|
Poslao: 07 Apr 2022 14:16
|
offline
- babaroga
- Legendarni građanin
- Pridružio: 04 Sep 2012
- Poruke: 10568
- Gde živiš: pecina stroga
|
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 07 Apr 2022 14:19
|
offline
- upitnik

- Super građanin
- Pridružio: 20 Avg 2014
- Poruke: 1157
- Gde živiš: u međuvremenu
|
Napisano: 07 Apr 2022 14:16
Мариупољ
Citat:Борци Азов и друге јединице АФУ подељене су у три групе, које су блокиране у Азовсталу, фабрици Иљич и области морске луке.
Главне битке у централном делу града су завршене. Борбе су се преселиле на градску луку и на територију тешко утврђеног индустријског објекта фабрике Азовстал у округу Леве обале града. Напад ДНР се наставља у близини објеката Азовмаша и Мариупољског металуршког комбината названог по Иљичу који се налази у округу Калмиус у Мариупољу.
Јуришне јединице Народне милиције ДНР и Оружаних снага Русије, међу којима су и чеченски војници пука који носи име Хероја Русије Ахмат-Хаџи Кадирова, већ су ушле на територију Азовстала. Авиони и тенкови подржавају напад.
Citat:Операције чишћења великих индустријских објеката су изузетно тешке. То су велике површине са великим бројем подземних објеката и бункера. Такође су били ојачани од стране АФУ. У подручјима су распоређени штабови, склоништа, складишта. Територије радионица и пролаза су миниране, укључујући бројне радио-контролисане мине.
Извор: "Јужни фронт".
Dopuna: 07 Apr 2022 14:19
Simon simonović ::+ пси-опZnam da je upitanju tabloid i da pišu non stop neproverene gluposti, ali kako mogu samo tek tako nešto da navedu, bez ikakvog izvora :
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Kaže 60 ruskih padobranaca iz Pskova se pobunili i odbilo da ide u Ukrajini... Možda je i istina, al kako možeš da kažeš "it is reported", ko je reported, odakle, ko vam je to reko... Javilo im se
Уз дужно поштовање, моје је мишљење да је чисти мазохизам губити драгоцено време на њихову неинтелигентну пропаганду.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 07 Apr 2022 14:20
|
|
|
mpetro35
Moja jedina poenta je da Rusija treba da proglasi neku vrstu mobilizacije, jer aktivno vojno ljudstvo nije dovoljno...
Možda grešim, ali sumnjam
Ja sam iznosim svoje mišljenje, ako jedna strane ne pušta iz zemlje muškarce između 18 i 60 god i mobiliše i obučava rezerviste, a druge ne pokazuje nameru da mobiliše svoje rezerviste... Pa Nzm koja im je dugoročna strategija
Rusija nema milione aktivnih vojnika, već 360 000 u Kopnenoj vojsci i VDV-u, na početku rata.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 07 Apr 2022 14:28
|
offline
- brundo65
- Zaslužni građanin
- Pridružio: 22 Nov 2014
- Poruke: 587
- Gde živiš: na koridoru
|
Drug pukovnik ::Nego jel znate vi da se sada najobičniji čelik reda Č.0361 na tržištu EU cijeni sa 2,4 EUR/kg.
Usporedbe radi prije 10 godina je bio 0,7 EUR/kg pa 2016. oko 0,5 EUR/kg, 2017. 0,6 EUR/kg da bi se vratio na 0,7 EUR/kg 2018-2019 i držao tako do negdje ljeta 2021. kada je počelo skakati do 1,4 EUR/kg.
Onda u prvom-drugom mjesecu malo palo na 1,2 EUR/kg da bi se u roku par dana cijena doslovno poduplala.
-------------
Dali se to odrazava i na Rusiju posto imaju svoje resurse a ujadno diktraju i cijenu jevra?
Normalno ne pitam zbog ratne proizvodnje jer se tada ne pita koliko kosta.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 07 Apr 2022 14:29
|
offline
- A.R.Chafee.Jr.

- Legendarni građanin
- Pridružio: 27 Avg 2018
- Poruke: 12021
|
Citat:PS. Zivo me interesuje sta ce da rade za elemente za matrice za termoviziju? Ili ce "sa IC farom u 22. vek"?
Kao da su Francuzima problem neke tamo sankcije. Prodavaće im za rublje, a onda će tim rubljama da kupuju ono gasa što im treba.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 07 Apr 2022 14:29
|
offline
- upitnik

- Super građanin
- Pridružio: 20 Avg 2014
- Poruke: 1157
- Gde živiš: u međuvremenu
|
Према тврдњама званичних представника ДПР милиција, у делу Мариупоља који је још увек под контролом нациста и актуелног кијевског режима, преостало је око 3.000 припадника Азова и украјинске војске.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 07 Apr 2022 14:36
|
offline
- ZoranB.
- Zaslužni građanin
- Pridružio: 17 Mar 2020
- Poruke: 572
|
Simon simonović
Za mobilizaciju i slanje makar malo upotrebljivog ljudstva treba najmanje mesec dva.
Ovo se završava za to vreme.
Veliki obračun kod Donbas (ok) korala i gotovo.
upitnik
Rade li oni nešto ili samo broje?
Ovo se odužilo,a veliki obračun samo što nije.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 07 Apr 2022 14:38
|
|
|
ZoranB.
A Harkov, Odesa?
Misliš da će Rusi stati na Donbasu?, i da će Ukri posle toga prihvatiti pregovore i pristati na Ruske uslove?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 07 Apr 2022 14:39
|
offline
- S2M

- Legendarni građanin
- No pasarán – Sie kommen nicht durch
- Pridružio: 21 Nov 2009
- Poruke: 6802
|
Ti ZoranB izvlačiš te vremenske okvire onako otprilike.Kada bi toliko trebalo za mobilizaciju i slanje ratovi bi prije završavali nego što bi počeli.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 07 Apr 2022 14:40
|
offline
- ZoranB.
- Zaslužni građanin
- Pridružio: 17 Mar 2020
- Poruke: 572
|
Simon simonović ::ZoranB.
A Harkov, Odesa?
Misliš da će Rusi stati na Donbasu?, i da će Ukri posle toga prihvatiti pregovore i pristati na Ruske uslove?
Ne zna se ko će da pretekne .
Nisu ni Ukri bez šansi
|
|
|
|
|
|