Specijalna operacija RF, LNR i DNR u Ukrajini

2962

Specijalna operacija RF, LNR i DNR u Ukrajini

offline
  • Pridružio: 08 Dec 2011
  • Poruke: 2524
  • Gde živiš: Novi Travnik - ex Pucarevo

U vrijeme Sovjetskog Saveza, Švedska i Finska su znale gdje im je mjesto, tako da su ovi rukopisi tipa oni su u NATOu decenijama besmisleni.

Pozivati se na Berićeve izjave, posebno kada je Kijev i sjeverni front u pitanju također nije mjerodavno. Čast mu, ali o tim stvarima zna kao i mi (gotovo ništa).

Vrijeme oligarha nažalost u Rusiji nije prošlo, a kakvo je stanje, opet nažalost, neće skoro. To što nemogu zakazati sastanak sa Putnom ne znači da im je vrijeme prošlo.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • S2M  Male
  • Legendarni građanin
  • No pasarán – Sie kommen nicht durch
  • Pridružio: 21 Nov 2009
  • Poruke: 6698

U kojoj to državi su oligarsi skrajnuti od dešavanja?Na zapadu se samo malo drugačije zovu.



offline
  • hyla  Male
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 560

Ovo o prodaji dva Cezara smo prvi put čuli, mislim da ima već desetak dana. Takođe sam odmah sutradan negde pročitao da je u pitanju lažna vest.

offline
  • Pridružio: 28 Okt 2020
  • Poruke: 318

the životinja
Jako je dugačak spisak onoga što mogu, a što do ovog momenta nije urađeno. Zašto? To u ovom momentu možemo da nagađamo. Ja sam naveo par mogućih razloga. Koliko god da je ovo ozbiljan sukob, najveći u Evropi posle WW2, nije ni blizu nekog totalnog rata koji bi tražio potpuno angažovanje svih upotrebljivih sredstava. Jasno je i da ne mogu da sprže gradove i sela u kojima žive mirni žitelji od kojih je većina proruski nastrojena, da bi eto mi ovde bili u euforiji kako Rusi brzo melju itd. Ako su procenili da će u slučaju bržeg prodora biti više civilnih žrtava onda moraju da donesu racionalne odluke.
Fudbal jeste, što reče Kusturica , na neki način simulacija rata, ali ne može se na isti način baš izvlačiti paralela. Ili možda može, ako dobiješ utakmicu a na tribinama stadiona strada par stotina navijača.
Mnogo je faktora uključeno u sve ovo i sigurno da ozbiljni ljudi donose odluke o tome, koji će se intenzitet sile primeniti u datom trenutku. Ti možeš, u slučaju da ti se pojave miševi u kući , da rešiš problem miševa tako što nabaviš par kila eksploziva i digneš kuću u vazduh. Ipak, malo ti je jeftinija varijanta da to lagano mačor odradi.

offline
  • Pridružio: 07 Jan 2007
  • Poruke: 875
  • Gde živiš: Beograd,Srbija

Himarse moraju obaveštajnim radom pronaći,to je 90% posla oko njihovog uništenja.

Jedno vreme sam pratio na Youtubu ukrajinca,War in Ukraine,prilično je realan,tvrdio je da su obaveštajno bušni na sve strane..ako je tako i dalje,eliminisaće ih.

Verujem da su visoko na listi ruskih prioriteta,nisu game changer,ali mogu dosta štete da naprave.

offline
  • Pridružio: 28 Okt 2020
  • Poruke: 318

Metanoja
Upravo tako. Nije taj Himars čačkalica pa da ga oni vozikaju okolo a da to niko ne primeti od par hiljada njih, koji očekuju da će ih jednog dana neko pomenuti na dan bezbednosti.

offline
  • Apok  Male
  • Elitni građanin
  • Izrada proPotipova
  • Pridružio: 27 Apr 2013
  • Poruke: 2484
  • Gde živiš: Beograd

Него везано за оне мамце око Кримског моста. Јел могу Украјинци да употребе противбродске за тај мост а да део лета буде преко копна?

offline
  • Pridružio: 07 Jan 2007
  • Poruke: 875
  • Gde živiš: Beograd,Srbija

@lord nem

A nemaju,još uvek,rakete od preko 80km.Tu se oni negde motaju,po onoj geolokaciji kad je radio po Melitopoljskom aerodromu,blizu fronta je bio.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Raketaš je opisao detaljno kako su oni jurili krajiški Orkan,i kako je radio između dve pare dežurnih Migova 21.

Tu je to negde Vučurovićev Orkan i GPS Himars,boli glava i od jednog i od drugog.

offline
  • Pridružio: 24 Nov 2021
  • Poruke: 3551

Gomila skladista i baza je pogodjeno poslednjih par dana od strane Ukrajinaca, evo danas Herson:


offline
  • vobo 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 25 Apr 2011
  • Poruke: 1690

Juce pomenem granicare, jutros vest da je opet bio napad, 1 poginuo, 3 ranjena.
Gori su od ISISa.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1295 korisnika na forumu :: 109 registrovanih, 14 sakrivenih i 1172 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 15204 - dana 01 Feb 2026 12:26

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 4thFlavian, aleksjevt, babaroga, bakovaca, Bbbggg1979, bojan_t, bojank, bojanstros9, bojcistv, Boris90, boromir, BORUTUS, Bosnjo, boxbole, BOXRR, BZ, cebam, Citalac, Deki Duga Devetka, Denaya, Dioniss, DonRumataEstorski, draganca, draganl, dule10savic, dunavzed, FileFinder, Gintoki, Gitzherai, glados, halkin gol, Holy Saber, Ir, Jan, JK, jmsk, Jovan.D, king011, Klass, Kole1975, Kototamopeva, Kozi-RS, kreker, Kubovac, lord sir giga, Lotus, lukac, lukisa, Marko Marković, MaRtInsrbija1993, mercedesamg, Mercury, Mihajlo, Miki01, mileta4, milimoj, MILJEVINAC, Milometer, Mitogna, mrm, N.e.m.a.nj.a., nebidrag, neko iz mase, Nepopravljivi, neutrino, nikoladim, nnovakis, oddsock, oganj123, oldtimer, Pale2025, pein, Pekman, PitterBg, pobeda, precan, Primus17, radoznao, redstar72, repac, ruma, ruso, Sir Budimir, Sirius, Sitan_Lopov, Smiljkovich, sony771, Szigetwar, Tas011, Titan, tomigun, tomo2, trinitrotoluen, tubular, Tumansky, vaci, vathra, Vlado82, Vladoj, Vojkan Petrovic, vojnik švejk, Vrač, vukajlo71, xAlex2, yrraf, zeka013, zoranjev, Zrcalo, zzapNDjuric99