Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2026. komentari

235

Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2026. komentari

offline
  • Pridružio: 08 Nov 2025
  • Poruke: 197

Sharpshooter ::Raketas
Koliko znam balonima(sa toplim vazduhom) se upravlja promenom nadmorske visine, na razlicitim visinama vetrovi duvaju u razlicitim smerovima, tako da nije potreban nikakav motor, vec samo promenom visine menjamo poziciju.


Upravo se zato i priča o sistemu pneumatskih balasta za upravljanje visinom i hvatanja određenih vazdušnih slojeva.

Sirius ::

Јасно је да је ова област доказала да нема застарелог оружја, већ застарелих погледа на њих.
ПС
Придружујем се Ватриној честитки Ракеташу за једно од најстручнијих и најбитнијих питања у вези с овом проблематиком. Ziveli


Apsolutno saglasan da ne postoji zastarela oružja, tehnologije već neadkvatne analize moguće upotrebe. A kada se to poveže sa ratom kao ekonomskom kategorijom, sasvim je jasno ko ma veće šanse da pobedi u ratu. Upravo to i jeste bila neka poenta moje diskusije, jer imamo priliku da posmatramo ubrzanu evoluciju letilica, brodskih i kopnenih platformi kroz njihovu digitalizaciju i pretvaranje u besposadne platforme. Rusi su platli cenu nipodaštavanja potencijala dronova. Sada ubrzano uče, prilagođavaju se. Istorija je prepuna situacija propadanja i uzdizanja zbog tehnoloških propusta, nipodaštavanja.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 06 Okt 2020
  • Poruke: 2

Jel postoji mogućnost da se balon digne na npr 20km u Belgorodu, fiksira nekim lancima za zemlju i šalje/prima signal neke G generacije?



online
  • Pridružio: 21 Maj 2008
  • Poruke: 16600

Desmond ::Jel postoji mogućnost da se balon digne na npr 20km u Belgorodu, fiksira nekim lancima za zemlju i šalje/prima signal neke G generacije?
Не на тој висини.
Тежина линије за везање би била велика (чак и да је од ултралаких материјала). Могу да покупе нпр воду и да знатно отежају. Чак и да их пресече неки дрон намерно или авион случајно.

Али на нижу висину може, то се ради, до око 500м.
Користи се и за војну припрему.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 27 Mar 2022
  • Poruke: 217

мали Of - кад је већ реч о балонима
"99 се нас неколицина, са искуством у скакању падобраном, понудило да са стрелом у балонима ноћу чекамо налете. Веровали смо да би могли да их дохватимо. Одбијено. Младост лудост

offline
  • Pridružio: 17 Avg 2012
  • Poruke: 1617
  • Gde živiš: Šid, Srbija

Dron presretač uništava ukro dron
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Vidim po tg da su Ukri dodali gas u lupanju ruskog PVO. Spominje se i da su pogodili pogon gde se proizvodi Iskander , navodno sa Flamingom

online
  • Pridružio: 06 Feb 2010
  • Poruke: 1206
  • Gde živiš: RS/BiH

Ma daj Boris90 ne skreći temu ..

Bar joß 20 stranica filozofije o balonima

offline
  • Pridružio: 20 Jul 2025
  • Poruke: 338

Nebo nad ukrajinskom frontom toliko je zasićeno dronovima da ih borci ukrajinskih oružanih snaga ne mogu razlikovati, izvještava Business Insider Njemačka
. Nakon što naiđu na optički kabel bespilotne letjelice, žure ga prerezati makazama, bez obzira je li nov ili rabljen. U panici, operateri elektroničkog ratovanja ometaju sve signale obližnjih dronova - i svoje i neprijateljske.
Sinead Baker
Ukrajinski vojnici režu i kidaju sve optičke kabele s dronova na koje naiđu, bez obzira kojoj strani pripadaju. Koriste makaze, taktičke noževe, pa čak i gole ruke. Vojnici priznaju da u borbi to više nije važno: ako postoji i najmanja sumnja, bespilotna letjelica se odmah proglašava neprijateljskom.

online
  • Pridružio: 19 Jul 2012
  • Poruke: 1172
  • Gde živiš: Banja Luka

Ima li iko predstavu zasto mostovi na Dnjepru i dalje stoje?

offline
  • Pridružio: 20 Jul 2025
  • Poruke: 338

Wrangler ::Ima li iko predstavu zasto mostovi na Dnjepru i dalje stoje?---
Da ja pokušam; ima prioritetnijih ciljeva.
Pod 2; trenutno Rusija ima kraće logističke linije snabdijevanja. Ako je cilj uništiti ukrajinsku vojsku, onda im je ovako jeftinije.
Itd...., neka još neko pokuša.

offline
  • Pridružio: 15 Maj 2019
  • Poruke: 1852

Јер рује планирају да их користе по узимању територије....струју ,гас ...могу да допремају из Русије...мостове...бране.....треба изградити....

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 599 korisnika na forumu :: 81 registrovanih, 9 sakrivenih i 509 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, 6.5lapua, airsuba, aleksmajstor, AleksSE, amstel, arezina, Bosnjo, branko87, cemix, Cirkon, Colt D, CrazyDiablo, Deki Duga Devetka, desmeki, Df410, djboj, Dorcolac, Dragacevac, Dusko_Dugousko, Electron, Gogi do, GORDI, GveX, havoc995, hyla, iceburn, Igor Antonic, jalos, jodzula, Još malo pa deda, Kajzer Soze, kybonacci, luka35, M74AB3, M855, metallac777, mexo, Milan1996, milenko crazy north, milivoje_vatrogasac, MiljanXD, Milometer, Miškić, N.e.m.a.nj.a., nekdo, neutrino, nnovakis, Orc, ostoja, ozzy, Parker, picknick, Poof, PoolbegD02, Prečanin30, procesor, Remain, saputnik plavetnila, Savantije, Snorks, SOVO515, srbijaiznadsvega, stefan95, they live, UAV operator, vaci, vathra, Velibor Radoja, Velizar Laro, Vlad000, vladaa012, Voice1, Wrangler, wulfy, YU-UKI, Yugol33, zeka013, zil10, ZlatniRez, |_MeD_|