|
Poslao: 07 Maj 2025 18:08
|
offline
- Dogma21
- Zaslužni građanin
- Pridružio: 26 Okt 2021
- Poruke: 696
|
S2M ::I šta kažete, Rusi ne rabotaju.
Ako se dobro secam, Ukrosi su ubili nekog ruskog specijalistu za dronove, tako da je ovo glava za glavu u pozadini! tako su i cecene ganjali do 2006 ... niko nije pretekao, svi su pobijeni
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 07 Maj 2025 18:43
|
|
|
- 11Ovo se svidja korisnicima: Srle993, Komentator, zoranbig, Krusarac, Miki01, Kenanjoz, Litostroton, Misterrno, mile23, Banovo Brdo, dani.tomic
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Napisano: 07 Maj 2025 18:41
Nije me bilo 4 meseca na forumu, otprilike...
Da li su Rusi u međuvremenu zauzeli Kupjansk, Liman, Seversk, Časov Jar, Pokrovsk ili konačno očistili Toreck ?
Ništa od navedenog.
Zaključak :
Uprkos intenzivnim napadima i lokalnim napredovanjem, ruske snage nisu uspele da ostvare pobede na ključnim tačkama fronta. Ukrajinska odbrana ostaje čvrsta, a front se uglavnom stabilizovao.
Prema svemu navedenom, trebali bi da ovo završavaju, da ne gine u zalud mladost jer nemaju kapacitet ni sposobnost daljeg ozbiljnijeg napredovanja. To je jasno već jako dugo, al sada je to toliko očigledno i svakom tupavcu.
Samo se brukaju i srozavaju svoj status vele sile (ako se njome mogu još smatrati), ratujući mesecima za iste kokošinjce i farme protiv 5 puta manje države.
Sve ovo govorim kao neko ko Rusima želi sve najbolje... ali brate kad si aljkav i kilav, to se teško menja. Toliko su istorijskih prilika imali i svaku su uprskali.
Dopuna: 07 Maj 2025 18:43
PS. :
Voleo bih da Rusi do kraja meseca ušetaju u Pokrovsk ili još bolje da velikim ofanzivnim zahvatom okruže celu Ukro armiju u Donbasu, pa de se pop***ju na moje zaključke.
Al avaj, nešto mi se čini da je to malo verovatno.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 07 Maj 2025 18:48
|
offline
- Pridružio: 27 Mar 2023
- Poruke: 87
|
Ja čekam kad će Rusi da nahvataju onu k..ku koja je postavila eksploziv ispod auta Darije Dugine.
Prošlo je skoro 3 godine i još ništa,ali nadam se da će je pronaći kad tad.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 07 Maj 2025 18:55
|
offline
- Pridružio: 27 Feb 2022
- Poruke: 426
- Gde živiš: U stanu
|
- 62Ovo se svidja korisnicima: Bubimir, Zimbabwe, dule10savic, nick79, Drug pukovnik, Panter, Mi lao shu, Djota1, sremac983, strelac07, Simon simonović, burevestnik, S2M, Tvrtko I, darkangel, Trinitron1, luka35, Asparagus, nebidrag, alenvprekrsku, Ne doznajem se u oružje, Frunze, Kriglord, Betta, omen, boro975, BRONT, djuradj, StalniPromatrač, Milometer, mile33, šumar bk2, rovac, sap, K2, redstar72, Rectifier, brundo65, Nemanja.M, zlaya011, FileFinder, bigfoot, ILGromovnik, radionica1, Tila Painen, ladro, PMsnow, vlado_pg, Romibrat, Arsenije, jackreacher011011, mocnijogurt, Dolinc, Milos1389, skvara, Koce, amaterSRB, Leonov, bladesu, Bahuss, BraneS, Žrnov
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Simon simonović ::Napisano: 07 Maj 2025 18:41
Nije me bilo 4 meseca na forumu, otprilike...
Da li su Rusi u međuvremenu zauzeli Kupjansk, Liman, Seversk, Časov Jar, Pokrovsk ili konačno očistili Toreck ?
Ništa od navedenog.
Zaključak :
Uprkos intenzivnim napadima i lokalnim napredovanjem, ruske snage nisu uspele da ostvare pobede na ključnim tačkama fronta. Ukrajinska odbrana ostaje čvrsta, a front se uglavnom stabilizovao.
