Ako pogledaš u prošlost vrlo ćeš lako uvidjeti da je u burnim društvenim kretanjima nosilac ili pokretač društvene promjene uvijek ono što savremeni teoretičari nazivaju disidentski diskurs bilo da se on ogleda u drukčijoj dogmi i liturgiji ili raspodjeli sredstava za rad. U tom smislu savremeni radikalni islamizam je disidentski diskurs, ali kao takav nije pokretač promjene, to su očito masovno socijalno nezadovoljstvo i strane obavještajne službe. Radikalni islamisti u Siriji promjenu pokušavaju provesti kao sopstvenu revoluciju, zapravo pokušavaju promijeniti njen tok kako bi prigrabili moć. Prema tome sam radikalni islamizam je veoma političan, a nažalost i veoma uspješan. Jedino što me raduje u cijeloj priči je što demantuje Francisa Fukuyamu .
Pitanje radikalnog islamizma u Siriji, kao i svakog političkog pokreta ma gdje u svijetu je pitanje legitimiteta koji će dobiti od mase. Što veću podršku dobije to će promjene biti brže i radikalnije. U tom smislu Sirija neće biti prijatno mjesto za život nikome ko ne dijeli selefijsko učenje.
S druge strane imaš i primjer Bosne i Hercegovine u kojoj takođe djeluje wehabijska zajednica, a djelovala je i u ratu, međutim među muslimanima nije dobila podršku koja bi je učinila značajnom političkom strujom čak i u isključivno muslimanskoj populaciji.
12.47 - Gaza ponovo u dimu. Serija vazdušnih udara na taj grad posle eksplozije autobusa u Tel Avivu. Bombe pale na stadion, lokalni mediji navode da ima mnogo mrtvih i ranjenih.
Citat:Серија ваздушних удара на Газу после експлозије аутобуса у Тел Авиву у којој је повређена најмање 21 особа. Хамас преузео одговорност. Потера за починиоцима у току.