Poslao: 08 Apr 2022 15:57
|
offline
- babaroga
- Legendarni građanin
- Pridružio: 04 Sep 2012
- Poruke: 9510
- Gde živiš: pecina stroga
|
Rusko Ministarstvo odbrane naglasava da tocku-u ciji ostaci su nadjeni u Kramatorsku, koriste jedino ukrajinske oruzane snage,
Citat:"We emphasize that the Tochka-U tactical missiles, the wreckage of which was found near the Kramatorsk railway station and published by eyewitnesses, are used only by the Ukrainian armed forces."
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
Poslao: 08 Apr 2022 15:57
|
offline
- zdrebac
- Legendarni građanin
- Pridružio: 13 Jan 2012
- Poruke: 3015
|
Arsenije ::Stevio ::Shvatite da svi imaju pravo da naoružavaju Ukrajinu, i da je to normalno.
Već sam pisao o tome, to nije akt rata, nije ni objava neprijateljstava, iako je po svemu zauzimanje strane u ratu. A zauzeti stranu je dozvoljeno.
Kome dozvoljeno? Da li bi USA trpela 1 dan da neko snabdeva praćkama njenog neprijatelja kad "brane svoje interese" čak 20.000km od njene teritorije? To bi USA tretirala kao "normalno" i u skladu sa "pravom"?? Kojim pravom? Onim "međunarodnim pravom" koje je sam Zapad srušio i bacio u blato ili koristio samo onda kada je u njegovom interesu? Ono izgleda važi samo za NIŽU RASU, dok za anglo-američke naciste to ne važi i na snazi su druga pravila! Najsmešnije je što se to ("međunarodno pravo") još uvek, i pored svega, izučava na fakultetima i visokoškolskim ustanovama sa takvom ozbiljnošću kao da je Sveto pismo i ne nedovodi se u sumnju! Onda ovakva pozivanja na njega kao u tvom komentaru, deluju groteskna i komična u očima ozbiljnih ljudi kojima glava ne služi samo za podšišivanje.
koliko su ameri aviona i helikoptera izgubili od ruskih (hm, sovjetskih) sistema u vijetnamu, toliko nece rusi ni za 3 rata u ukrajini.
eno, ne tako davno iranci opravise americku bazu, pa nikom nista, nisu imali interes da uzvrate.
nisu ni velike sile svemocne, niti mogu da rade sta pozele, to postoji samo u glavama teskih navijaca istih, svejedno na koju stranu navijaju.
|
|
|
|
Poslao: 08 Apr 2022 16:05
|
offline
- Pridružio: 15 Mar 2022
- Poruke: 179
- Gde živiš: Beograd
|
A.R.Chafee.Jr. ::... bombardovali Moskvu jer snabdevala Vijetnma Dvinama. Nisi čuo za to?
Vietnam ??? Kad je bilo to, pre koliko vekova? I ne govorim o supersili nego o kepecima i pacovima koji se utrkuju ko će više da se uvuče gospodarima u analni otvor i ohrabreni njegovom lažnom moći laju na ozbiljnu silu koja sve to notira i pamti i NEĆE zaboraviti...
|
|
|
|
Poslao: 08 Apr 2022 16:06
|
offline
- Pridružio: 29 Jan 2011
- Poruke: 262
|
Jovan Nenad
Ма јасно да то иживљавање неће да промени стање на терену, то је знак немоћи да било шта учине позитивно у борби, а то нисам видео са супротне стране не рачунам певање типа ахмат сила или слава русији. Азовци углавном не стигну да буду заробљени.
|
|
|
|
Poslao: 08 Apr 2022 16:06
|
offline
- Millennium

- Ugledni građanin
- Pridružio: 01 Avg 2012
- Poruke: 468
|
- 11Ovo se svidja korisnicima: Krusarac, vobo, krlebgd77, oswaldk, Shinobi, slonic_tonic, Komentator, liman, VladaNS1978, glada, Alibaba1981
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
@RobihHood12
Mislim da se svi ovde slažemo da nakon svega što se izdešavalo, nakon ruskih gubitaka u ljudstvu i tehnici, sankcijama i do sada neviđenom progonu koji trpe širom sveta Rusija mora da ostvari odlučnu pobedu. Jasno je da zapad zemlje neće dirati, ali Ukrajinska vojska i ekonomija moraju biti takvi da im više ne padne na pamet da se zakašlju u pravcu Rusije. Zvuči surovo, ali tako je gledano sa tačke politike i rata.
