|
Poslao: 19 Jan 2023 00:35
|
offline
- Pridružio: 20 Jun 2018
- Poruke: 2353
|
Napisano: 19 Jan 2023 0:32
Sloven ::Na Seversk se pritislo sa više strana, vjerovatno će se UKR odatle povlačiti jer je neodbranjiv.
Зашто је Северс неодбрањив?
Dopuna: 19 Jan 2023 0:35
Bubimir ::
U stvarnosti je broj ukro žrtava znatno veći a ruskih nešto manji od navedenog ali Mc Gregor je uglavnom dosad sve točno predvidio.
Може ли извор?
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 19 Jan 2023 00:38
|
|
|
Ukri će u okviru novog Američkog vojnog paketa dobiti 100 Strajkera i 50 Bredlija.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Samo ne znam da li je to onih 50 Bredlija što je najavljeno pre nekoliko dana ili je reč o dodatnih 50...
Plus su najavljene GLSDB dometa 150 km
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Jedino što još verovatno nisu voljni tenkove da šalju. Kažu obuka za Abramse je veoma duga i komplikovana i logistika oko tenka je komplikovana.
A zato je za Leoparde kao lagana obuka i zato su naredili Nemcima da odobre njihovo slanje za UKR.... Za sad Švabe odolevaju, a videćemo koliko dugo, pitanje je samo trenutka kad će pasti na rudu
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 19 Jan 2023 00:47
|
offline
- powSrb
- Legendarni građanin
- Pridružio: 08 Mar 2015
- Poruke: 9466
|
Арестович нови моменти. Неки причају да је могућа замена за Зеленског у неким полу преговорима са Русима, ако до тога дође.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 19 Jan 2023 00:57
|
offline
- Pridružio: 15 Nov 2020
- Poruke: 237
|
Њемци не дају Леопардe док Амери не пошаљу Абрамсе (за сад)
Wall Street Journal - article
БЕРЛИН—Немачка неће дозволити савезницима да испоручују тенкове немачке производње у Украјину да помогну њеној одбрани од Русије нити да пошаљу сопствене системе осим ако се САД не сложе да пошаљу борбене тенкове америчке производње, рекли су у среду високи немачки званичници.
Савезници из Северноатлантског пакта имају преко 2.000 немачких тенкова Леопард, који се сматрају међу најсофистициранијим на свету, према Међународном институту за стратешке студије са седиштем у Лондону....
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 19 Jan 2023 01:08
|
offline
- Pridružio: 20 Jun 2018
- Poruke: 2353
|
Napisano: 19 Jan 2023 1:01
raykan :: Али није човек видовит па да може све да предвиди, посебно не временске оквире. Тенденције се прогнозирају, не конкретни догађаји (њих у принципу можеш само случајно да погодиш), и он је ту најпоузданији.
Донекле си управу. Оно што раздваја паметне људе од нас са форума је баш тај "временски оквир". Прогноза која не садржи никакав временски параметар је глупост.
Прогнозе типа: "Запад ће пропасти" су безвриједне из више разлога, али понајвише због недостатка временског параметра и не носе никакав информациони карактер.
Ја се сјећам прошле зиме прије почетка рата смо писали неке реферате на тему будућих односа измађу Русије и Украјине, и многи су написали нешто типа: "Русија ће напасти Украјину", "Почеће рат" и то. То је све безвриједно јер не садржи никакву временску одредницу.
"Русија ће 24.2.2022 напасти Украјину" је већ конкретни податак, и у њему лежи сва мудрост.
Овом методологијом можете лако и брзо да филтрирате изворе информација. Један колега форумаш је прекључе написао да ће Русија 18.1.2023 (јуче) објавити рат Украјини. Свједоци смо да се то није десило. То значи да се истог тренутка тај извор информација компромитовао и постао безвриједан, и не треба му посвећивати пажњу. У супротној ситуацији, да је Русија стварно објавила рат, онда би тај извор информација постао веома значајан.
