|
Poslao: 10 Sep 2022 08:56
|
offline
- Pridružio: 13 Apr 2022
- Poruke: 1200
|
Meni se čini da ni Ukrajinci ne vjeruju šta se dešava na terenu :-)
Brzina kojom napreduju mora da je iznenadila i njihove planere, čak ne stignu medijski pokriti (mislim na twitter i druge mreže) napredovanje.
U ruskim postupcima ne nalazimo nikakvu logiku, i nekako bi bilo najbolj prespavati sledećih par dana, da se ne nerviramo.
Da se našao neko na forumu i rekao da će se ovo dešavati prije samo sedam dana, svi bi ga proglasili za budalu, uključujući i moju malenkost.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 10 Sep 2022 09:01
|
offline
- Pridružio: 29 Dec 2011
- Poruke: 934
|
- 11Ovo se svidja korisnicima: ZoranB., PrintZip, Kenanjoz, rodoljub, rodoljub, Litostroton, Šraf, darcaud, Insan, gavrilon, dani.tomic
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Rocker ::Meni se čini da ni Ukrajinci ne vjeruju šta se dešava na terenu :-)
Brzina kojom napreduju mora da je iznenadila i njihove planere, čak ne stignu medijski pokriti (mislim na twitter i druge mreže) napredovanje.
U ruskim postupcima ne nalazimo nikakvu logiku, i nekako bi bilo najbolj prespavati sledećih par dana, da se ne nerviramo.
Da se našao neko na forumu i rekao da će se ovo dešavati prije samo sedam dana, svi bi ga proglasili za budalu, uključujući i moju malenkost.
Mnogi su ovdje proglašeni za "budale" koji su posle 10 dana vidjeli da je Specijalna operacija propala jer nije angažovano dovoljno ljudstva i sredstava, kao i lošeg obavještajnog rada i da je ovo samo saniranje štete.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 10 Sep 2022 09:02
|
offline
- Pridružio: 14 Jun 2022
- Poruke: 1307
|
Важно је да цивили који би могли бити угрожени успеју да побегну из Изјума и осталих места док још има времена.
Надам се да ће народ у областима које ће одржати референдум бојковати исти. Ако су паметни да бојкотују да не би угрозили своје животе. Јер се лако може десити да се Украјинци врате тамо ускоро.
Бринем се и за народ у Херсону јер они не могу да побегну.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 10 Sep 2022 09:05
|
offline
- Pridružio: 20 Okt 2020
- Poruke: 128
|
Sta je propalo i zasto? Zbog 2 malo veca sela. Pa pre 2 meseca nisu ni bili u tim gradovima. Ljudi rat je i ovo nije video igrica: na isti nacin ce pucati i Ukr linije. Rusi nece odustati to je sigurno i ratovace dugo jer njima nista ne znace gubici. Lagano pa da vidimo
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 10 Sep 2022 09:06
|
offline
- bojcistv
- Ugledni građanin
- Pridružio: 19 Sep 2018
- Poruke: 491
|
Jedan od ruskih problema generalno je i vodjenje ovog rata pod nazivom specijalna operacija. Ne nazivaju se stvari pravim imenom. A to se uvijek kroz istoriju skupo placalo. Kako i pomenu Metanoja primjer Operacije Barbarosa i onog degena Staljina koji je noc prije cak streljao njemacke komuniste koji su rizikovali svoje zivote da idiote upozore da im se sprema pokolj i katastrofa. Otuda nije dzabe ona izreka "Ne daj Boze da te Grk hrani a Rus brani".
Ja sam u svojim ranijim postovima izrazavao uvjerenje da ce ovo Rusi da dobiju, i dalje mislim da ce to tako da bude ali sam potpuno saglasan sa Metanojom da ce se to desiti uz velike i krvave zrtve. Jer oni drugacije jednostavno ne znaju.
NATO s druge strane ima taj efikasan sistem rjesavanja problema jer neke stvari naziva pravim imenom. Ako si mu neprijatelj, onda kompletna infrastruktura koja stoji iza tebe postaje njihov legitimni cilj. Citaj skole, bolnice, mostovi, fabrike, elektroenergetska mreza i sl. Jer takok prevashodno i izmedju ostalog cuvaju zivote svojih vojnika. Ruse kroz istoriju boli ona stvar za zivote svojih ljudi.
Oni iracionalno nisu htjeli da ih Ukrajinci gledaju kao neprijatelja, ali to je jednostavno nemoguce izbjeci kada napadate njihovu zemlju. U praksi to znaci da oni ratuju sa skoro obe ruke vezane za ledja. Rezultat vidimo.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 10 Sep 2022 09:15
|
offline
- Pridružio: 29 Nov 2019
- Poruke: 212
|
Napisano: 10 Sep 2022 9:10
Evo kako iyzgleda Kupjansk
Na levoj oblasi su proruske snage a desno su kijevske.
