|
Poslao: 21 Sep 2022 22:11
|
offline
- flash12
- Legendarni građanin
- Pridružio: 11 Dec 2016
- Poruke: 2808
- Gde živiš: Beograd
|
Следећих пар дана је кључно, или ће се народ у Русији пробудити и протести се омасовити и доћи до слома система, или ће бити угушени и мобилизација бити спроведена без проблема.
Ако се деси ово друго, нећемо видети позитивне ефекте мобилизације барем још месец дана. Биће потребно до тада одржати постојећи фронт, а чини се да се припрема нова украјинска офанзива код Запорожја, можда са циљем да се пресече кримско-донбаски коридор. Ако се фронт одржи, и не дође до још неког катастрофалног пораза Руса, мобилизација би могла да одржи тренутно стање до годишњице инвазије. Да ли би Руси и до тад успели да смогну снаге за неку успешну офанзиву, чисто сумњам, јер је Украјинаца више и са више наоружања из месеца у месец.
Ова одлука, као и све друге одлуке Путина у последњих 8 година је ''too little too late''.
- Прво је требало спречити пад Јануковича, у стилу Казахстана зимус
- Кад то није урађено, требало је приликом пада Јануковича ући не само на Крим, већ свуда где су кренули про-руски протести. Тада, кад 80% Украјине није знало ко је и шта је нити ко пије а ко плаћа, и кад је Укр. војска бројала 70 хиљада људи, а не после 8 година консолидовања националног идентитета и војног јачања
- Кад ни то није урађено, требало је не признати украјинске изборе пролећа 2014, делегитимизовати кијевску власт и од почетка јавно пружити подршку побуњеницима у Донбасу.
- Кад ни то није урађено, требало је септембра 2014. не потписивати било какво примирје док се не избије на границе Донбаса у контраофанзиви, кад је Украјинска војска била на коленима.
- Кад све поменуто није урађено, и ако је већ била донета одлука да се Украјина онако сулудо нападне 24. фебруара (што ће, све је вероватније, ући у историју као један од најцрњих датума руске историје), онда је требало то урадити уз претходно извршену мобилизацију.
- Кад ни то није урађено, требало је признати после недељу дана пре свега самом себи да инвазија не иде како треба и да су потребне додатне снаге
И тако даље, и тако даље. Поента је да Путин није никакав геополитички гениј, нити је то икада био. И из те сумње у његове способности, као и способности дубоко корумпираног руског система, родиле су се све песимистичне претпоставке после првих неуспеха крајем фебруара. Као што сам једном тад рекао, парафразирам самог себе, ''Довољно је уклонити неосновану претпоставку да Кремљ зна шта ради, да би ситуацију видео јасно и неутрално''.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 21 Sep 2022 22:13
|
offline
- S2M

- Legendarni građanin
- No pasarán – Sie kommen nicht durch
- Pridružio: 21 Nov 2009
- Poruke: 6723
|
A šta kažu ovi sinoć?Rusi begaju u Gruziju od mobilizacije, čak se i hanume na snimku prepale.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Uh, nisam primjetio.....
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 21 Sep 2022 22:15
|
offline
- Frunze
- Legendarni građanin
- Pridružio: 04 Mar 2022
- Poruke: 3050
- Gde živiš: Soncovka
|
Изгледа да су заробљени азовци и странци, неки од њих осуђени на смрт у ДНР размењени за руске заробљенике. Кажу да је доста руских заробљеника из харковске офанзиве. Међу размењенима је и онај хрват Пребег. Видим да су неки Телеграм канали попиздели.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 21 Sep 2022 22:19
|
offline
- Georgius
- Moderator foruma
- Pridružio: 06 Jul 2009
- Poruke: 5522
- Gde živiš: Novi Sad
|
И не попиздели кад су размењени Калина, Волина и онај трећи. Врх командног кадра Азова.
Већи је попизд што се са руске стране не чује за кога су то размењени и што се све сазнаје из украјинских извора.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 21 Sep 2022 22:20
|
offline
- Karbid
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 23 Maj 2019
- Poruke: 15
|
Citam sta pojedinci pisu, i ne verujem sta citam.
300.000 ljudi ne mobilises na kazan tek tako. Da bi ti stajali negde i skupljali sta vetar nanese.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 21 Sep 2022 22:39
|
offline
- Pridružio: 15 Apr 2013
- Poruke: 142
|
Једно лаичко питање.
Ако је активни персонал Руске војске милион људи, да ли постоји шанса да се 300.000 мобилисаних распореди на позиције унутар РФ, а да се активни, професионални кадар шаље у Украјину?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 21 Sep 2022 22:42
|
offline
- Frunze
- Legendarni građanin
- Pridružio: 04 Mar 2022
- Poruke: 3050
- Gde živiš: Soncovka
|
S2M ::A šta kažu ovi sinoć?Rusi begaju u Gruziju od mobilizacije, čak se i hanume na snimku prepale.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Uh, nisam primjetio.....
Прелаз Казбеги/Верхњиј Ларс. Прелазио два пута тај гранични прелаз. Једини гранични прелаз из Русије у Грузију, и једини пут из Русије ка Јерменији. Увек је гужва, лети су колоне возила и по 5 км.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 21 Sep 2022 22:43
|
offline
- Pridružio: 14 Jun 2022
- Poruke: 1307
|
🇷🇺 In several Moscow police departments, those detained at protests against mobilization were handed summons to the military enlistment office, OVD-Info reports😁
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 21 Sep 2022 22:44
|
offline
- Pridružio: 25 Apr 2011
- Poruke: 1692
|
Ne bi Rusi bili nasa brraca da ne useru sve sto mogu...
Posle jutrosnjeg istorijskog obracanja VVP za kraj dana stizu vesti, a i slike sa Ukr strane o herojskom povratku u domovinu breanilaca Azovstalja, kao i onih stranaca. Rusi su stvaaaaarno operisani od nekih stvari.
Kazu da je 55 Rusa razmenjeno i da ce uskoro jos 30, ali nigde slika, nigde doceka, dok ovi samo sto nisu napravili paradu.
|
|
|
|
|
|