Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2025. komentari

1796

Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2025. komentari

offline
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 27081
  • Gde živiš: I ja se pitam...

Frunze
Citat:Имбецилност. Они и даље гурају неку своју песму, мислећи да ће Руси то да прогутају, а неће.

Као што знаш, не гурају они то због Руса, већ зато што ће њихови гласачи то прогутати. Томе се надају. Спин на куб, само то може да их привремено одржи.
ПС
Рат између Пољске и СССР завршен је 1921. године када су учестали штрајкови у фабрикама муниције Велике Британије.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
online
  • Pridružio: 29 Avg 2016
  • Poruke: 3229

Iluzije, odsustvo realnosti, paralelna stvarnost itd. Sve su to izrazi kojima opisujemo odnos evropskih političara prema rešavanju ukrajinske krize. I zaista, ako se traži mir onda su ovakvi stavovi potpuno van pameti. Ajd sad da promenimo kontekst, da pretpostavimo suprotno. Ako evropski političari žele rat a ne mir, onda sve te izjave i akcije ipak imaju smisla. Meni sve ovo govori da oni koji upravljaju zapadom žele eskalaciju, da su situaciju gradili jako dugo, da im treba još vremena i da nastavljaju sa radom. Po planu.



online
  • hyla  Male
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 564

Ovakvi "mirovni planovi"sa zapada postoje samo iz jednog razloga - od njihove javnosti se još uvek uspešno krije činjenica da Rusija polako i temeljno dobija ovaj rat i da je Ukrajina svakim danom sve manja i sve slabija. Zato ćemo se još naslušati ovakvih gluposti pošto se tamo i dalje govori o milion + ruskih gubitaka, samoštonije urušavanju ruske ekonomije i padu Putina.

I to će trajati sve dok Rusi ne ostvare neku značajnu promenu na bojnom polju koja neće moći da se prećuti i zataška na BBCu i/ili da kod Ukra nastane slom i masovna bežanija. E i tada će proći bar dva meseca dok njihova javnost to provari a političari se smene ili pojedu go&no i pristanu na ruskeuslove. Uslove pobednika.

offline
  • Pridružio: 26 Mar 2022
  • Poruke: 4585

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

GP":U smjeru Huljajpolja, ruske snage nastavile su svoje napade i napreduju ubrzanim tempom.

Na jugu, ruske snage proteklog tjedna provode niz napada s ciljem eliminacije ukrajinskog isturenog položaja južno od Huljajpolja. Uspjeli su napredovati prema sjeveru iz područja Dorožnjanke, zauzevši položaje u 7 različitih drvoreda na taktičkim uzvisinama koje drže više od 3,5 godine.

Na sjeveru, ruske snage nastavile su napredovati u istočnom Huljajpolju i zauzele lokalno sveučilište i dodatne položaje u ulicama s niskim stambenim zgradama. Također su poboljšale svoje položaje prema jugoistoku, zauzevši dodatne položaje u drvoredu. Odatle su Rusi probili ukrajinske položaje u najjužnijem dijelu grada, zauzevši poljoprivredni kompleks i obližnje ulice te došli do ulice Hoholya, gdje su uspostavili kontrolu nad više blokova s ​​niskim stambenim zgradama.

Na sjeverozapadu, nakon ranijih infiltracija, ruski vojnici uspjeli su učvrstiti svoj mostobran preko rijeke Hajčur na ulici Travnja u sjeverozapadnom Huljajpolju. Također su zauzeli dodatne položaje u drvoredu i voćnjacima na sjeveru, dosegnuvši južne periferije Varvarivke.

+ ~15,35 km² u korist Rusije."

Ruje nadiru sada i sa juga. Napreduju, ubrzanim tempom. Biče kako u rajonu Pokrovska, dok se ukri izduvaju u Kupjansku, ruje če bit ovde prilično daleko, jer ovde je strateška teritorija. Koje če izgleda biti oslobodena. Do grada Zaporožje posle Guljajpolja još 65 kilometara.

offline
  • ladro 
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 14 Mar 2016
  • Poruke: 464
  • Gde živiš: Campolongo

Za početak, od strane EU ne postoji osoba koji se zove nešto kao pregovarač sa Rusima, kontakt skupina za tako nešto, imamo samo režanje, prijetnje, uz dozu sijanja straha.

Italija je odradila jedan dobar štrajk zadnjih dana, jasno rečeno, Meloni troši novce na oružje, spominje češće Ukrajinu nego kvalitetu života u Italiji, to življenje u svijetu koji nije realan odnosi se baš na to.

offline
  • Pridružio: 18 Nov 2022
  • Poruke: 302

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Early grave caj?
Izvoz municije u Ukrajinu?

offline
  • Pridružio: 28 Avg 2017
  • Poruke: 2884
  • Gde živiš: Beograd

Харковска гранична област.
Citat:1. Јуришне јединице „Север“ ушле у јужни део Виљче и напредују западно од Лимана.
2. Након ослобођења Вовчанска, јединице Север ушли су у западне предграђе Вовчанског хутора.