Dopuna: 10 Sep 2022 9:15
В западной части Купянска подразделения противника, в восточную часть города формирования режима не смогли зайти. Мосты повреждены, тяжелая техника по ним двигаться не может. Купянск не просто город, еще и крупная узловая железнодорожная станция, промышленная часть населенного пункта находится в восточной части. Она естественно лучше подходит для ведения активной обороны. Наши резервы, которые были переброшены накануне, продвижение подразделений врага замедлили, но не остановили. Обстановка тяжелейшая. На изюмском направлении противник ожидаемо начал активные действия в районе Красного Лимана, тем самым киевский режим давит на нашу группировку в Изюме угрозой окружения. Так как противник на купянском направлении вышел к Оскольскому водохранилищу лиманское направление становится важнейшим, чтобы у наших парней в Изюме были варианты действий.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 10 Sep 2022 09:17
|
offline
- ZoranB.
- Zaslužni građanin
- Pridružio: 17 Mar 2020
- Poruke: 572
|
@Georgius
Ne mislim na uspeh-ili neuspeh ove ofanzive,koja je u toku i čiji značaj i domete ne znamo pouzdano.
Mislim na pisanja forumaša o silnom izginuću Ukra,avijaciji,artiljeriji koja melje,đžihadomobilima i ostalim proizvoljnostima.
(frunze.4000 mrtvih tamo oko hersona).
Sve sama nagađanja i pretpostavke.
Desetine stranica koje apsolutno nemaju veze (ili su nedokazive) sa stvarnim događajima,ali se na osnovu njih razvija diskusija kao o nepobitnim činjenicama.
Da ne pričam o "prognozama" i "analizama" budućeg (ili trenutnog) razvoja situacije...
Malo kvaliteta a mnogo kvantiteta.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 10 Sep 2022 09:21
|
offline
- Metanoja

- Počasni građanin
- Pridružio: 07 Jan 2007
- Poruke: 880
- Gde živiš: Beograd,Srbija
|
Nadam se da će Putin da se zatvori,poput Staljnina na početku Barbarose,na par dana,izađe i razjuri one koji su ga nagovorili da ratuje na ovaj način.Ovo je totalan fijasko tog novog koncepta ratovanja sa malim snagama,pretpostavljam da je to evolucija doktrine Gerasimova.
Niko ne voli poraze i gubitnike.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 10 Sep 2022 09:21
|
offline
- the zivotinja
- Zaslužni građanin
- Pridružio: 22 Okt 2006
- Poruke: 511
|
Citat:
U praksi to znaci da oni ratuju sa skoro obe ruke vezane za ledja.
Opet zabluda, skriva prave probleme, nije ovo problem, mozda jeste jedan od, ali tek na 7 mestu...
Osnovni problem su im knjige i skola. Citaju stare za ovo vreme pogresne knjige, a za nove nece ni da cuju. Mislim na tu "strucnu literaturu"
I dok sami se ne osveste kao i dobar deo foruma koji postaje kao klikba, mozda i napreduju, ne mislim vojno... U medjuvremenu "sirotinu" i narod ko sljivi... I sve je deo nekog genijalnog plana.
Metanaoja me u srce dirnuo sa prethodnom analizom..>>I da pobede tj izvinite kad pobede, sve ce se zaboraviti...
Samo ne znam sta ce se definisati kao pobeda...
Opet, procitsti prorocanstvo Arestovicha...Meni izgleda da sve ide po njegovom planu, mada drzim sa rezervom da mozda ide i po ruskom, samo jos niko nije shvatio ruski plan
Mada to je samo moje misljenje a ja nisam izucavao strucnu literaturu kao mnogi...
Tj ukrarko:
Sve je pogresno, sve u ovoj spec operiviji. Ne veujem da u toj strucnoj litsturi pise da se ide sa 150000 na 30 miliona...Sve je pogresno, sve...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 10 Sep 2022 09:21
|
offline
- Pridružio: 29 Nov 2019
- Poruke: 212
|
Sinoca sam pisao da kiejvske snage moraju da vrse prodore a ne da dozovle Rusima da se stabilizuju i stisnu ih na malom prostoru i to rade.
Meni je i dalje nestvarno da posle 5 dana proruske snage ne mogu da dobiju dovoljnu kolicinu ljudstva iako se nalaze blizu ruske granice sa dve strane. Ocekivao sam to jos posle prvog neuspesnog napada kijevskih snaga na Balaklaju kada sam ocekivao dolazak vece ruske grupe koja bi brzo stabilizovala situaciju ali to se nije desilo sto je i kijevske snage iznenadilo jer su i oni to ocekivali. Kada su videli da nema nikakvog pojacanja poceli su da razvijaju svoj proboj sve vise i vise.
|
|
|
|
|
|