|
Poslao: 30 Avg 2025 14:43
|
offline
- kunktator

- Legendarni građanin
- Pridružio: 29 Avg 2016
- Poruke: 3204
|
- 11Ovo se svidja korisnicima: Gargantua, Mis uz pusku, ds69, ds69, sap, kolle.the.kid, djordje92sm, Bubimir, zlaya011, Ne doznajem se u oružje, Rogan33
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
ruso ::Ono sto se meni ne svidja je to da "Azov" zajedno sa svojim komandantima postoja sve mocnija figura unutar UA i da bi vrlo lako mogli doci do toga da se sledece pitanje postavi Sirski ili neka figura blisko povezana sa azovom. I namjerno to kazem jer zastupam misljenje da se unutar UA najvise sukobljavaju ideoloske strane.A možda bi to u stvari bilo dobro? Prvenstveno po same građane Ukrajine. Ako se nastavi ovako bandoglavo (zamalo da napišem "bandERoglavo"), klanica će samo biti još gora. Ukrajinci nastavkom rata ne dobijaju ama baš ništa. Čak i kad bi nekim čudom pobedili u ovom ratu, to bi za njih bila pirova pobeda a plodove bi uživali Nemci, Amerikanci, Britanci i ostali iz zapadnog bloka. Ukrajincima bi malo šta ostalo. Zato, čak i neki kraći unutrašnji sukob, (koji zbog interesa zapada sigurno ne bi prošao bez krvi) a kojim bi bili eliminisani ekstremisti, mogao bi biti manja tragedija za Ukrajince nego ovo što proživljavaju sada. Ja sam se odavno nadao prevratu u Kijevu. Uzalud.
P.S. Setio sam se da smo to već pominjali, i našao svoj stari post, od pre skoro godinu dana:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Avg 2025 15:13
|
offline
- Pridružio: 11 Nov 2024
- Poruke: 83
|
Haris ::Rusi su dakle bili zauzeli Herson samo da bi iskopali kneza Potemkina i sahranili ga na drugom mestu.
Meni nije jasno ovo rasuđivanje? Kosi se sa osnovnom logikom, s toga se pitam zašto ga potezati?
Babaroga je pomenuo potemkinove kosti kao indikator da Rusi nenamjeravaju da se vraćaju u Herson, u dogledno ili bilo kakvo vrijeme. Izveo je ispravan zaključak po meni, ali to što je tako zaključio ne znači da Rusi nisu htjeli zadržati Herson. Vodile su se rasprave sjećam se, dok su neki naginjali da su isključivo Ukri zaslužni za rusko povlačenje, drugi su govorili da je ukro pritisak postojao, ali da su Rusi odlučili da se povuku i ne krvare po svaku cijenu jer bi uporna odbrana mogla da ih košta jako jako mnogo zbog kahovske brane čije su ustave na kraju popustile.
Meni je 6D šah zapravo ovo rusko rasuđivanje u vezi Hersona, Harkovske oblasti itd...odakle su se povukli odmah na prvi ozbiljni pritisak, a nisu krvarili do gaća. Ja u tome vidim njihovu snagu, a ne slabost, pored ostalog kako se nose sa sankcijama, kako se prilagođavaju novim tehnologijama kako se pokušavaju izboriti sa korupcijom u vojsci itd....I na kraju time što su se povukli iz Hersona, a potemkinove kosti su usputna stvar i odluka donesena u shodno razvoju situacije, pokzuju da su uvijek i do danas ostali dosljedni u sprovođenju svojih deklariasnih ciljeva sa početka SVO, i koliko teritorije drže koliko su mogli koliko nisu ne igra nikakvu ulogu oko uspješnosti i dostizanja onog što su Rusi deklarisali.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Avg 2025 15:13
|
offline
- A.Nevski

- Ugledni građanin
- Pridružio: 11 Jun 2009
- Poruke: 442
- Gde živiš: na planeti majmuna
|
Боброк1::
"Pitanje ko ga je ubio (odnosno bio inciator) je vrlo težko, moguče je, da če ukrajinci eliminisati sami one, za koje če se predpostaviti, da če praviti probleme, odnosno če se protiviti eventuelnom sporazumu sa Rusijom. ..."
Можда бришу трагове (сведоке). Кад настане нова ситуација да испадну чисти и часни.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Avg 2025 15:59
|
offline
- ds69