Prema svemu navedenom, trebali bi da ovo završavaju, da ne gine u zalud mladost jer nemaju kapacitet ni sposobnost daljeg ozbiljnijeg napredovanja. To je jasno već jako dugo, al sada je to toliko očigledno i svakom tupavcu.
Samo se brukaju i srozavaju svoj status vele sile (ako se njome mogu još smatrati), ratujući mesecima za iste kokošinjce i farme protiv 5 puta manje države.
Sve ovo govorim kao neko ko Rusima želi sve najbolje... ali brate kad si aljkav i kilav, to se teško menja. Toliko su istorijskih prilika imali i svaku su uprskali.
Dopuna: 07 Maj 2025 18:43
PS. :
Voleo bih da Rusi do kraja meseca ušetaju u Pokrovsk ili još bolje da velikim ofanzivnim zahvatom okruže celu Ukro armiju u Donbasu, pa de se pop***ju na moje zaključke.
Al avaj, nešto mi se čini da je to malo verovatno.
Hvala ti sto si posle 4 meseca dosao da nam objasnis!
Nadam se da cemo te opet citati u septembru i saznati od tebe sta to jos ne valja kod Rusa
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 07 Maj 2025 19:11
|
offline
- sremac983

- Legendarni građanin
- Neimar i savremeni farmer.
- Pridružio: 24 Nov 2010
- Poruke: 12167
- Gde živiš: U sremu voljenome...
|
За ове дронове би били идеални и авиони типа супер тукано...могу дуго да остану у ваздуху, налет није скуп...мало модификоване верзије са рецимо оптоекектроником добром....и то је то...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 07 Maj 2025 19:19
|
|
|
mgolub
Nema potrebe za sarkazmom. Komentarisao sam vojnu realnost koja se ne menja mesecima, bez namere da ikoga prosvetljujem, već samo konstatujem očigledno. Ako imaš argumente, podeli ih slobodno.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 07 Maj 2025 19:32
|
offline
- Pridružio: 18 Feb 2011
- Poruke: 901
- Gde živiš: Bratislava
|
- 39Ovo se svidja korisnicima: Bubimir, Trinitron1, dule10savic, nebidrag, mnn2, Frunze, sremac983, omen, mile33, rovac, gomago, Panter, Rectifier, brundo65, proleter373, Nemanja.M, zlaya011, boromir, FileFinder, ILGromovnik, radionica1, burevestnik, Tila Painen, ladro, laurusri, vlado_pg, tvlada, Arsenije, jackreacher011011, mocnijogurt, Aleksa 3215, Koce, jarovitt, YU-UKI, Prašinar, bladesu, Bahuss, Leonov, Milos82
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
@simon Simonović
Bitno je da si se ti nama vratio, bili smo se pogubili načisto.
Ali ajde, da ti dam barem jedan polu-argument!
Mogilizacija ukrajinaca se pojačala za 40% u odnosu na iste mjesece prošle godine.
Dakle, 40% više gubitaka u prvih 5 mjeseci ove godine, u odnosu na isti period prošle godine.
Jbg, Rusi aljkavi, ali i kao takvi, nanose gubitke moćnoj ukrajinskoj armiji.
Ajd', čujemo se u Septembru.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 07 Maj 2025 19:38
|
offline
- lord sir giga

- Elitni građanin
- Pridružio: 01 Dec 2009
- Poruke: 2458
- Gde živiš: Borca Sebes gde obicno .......
|
Koliko je bezbedno ovo obaranje bespilotnih topovima i raketama po stanovnistvo. Caura 12,7*108 tri komada ide u 200g ili ti jedan rafal. Moze to lepu stetu da napravi s ove visine, a o delovima dronova i raketa da nepricamo. I opet nije sigurno da ce aktivirati noseni projektil koji ce zasigurno pasti i aktivirati se. Cisto me interesuje gresim li .
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 07 Maj 2025 19:38
|
|
|
vukovi
Hvala na argumentu. Ne sporim da Ukrajinci imaju ozbiljne gubitke i probleme s mobilizacijom – to je činjenica.
Ali poenta mog komentara nije bila da Ukrajina pobeđuje, već da Rusija uprkos gubicima i resursima ne uspeva da ostvari strateške ciljeve. Ako posle dve godine ratovanja front i dalje stagnira, a mesecima se ne zauzima nijedan ključni grad, to govori mnogo o ograničenjima te ofanzive. Čujemo se.
|
|
|
|
|
|