Što nas opet vodi na sam početak sukoba. Nema više sumnje da je omašena procena. Da li su zakazale službe, komanda, Putinovi savetnici ne znamo. U rat se krenulo da nedovoljnom silom.
|
|
|
|
Poslao: 08 Apr 2022 16:14
|
offline
- zdrebac
- Legendarni građanin
- Pridružio: 13 Jan 2012
- Poruke: 3015
|
Simon simonović ::Idealan scenario sa Amerikance..
Poljaci, Česi, Slovaci, Rumuni, Bugari i ostali koji u posedu imaju Rusko / Sovjetsko oružje da ga se ratosiljaju i pošalju Ukrajini, a onda će fino Američka industrija sve to da popuni.
To je gomila T-72, samo Poljaci imaju jedno 500 komada, plus svi ostali, pa onda oklopna vozila, S 300, i ostali Sovjetski pvo sistemi,.... Ima toga dosta što mogu da pošalju, ako hoće, a očigledno da hoće.
realno gledajuci, koji ce im?
to su sovjetski sistemi, a oni su u NATO.
nakon ovoga rata, sankcija i svega ostalog, pa cak i da ni rec ne kazu protiv rusije, ne bi im rusi ni sraf dali ako im zafali tokom odrzavanja istih.
dalje, ti sovjetski sistemi koji su ostali po europi su vec dobrano zastareli.
sve ove drzave bi ih pre ili kasnije sigurno zamenili. tako da, dal se ratosiljaju stare tehnike sad, ili za par godina isto im je.
ne mora americka industrija da dopuni, mogu i europske skalamerije da uzmu, recimo umesto starih t72 nove leoparde i sl.
|
|
|
|
Poslao: 08 Apr 2022 16:19
|
offline
- Pridružio: 25 Apr 2011
- Poruke: 1656
|
Ne gadjaju oni svaki dan skladista nafte i magacine da bi odustali i potpisali mirovni dogovor. Slazem se sa misljenjem kolega koji kazu da.im se sada ne zuri, presli su na drugu koncepciju vodjenja operacije i sada natenane krckaju.
Elem, luka u Marijupolju je pred padom, pojavili su se snimci vec.
|
|
|
|
Poslao: 08 Apr 2022 16:22
|
offline
- Pridružio: 29 Dec 2011
- Poruke: 835
|
Gargamel83 ::@Srle993 ma kakav napredak, cak ih su i Sumi valjda izgubili. Za sada se ova operacija vise moze definisati kao fijasko nego neki usleh.
Srle993 ::Tu su namerno izasli, kao i u Kijevu, ne znam da li ce Harkov osvajati ili ga samo drze pod "tenzijom" da se nebi prelio odredjen broj vojnika Ukr na Donbas.
Kako su krenuli bojim se da će namjerno izaći i iz Ukrajine.
|
|
|
|
Poslao: 08 Apr 2022 16:24
|
offline
- Bobrock1
- Legendarni građanin
- Pridružio: 26 Mar 2022
- Poruke: 3988
|
- 15Ovo se svidja korisnicima: krlebgd77, Sirius, upitnik, oswaldk, Stevio, komkom, Mihail, Bubimir, Panter, slonic_tonic, Šraf, ILGromovnik, BraneS, amaterSRB, sovanova95
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Heroji zauzeli Luku, prvi snimci. Mariopol.
|
|
|
|
Poslao: 08 Apr 2022 16:26
|
offline
- Pridružio: 21 Jan 2018
- Poruke: 817
|
Očito se Buča-balon vrlo brzo ispuhao pa se brže-bolje išlo s novim napadom pod lažnom zastavom. Samo im ispade previše nesmotreno pa im se zalomilo da su napali s oružjem koje Rusija nema i još k tome riječ je o istom s kojim je napadnut Donjeck prije mjesec dana.
Zgražat će se javnost par dana i onda ide na redu novi napad. Predmnijevam nekakva "tvornica kemijskih proizvoda" u Harkovu. Poginuli će nažalost ostati samo statistika....
Ali...ima još nešto što bi značilo još goru eskalaciju.
Jutros sam čitao jedan tvit da je na uočen Eurofighter koji se skriva iza zrakoplova tvrtke Air Serbia. S obzirom o kakvim se psihopatima u odijelima radi, ne bi me iznenadilo da izazivaju rusku PZO da obori civilni avion. Bilo bi još gore ako bi to zaista bio zrakoplov srpske firme jer bi izazvalo kod vas goleme posljedice.
|
|
|
|