- Počasni građanin
- Pridružio: 29 Dec 2012
- Poruke: 894
|
На тему ликвидације Андрија Парубија у Лавову је данас писала и страна.уа.
Верзија на тему наручиоца има увек најмање две. Парубиј, као секретар Савета за националну безбедност Украјине у време паљења живих људи, 2. маја 2014-те, у Дому синдиката у Одеси је имао наредбодавну улогу. Тако да, ако су руси, тогда конечно: молодцы!
14. марта 2025-те године је убијен у Одеси и Демјан Ганул, један од главних извршилаца паљења људи у Дому синдиката, 2. маја 2014-те.
Биографија Ганула на украјинском:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Текст на руском са страна.уа са претпостављеним разлозима за његову ликвидацију:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Прва верзија убиства Ганула од стране официра украјинске армије, Сергеја Шалајева, је била да се кроз рекетирања по Одеси Ганул замерио многима и да је у питању освета.
Друга верзија је да је Ганул обећао ауто за јединицу у којој је служио Шалајев. Када је дошао да пита зашто нису испоручили ауто, Ганул и екипа су га пребили и завршио је у болници.
Онда је Шалајев решио да се одужи.
Што се тиче Парубија, страна.уа има исто тако две верзије:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Прва је, као увек, да је у питању "рука Кремља".
Друга верзија је да је Андриј Парубиј знао да организује Мајдане у Кијеву. 2014-те је Парубиј био "командант" Мајдана.
В то же время, некоторые собеседники не исключают и внутриполитической подоплёки убийства, напоминая, что "Андрей хорошо знал, как устраивать Майданы". То есть, намекая на то, что убийство можно быть связано с ожиданиями неких грядущих политических потрясений в стране.
Также источники рассказали, что в "Евросолидарности" Парубий, как и Александр Турчинов, держались в последнее время особняком.
В то же время уточняется, что отношения с лидером партии Петром Порошенко у них не были особо близкими.
У исто време, неки сабеседници не искључују и унутрашњеполитичку подршку убиства, напомињући, да је "Андриј добро знао, како се организују Мајдани". То јест наговештавајући на то да је убисто могло бити везано са очекивањима неких долазећих политичких потреса у земљи.
Такође су извори рекли како су се у "Евросолидарности (партија Порошенка)", Парубиј, као и Александар Турчинов, држали у последње време по страни.
У исто време се прецизира да односи са лидером партије Петром Порошенком, код Парубија и Турчинова, нису били блиски.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Avg 2025 16:19
|
offline
- Pridružio: 17 Feb 2025
- Poruke: 31
|
- 27Ovo se svidja korisnicima: Su 57, Giskard, DejanSt, sap, novator, kolle.the.kid, mkukoleca, aleph_one, Denaya, Bobrock1, Otto Grunf, Djota1, Haris, boro975, 100ka, omen, Metanoja, ILGromovnik, DonRumataEstorski, panzerwaffe, PlayerOne, jarovitt, proleter373, beowl, Acivi, Koce, MiG-29M2
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
premestanje potemkina ne govori mnogo o ruskim planovima ni u vremenskom, ni u prostornom smislu, prosto nisu hteli da ga ostave ukrajincima ni na pet minuta jer je i to dovoljno da se uniste posmrtni ostaci i spomenik
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Avg 2025 17:52
|
offline
- Pridružio: 09 Jan 2012
- Poruke: 38203
|
У међувремену, начелник Генералштаба Валериј Герасимов је у свом брифингу изјавио да су јединице Западних гардијских снага скоро потпуно блокирале Купјанск, који је већ „полуослобођен“.
Такође је изјавио да ће СВО наставити.
Подаци начелника Генералштаба су следећи:
Руске оружане снаге контролишу 99,7% територије ЛНР, 79% територије ДНР, 74% Запорошке и 76% Херсонске области.
Задаци стварања зоне безбедности дуж наше границе у Сумској и Харковској области се успешно завршавају.
Војске напредују у Дњепропетровској области, где је седам насеља стављено под контролу.
Циљани масовни ватрени удари се настављају искључиво по војним објектима и објектима војно-индустријског комплекса Украјине. Током пролећно-летњег периода такви удари су извршени по 76 важних објеката.
Приоритет се даје уништавању предузећа која производе ракетне системе и беспилотне летелице дугог домета.
Данас је стратешка иницијатива у потпуности у рукама руских трупа.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Avg 2025 18:43
|
offline
- Bobrock1
- Legendarni građanin
- Pridružio: 26 Mar 2022
- Poruke: 4403
|
- 13Ovo se svidja korisnicima: sap, Trinitron1, A.Nevski, Bubimir, boro975, Otto Grunf, kolle.the.kid, Pavel Medved, ccoogg123, bladesu, ladro, proleter373, rovac
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
A.Nevski ::
Можда бришу трагове (сведоке). Кад настане нова ситуација да испадну чисти и часни.
Da, da zaboravio sam prije da so ga možda porihtali sami amerikanci, CIA, jer Andrij Parubij je znao sve o snajperistima, koji su ubijali civile na Majdanu. I nije znao samo to.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
GP":POVRATAK S MAJDANA:
PITANJE: „Jesu li ovo puške, ljudi, ili što je to?“
ODGOVOR: „Ovo su naše cijevi, glazbeni instrumenti“
1. travnja 2014., snajperisti Majdana napuštaju hotel Dnipro u Kijevu
Odmah blizu vrata stoji Parubij, koji je organizirao njihove akcije. Danas je ubijen."
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
GP":Ruske snage napredovale su prema Druželjubivki u Harkovskoj oblasti."
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
GP":Ruske snage zauzele su selo Komišuvaha u južnoj Donjeckoj oblasti."
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
GP":Jurišne trupe ruske skupine "Vostok" oslobodile su naselje Zaporižke u Dnjepropetrovskoj oblasti, prema izjavi jurišnika 57. brigade s pozivnim znakom "Almaz" za RIA Novosti.
Ruske snage navodno su spriječile konsolidaciju militanata AFU-a, što je izazvalo paniku i povlačenje među ukrajinskim trupama."
Kako več bilo napomenuto, ruje imaju inciativu.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Avg 2025 19:20
|
offline
- fantom_S

- Legendarni građanin
- Pridružio: 27 Avg 2011
- Poruke: 3564
- Gde živiš: treći kamen od sunca
|
Citat:јединице Западних гардијских снага скоро потпуно блокирале Купјанск, који је већ „полуослобођен“.
Да се присјетимо како Изјум и Купјанск ономад 2022.године падоше за дан, малтене без испаљеног метка..
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Avg 2025 19:29
|
offline
- Pridružio: 28 Maj 2013
- Poruke: 113
|
Sad bi dobro došla Denayina analiza šta Ruje spremaju za Gulajpolje?
|
|
|
|
|
|