|
Poslao: 23 Feb 2026 17:21
|
offline
- Pridružio: 13 Maj 2024
- Poruke: 145
|
- 17Ovo se svidja korisnicima: draganl, Dukelander, vathra, zokizemun, sap, Tandrčak, kolle.the.kid, Neutral-M, ILGromovnik, GrobarPovratak, zlaya011, boro975, brundo65, Pavel Medved, Otto Grunf, bladesu, BraneS
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Kilometarski tuneli dovoljno siroki da vozilo prodje kroz njega, do komandnog centra:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 23 Feb 2026 17:57
|
offline
- Trinitron1
- Legendarni građanin
- Pridružio: 28 Avg 2017
- Poruke: 3121
- Gde živiš: Beograd
|
- 17Ovo se svidja korisnicima: sap, Giskard, ds69, Panter, kolle.the.kid, ILGromovnik, GrobarPovratak, draganl, zlaya011, R_038, Pavel Medved, Viktor Vuk, Otto Grunf, Žrnov, MaRtInsrbija1993, bladesu, BraneS
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Citat:Словачки премијер Фицо наређује ОБУСТАВЉАЊЕ СВИХ хитних испорука електричне енергије Украјини „Почев од данас, у случају да се Украјина обрати Словачкој за помоћ у стабилизацији енергетске мреже, такву помоћ НЕЋЕ добити“
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Од данас је и ембарго Мађарске и Словачке на испоруку Дизел-горива Украјини.
Мађарска (поред блокаде кредита од 90 мил. Евра) ставила вето на 20-ти пакет ЕУ-санкција РФ, а ОС РФ гурају даље ка Гуљајпољском од Зализничног у региону Запорожја.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 23 Feb 2026 18:25
|
offline
- Pridružio: 08 Sep 2010
- Poruke: 1379
|
- 34Ovo se svidja korisnicima: Trinitron1, Promising0, zokizemun, Milometer, ds69, Panter, Frunze, amstel, dani.tomic, PlayerOne, vlado_pg, celt, ss10, tomigun, zlaya011, debeli, goran.vvv, rovac, vladaa012, brundo65, Pavel Medved, Tila Painen, Rectifier, Komentator, Mcdado, Naum T, Blogadan, mocnijogurt, paja69, Steeeefan, Žoržo, Žrnov, MaRtInsrbija1993, GrammaticalAnalysis
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Колега Халкин Гол,ви толико пишете и на овој и на другим темема да сте написали,за ово кратко вријеме на форуму, више него ја за 15 година и за то вам свака част али пишете толико контроверзно да свака друга реченица вапи за реакцијом,а с обзиром на то да вам тешко који скрибоман може парирати,тек за мене је то немогућа мисија.
С обзиром да потенцирате вашу академску величину већ неколико пута,требало би тако и да пишете,односно представљаде ствари онако,научно и без личних представки попут оног да су руси рачунали на ,,братске будале,,.Какав је то начин?Какве су тек будале са вашег становишта наши који су отишли тамо да се боре?
С ког то научног становишта закључујете да њих тамо,,повезује реално само религија,,?
Шта ви тумачите под термином ,,московљани,,?Сигурно не Московљане.
Образложите на какву то ,,будалаштину приликом интервенције,,мислите да су руси направили?
На какве то ,,елите које живот творе,,у украјини ви мислите?Ваљда не на ове које не припадају украјинском народу,на животу тог народа паразитирају и творе смрт.
Низ других питања би вам поставио и још од раније кад сте релативизовали историјске податке за које нисте знали приписујући и њихове и наше грешке некаквим заблудама итд....итд...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 23 Feb 2026 18:47
|
offline
- Boris90

- Elitni građanin
- Pridružio: 17 Avg 2012
- Poruke: 1622
- Gde živiš: Šid, Srbija
|
Ka-52M rešava Ukro dron
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Ne znam šta se dešava sa postimage ne mogu da postavim slike . Pojavili su se satelitski snimci udara Flamingom. Ako su prave slike fabrika za izradu balističkih raketa je pogođena.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 23 Feb 2026 19:41
|
offline
- Sone1983
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 08 Jan 2026
- Poruke: 14
|
Gledajuci ovaj tunel Rusi su do sad trebali da puste "krticu" negde da prokopa tunel do Odese i samo im banu jednom iza ledja. 😃
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 23 Feb 2026 20:01
|
offline
- Pridružio: 19 Jan 2015
- Poruke: 1361
|
Žoržo ::Kilometarski tuneli dovoljno siroki da vozilo prodje kroz njega, do komandnog centra:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Maskirna mreza na zidovima i ispod slika marsala i hortikultura, komandant inzinjeriskog bataljona je bas ulozio trud.
Sa ozbiljne strane, ne izgleda bas da ih je verifikacija profila na starlinku toliko pogodila bar u djelu taktickog komadovanja na kopnu.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 23 Feb 2026 20:05
|
offline
- Pridružio: 11 Mar 2025
- Poruke: 108
|
Haha i ja sam primijetio biljke i dekoraciju.
Mora da su pripremili za potrebe snimanja
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 23 Feb 2026 20:51
|
offline
- Trinitron1
- Legendarni građanin
- Pridružio: 28 Avg 2017
- Poruke: 3121
- Gde živiš: Beograd
|
Драган Петровић: Украјински сукоб, ситуација и перспективе.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 23 Feb 2026 21:16
|
offline
- Pridružio: 19 Feb 2025
- Poruke: 111
|
Nekako je sve utihnulo. Nigde ništa globalno bitno da se desi, što će ovo zlo od rata da vodi bliže kraju.
Da, na žalost umiru ljudi i dalje, ali ni vojno ni politički u celini se ništa bitno ne dešava, nešto da podstakne ozbiljne forumaše analitičare da nešto napišu. Vrte se priče uporno oko sporednih tema...
Da li je ovo zatišje pred buru?
Ili...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 23 Feb 2026 21:39
|
offline
- Pridružio: 01 Jan 2024
- Poruke: 190
|
uruk ::Rusima treba kapitulacija vojske i drustva , da nametnu buducoj vlasti svoje ideje i zelje.
Ukrajina nece kapitulirati dok postoji izdasna pomoc zapada. Pomoc se ne smanjuje, stoga, price o kapitulaciji nisu ni predmet razmatranja u ozbiljnim krugovima. Samo EU ce ove i sledece obezbediti 90 milijardi Ukraiji, sto je sasvim dovoljno da stanje na terenu ostane kao i do sad, barem sto se Ukrajine tice.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Sama kapitulacija moze da se desi samo u dva slucaja, i to u slucaju presecanja novcane pomoci, to bi dovelo do momentalnog rasula u Ukrajini, jer Ukrajina kao drzava ne moze da funkcionise bez pomoci zapada, a to za sad nije u planu ili druga opcija je da Rusija vojnicki na terenu natera vojsku Ukrajine na kapitulaciju, ali vojska Rusije za tako nesto nema ni priblizno dovoljno kapaciteta ili snage.
Stoga, kapitulacija nije ni na vidiku.
|
|
|
|
|
|