ДИВГЕН [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Citat:Министарство одбране је објавило ослобођење села Новоплатоновка северно од Бороваја.



[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

"Руска страна нема намеру да прави било какве уступке у вези са Донбасом, Новорусијом или Кримом; то неће бити тема разговора" - Сергеј Рјабков.

offline
  • Pridružio: 19 Sep 2018
  • Poruke: 458

Ne znam cemu ovoliko cudjenje na postupanje politickih elita iz EU? Ljudi su naucili vijekovima da se dogovaraju iskljucivo sa sebi ravnima, a prljavi Rusi (ili Orci) to nisu.
Oni su dali ime svojoj koaliciji, oni vode pregovore i postavljaju uslove, ali je intrigantno da ih vode izmedju sebe, nesto kao uredjivanje finesa, a medjed jos u sumi i urnise im kosnice. Bas u njihovom stilu.
Jedan lijep primjer njihovog rada je Upravni odbor Savjeta za implementaciju mira u BiH. Oni su se sastali u Bonu jedan dan, napravilil neki dokument koji se zove Bonsko ovlascenje koji veze nema sa Dejtonom i svi se vec decenijama pozivaju na taj dokument kada se mijenjaju Ustavi, zakoni, smjenjuju legalno izabrani predstavnici u BiH. Nakon toliko vremena niko se vise i ne pita ko je uopste dozvolio udruzenju gradjana da sacini dokument koji im daje "ovlascenje" kolonijalnog okupatora i cara?
Oni tako jedino znaju. Ne pada im na pamet da se dogovaraju ili pregovaraju sa Rusima. Za njih to nije opcija. Jer su to untermensch. Kao i mi sa Balkana.... Sve je geografija i istorija.

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37390
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Ipak je promašaj za 20 metara - da li su krhotine betona ili sama eksplozija nanele štetu podmornici, videće se uskoro...

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Pridružio: 06 Feb 2010
  • Poruke: 1167
  • Gde živiš: RS/BiH

Kako god Crnomorska flota nastavlja niz najlošije jedinice OSRF od početka sukoba. Ukrajinci su uspješno primjenili sva sredstva koja su probali. Srmota je koliko je sredstava uništeno prilično daleko od linija dodira.

01 Jan 2026 22:55 Georgius Zaključavanje topica Razlog: Kraj godine.  
Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 830 korisnika na forumu :: 152 registrovanih, 10 sakrivenih i 668 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 15204 - dana 01 Feb 2026 12:26

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 04bokibole, 357magnum, ajugovic74, AleksandarV, AleksSE, AndrejPetar, Andrija357, Arahne, Asteker, Atreid, Avalon015, BB, blatruc82, Bobrock1, bojan_t, bojank, Bojcca, bokicacar, Boris.A, Brot, BSD, C-Gun, cinoeye, coaa, cole77, colji, Colt D, comi991, Comyymoc, crazydkure, cuvarkuca, cyprus, Czrweni, delboy, Demi87, dendrit86, Dioniss, Django777, DjomlaHomer, Draganeli, drimer, dulleo, Dusko_Dugousko, eagle.rs, esx66, Fliper, Georgius, Gitzherai, Glavni Oružni, Gudza, Halabit, Hans Gajger, HrcAk47, hyla, invictuss, InzenjerBL, Jecmendo, JK, jodzula, Jozo74, kirucar, Kobrim, Koce, kolle.the.kid, komsija1, Kozi-RS, kreker, kripo, Kružić, kunktator, kuntakinte, lacko, Leonov, Lobo, Lucije Kvint, Magarac, Makarid, Malahit, Mamadu, Manjane, mercedesamg, miki kv, milbos, mile.ilic75, milenko crazy north, MilosM, MiroslavD, Mićko, mocnijogurt, nebidrag, nenad81, Neuromancer, Neutral, niki-mini_maki, NikMilitari, Nikoletina Bursac, Nomica, obsc, Ognjen D., operniki, Paklenica, Pale2025, panonski mornar, PC_Liu94, pisac12, Plavi Jadran, rachmoff, Razdroid, rebro1974, Ripanjac, S.Palestinac, S2M, saputnik plavetnila, Savantije, shaja1, Sharpshooter, simicnenadbg, Sir Budimir, Sone0883, sova72, Stefan M, stegonosa, steksi, Stoorb, t.e.m.p.l.a.r., tachinni, tecataki, tetka, theNedjeljko, tm, Tristan_Bantam, Tvrtko I, user24, Username1000, vaso1, Vatreni Zmaj, VekiJ, Velizar Laro, vensla, VJ, Vlada76, vlado_pg, vladulns, Voice1, voja64, VPV, wolf1, Zanzibar, zixmix, zoran-ruma, Zoran1959, zule2