нема шансе да раде док год испуне услове урушавање унутрашње структуре власти у Ирану, ако икада то ураде.
Jel bi bio ljubazan da pojasnis?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Maj 2019 18:38
|
offline
- Pridružio: 23 Jul 2012
- Poruke: 289
|
USA treba jedan veliki ozbiljan rat u kojem može da pobijedi. Koji je dovoljno velik da pokrene ratnu privredu. Koji debelo šteti interesima Kine. Koji čini Ruse sretnim jer I oni prodaju oružje I skuplju naftu. Koji tjera EU nazad u obor jer nafte nema I skupa je PA privreda ode u pm. Koji rešava problem Izraela jer su svi ostali osim Irana (hezbolaha) riješeni. Koji je životno važan Saudijcima jer sve to neko mora da plati. I tako!
A Iran ko I mi pogrešno mjesto I pogrešno vrijeme. Jbg!
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Maj 2019 18:52
|
offline
- dragon986
- Legendarni građanin
- Pridružio: 02 Jun 2013
- Poruke: 3876
|
Ljs
Ratnu privredu... e svasta
Pa njima vojni sektor cveta...pogledaj učešće u gdp, pogledaj njihove firme na kojim su mestima...
Sta si mislio pod ratna privreda?
Ovo ostalo ponavljaš. Ajde da ne budem nepristojan. Objasni ovo sa ratnom privredom
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Maj 2019 19:04
|
offline
- TEMPLJAR
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 12 Maj 2018
- Poruke: 15
|
dozorni ::Javna je tajna da bi amerikanci posle toga sravnili Teheran, zajedno sa civilima, nuklearno ili konvencionalno.
Potapanje nosaca je veliki no-no.
Isto vazi za bilo koju drzavu koja bi se "drznula" da to uradi, ukljucujuci Kinu.
Ako si napadnut sa nosača aviona nesmeš da uzvratiš po njemu,jer on je najverovatnije u medjunarodnim a ne u tvojim vodama,osim toga,na njemu se nalazi više od 5 000 ljudi,članova posade i možeš da ozlijediš nekoga,pored toga možeš da povrediš nuklearni pogon nosača i evo ti Černobil na moru...
Može se njega potopit može ako se mu priđe ali nisu oni ludi da se približavaju. Jedan,potencialno dva udara torpeda i ode mu elektronika navodno,možda i na dijelu zrakoplova,nagnuče se malo u stranu pogotka što je dovoljno,da avioni ne mogu uzlijetat. Recimo negdje od pet pa do osam torpeda uz dvije do četiri avio bombe od 250 ili 500 kg,nedaj bože 1500 kg in on možda ,možda ostane na površini ali je nepopravljivo oštečen. Pre toga treba eliminisati pratnju.
On se nalazi tamo radi projekcije moči i na sigurnoj je udaljenosti,dobro zaštiten. Vjerovatno zbog domače i dijela Arapsko Izr. javnosti. Ubojni teret jako je ograničen bez dobre logistike.
Ako dođe do ograničenog udara na Iran,uradiče to sa sekiricama a zrakoplovi sa njega služili bi za šminku jedino... No sa sekiricama,mogli bi se obrukati kao u Siriji,stoga verovatno samo psi laju,a karavana kreče dalje.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Maj 2019 19:40
|
offline
- Pridružio: 14 Apr 2018
- Poruke: 131
|
Trump negirao da priprema 120.000 vojnika za Bliski istok
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Maj 2019 20:16
|
offline
- Pridružio: 26 Okt 2011
- Poruke: 1232
|
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
evo vam koliko je trebalo da se Amerika unisti.. A Nosac ima borbenu grupu oko sebe a i sam nosi ESSM block II.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Maj 2019 20:35
|
offline
- Markoni29
- Legendarni građanin
- Pridružio: 09 Okt 2014
- Poruke: 2840
|
DJUNTA
Са 120 000 војника могу само да се сликају. Да би окупирали Иран треба им 12 милиона.
Да је пала Сирија и да се све скувало како су замислили онда би имали изгледне шансе за рушење Ирана. Али овако мрка капа. Наравно могу да их ракетирају али све је то неизвесно.
|
|
|
|
|
|