Rat Izrael-Hamas

355

Rat Izrael-Hamas

offline
  • S2M  Male
  • Legendarni građanin
  • No pasarán – Sie kommen nicht durch
  • Pridružio: 21 Nov 2009
  • Poruke: 6801

Citat:
[link]

GP":Trenutak kada su jemenske balističke rakete pogodile ciljeve u Eilatu"

Znači kupola nije odradila.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 20 Jun 2018
  • Poruke: 2337

Немамо појма шта је експлодирало.
Шансе да балистичка ракета из Јемена погоди циљ у Израелу су минималне.
Друга ствар, каквим то балистичким ракетама располажу Хути? До јуче су у сандалама палили саудијска возила јер нису знали шта ће са њима. За њих је аутомат довољан. Какве сад балистике ракете..



online
  • Pridružio: 18 Nov 2012
  • Poruke: 427

nemkea71 ::Немамо појма шта је експлодирало.
Шансе да балистичка ракета из Јемена погоди циљ у Израелу су минималне.
Друга ствар, каквим то балистичким ракетама располажу Хути? До јуче су у сандалама палили саудијска возила јер нису знали шта ће са њима. За њих је аутомат довољан. Какве сад балистике ракете..

U pitanju su verovatno neke verzije iranskih raketa. Pre neki dan su srušili američki dron, i to ne prvi put, naravno dron i nije neki cilj kada se uoči na vreme. Uglavnom Iran ih već decenijama snabdeva raznovrsnim naoružanjem i opremom, a pomaže i u proizvodnji određenog naoružanja.

offline
  • Pridružio: 20 Jun 2018
  • Poruke: 2337

То би опет био некакав шверцовани Елбрус из Ирана.

offline
  • Pridružio: 08 Avg 2019
  • Poruke: 7691

Zvanično




Plus ovo svježije, sa skorašnje parade

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Nezvanično, zavisno od iranske mogućnosti dostave i želje

offline
  • Pridružio: 20 Jun 2018
  • Poruke: 2337

Не знам, шта год да погледам проблем је домет. Ко зна какве ракете имају и шта са њима раде.

online
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39666

Nemke imaju Huti indronove kamikaze što onih sa dvocilindričnim sa kosačice što sa mlaznim motorom a opet je problem domet čak ni 2000km nije dovoljno da dokuče Izrael. Jedino ako su imali kakvu plutajuću platformu baržu pa iz međunarodnih voda da šalju dronove i balističke.

offline
  • Pridružio: 20 Jun 2018
  • Poruke: 2337

Мислим да би их примјетио неко од ових 40 бродова у регији Ziveli

offline
  • Pridružio: 08 Avg 2019
  • Poruke: 7691

Eilat je u dometu, ima manje od 2000km.

A za više od 2000km - ko zna i ti dometi što su dali Iranci, moguće da su ih prikazali nešto manjim nego što su stvarni.
Možda je i neka prepravka rakete moguća, manje ubojnog tereta, više goriva.

Štaviše i Tel Aviv je teoretski u dometu. Ako bi lansirali iz ovog džepa prema S. Arabiji. Oko grada Baqim. Odatle je čak i Haifa ispod 2000km.

online
  • Pridružio: 27 Nov 2013
  • Poruke: 3081

Александар Павић је такође дао добра објашњења о узроцима и последицама.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 849 korisnika na forumu :: 47 registrovanih, 2 sakrivenih i 800 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: aleksandar11332, ALEXV, BB, Belac91, Belisarius, bojcistv, Boris BM, bozzo27, Car89, comi, cyprus, deLacy, Doca, Draganeli, Duce, dukajov, Dzigy, GH69, GveX, Jeremiah, Koca Popovic, kolateralnasteta, komsija1, Langdorf, lcc, mat, Mi lao shu, Mikisha, Milan A. Nikolic, mile.ilic75, Milometer, miso2709, neutrino, Orc, Paki, pein, prle122, raso76, royst33, S-G, skok, sspp, Tanjagre, Tvrtko I, ujke, xAlex2, Zukov