Dopuna: 19 Jan 2023 1:03
mb1213 ::Опростите, али пошто се појавио и колега са ником 333, може ли неко да појасни о чему се ради?
Мислим шта представља тај број?
Неку команду?
Мене више занима како колега има -1 поруку
Dopuna: 19 Jan 2023 1:08
grenadir :: Demilitarizacija, denacifikacija i Rusija se sprema na dugi rat... Slanje oružja Ukraini od strane NATO, samo ide u prilog oba dva Ruska vojna cilja
Дошли смо до тога да Русији одговара што се држава са којом су практично у рату наоружава
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 19 Jan 2023 02:12
|
offline
- danijell
- Legendarni građanin
- Pridružio: 30 Mar 2011
- Poruke: 2866
|
- 13Ovo se svidja korisnicima: Vatrogasaccc, Vlad000, styg, Webb, djordje92sm, Krusarac, GrammaticalAnalysis, ccoogg123, ILGromovnik, amaterSRB, BraneS, proleter373, MiG-29M2
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Žirinovski je najavio da će početi 22.2.2022. Znači on bio vrhunski izvor i vladar vremenskih okvira
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 19 Jan 2023 02:24
|
offline
- Pridružio: 31 Dec 2011
- Poruke: 22423
|
Simon simonović ::
Kažu obuka za Abramse je veoma duga i komplikovana i logistika oko tenka je komplikovana.
A zato je za Leoparde kao lagana obuka i zato su naredili Nemcima da odobre njihovo slanje za UKR.... Za sad Švabe odolevaju, a videćemo koliko dugo, pitanje je samo trenutka kad će pasti na rudu
Ovo nidje veze. Jedina razlika u obuci moze biti u obsluzivanju motorno-transmisionog dela, ostatak, kao i za prakticno sve savremene tenkove je +/- ista,
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 19 Jan 2023 02:26
|
offline
- Koridor
- Legendarni građanin
- Pridružio: 02 Feb 2015
- Poruke: 3547
|
@nemkea71
Rusiji naravno ne odgovara sto zapad salje oruzje u Ukrajinu ali je isto tako nece odvratiti od konacnog cilja a to je osiguranje bezbjednosti i Rusije i njenih gradjana od nacista i budala.
Gledam tvoj potpis...dolari se svakako ne jedu ali se njima kupuju tenkovi tako da Zapad ce odstampati papir za tenkove, tim papirom ce opeljesiti sve sto se moze dakle i struja i hrana i energenti bice placeni "staklicima" a za ovo prvo dvoje bojim se da ce prvo satrati nas van EU, dakle BIH i Srbiju. Za opstanak ovog naroda je bitno da se guzonje dogovore sto prije.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 19 Jan 2023 06:55
|
offline
- Pridružio: 09 Nov 2010
- Poruke: 37
|
@nemkea71
......сви смо некад имали једну поруку.
Ја и послије 12 година нисам пуно одмака у писању.
Мене више чуди како је могуће да у рату оваквог интензитета (технологије,дронова, радара и чуда) хаубица која има домет 10 ак км, направи онолико брдо, да се посада шетка безбрижно ка на корзоу, а да их ништа не поклопи за све то вријеме.
Нисам артиљерац, ни извиђач.........вјероватно то и није једина хаубица на том дијелу, ал брате мили да је Велебит између њих, да туче само крајњим дометом па за толико времена за колико су направили оно брдо.....нашли би је и ми "кувари".
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 19 Jan 2023 09:06
|
offline
- Pridružio: 10 Maj 2015
- Poruke: 141
- Gde živiš: Podgorica
|
Prigožin zvanično potvrdio zauzeće Kliščjevke. Ako se i Ivanovskoe i SOfija brzo ugrozi, Bahmut je faktički opkoljen a koridori izlaska iz grada pod kontrolom ruskih snaga i Vagnera
''Pouzdano kažemo da je naselje Kleshcheevka, jedno od najbitnijih predgrađa Bahmuta, u potpunosti pod kontrolom Vagnera.''
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|