Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2026. komentari

252

Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2026. komentari

offline
  • d.ing Metalurgije
  • Pridružio: 21 Jan 2010
  • Poruke: 3782
  • Gde živiš: Makedonija

Највеча загатк ај едокле че Украинци Тврдоглаво Гинути
у Србији неко рече нису је спаили Јунаци него Кукавице јдена дан че дочи мир
а тада треба да се врати нормалан живот.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Sim.a 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 29 Avg 2009
  • Poruke: 3372
  • Gde živiš: Zemlja čuda

Kako se niko na zapita Dokle će Rusi tvrdoglavo da ginu?



offline
  • Pridružio: 19 Sep 2013
  • Poruke: 3411

Napisano: 26 Feb 2026 12:50

Не престају напади дроновима на Крим.
ГП"Број оборених беспилотних летелица изнад Крима у протекла 24 сата поново је достигао десетине.
Новинска служба ForPost
26. фебруар 2026. - 9:30
Овог пута, скоро сви су уништени увече.
...
Према подацима руског Министарства одбране, протекла 24 сата су била релативно мирна за Крим у поређењу са остатком недеље. Током претходног дана, 25. фебруара, између 14:00 и 20:00 часова, само три украјинска дрона су уништена изнад полуострва. Затишје је погодило и друге регионе: током овог времена, још три беспилотне летелице су оборене изнад Курске области и две изнад Брјанске области, док је преосталих пет пресретнуто изнад Црног мора."
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Dopuna: 26 Feb 2026 12:53

Нови трик да се избегне регрутација у Украјини, рукоположење за свештеника.
ГП"Владика који је рукоположио двадесетак „Учиљанаца“ притворен је у Украјини.
Новинска служба ForPost
26. фебруар 2026. - 10:46
Према проценама, 25 људи је на овај начин могло да добије свештенички чин.
...
Према истрази, шездесетдвогодишњи владика је издао ђаконске сертификате мушкарцима у својој Ужгородско-Хустској епархији, након чега их је ослободио војне обавезе као основне раднике верске организације. Истражитељи сумњају да је 25 мушкараца, укључујући становнике Лавова, Стрија, Ивано-Франковска и Закарпатја, можда добило чин ђакона или свештеника."
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 28 Apr 2012
  • Poruke: 1614

@Sim.a

Za ruse mi je barem jasno, idu za pare
Nema neke specijalne patetike (oke ide ona prica za Rodinu itd) ali na kraju dana se isplacuje ozbiljna para
Plus benefiti i ostalo
Tako da mogu da razumem odakle toliko Rusa i dalje u vojsci 4 godine kasnije
Kad i oni budu poceli da trpaju u kombi i otimaju ljude iz prevoza e onda cemo znati da nesto nestima
Ali dokle god tresu vrece para za sluzbu ne brinem se
Isto i oko gubitaka, sigurno nisu mali ali daleko od onoga sto Ukro propaganda servira, jer da jeste do sada bi gorelo po ruskim telegram grupama
Pa se mozda zato i na sluzbu u ratu ne gleda ko na smrtnu presudu, za razliku od Ukra
Mozda najvece iznenadjenje ovog rata jeste ta ruska "transparentnost"
Odmah se ide na net i sve se iznose
Samo se setim one mobilizacije krajem 22ge

offline
  • Yagosh
  • Varilac bez maske
  • Pridružio: 29 Jan 2024
  • Poruke: 78
  • Gde živiš: Sanatorijum na ušću Save u Dunav

zdrebac ::

Mozes ti da finansiras koga god hoces ako on nece da se bori. A vojska ukrajine je i dalje sastavljena od ukrajinaca i bori se i dalje.

I jos nesto odlucite se da li je europa nesosobna ili nije. Jedna recenica je da bez eu ukrajine ne bi ni bilo a druga je da se raspada i nema buducnosti.


То је можда важило док се користила дрвена тољага и камен. У модерном рату ако немаш чиме да ратујеш, можеш да пакујеш каблове и затвориш за собом.

offline
  • Pridružio: 17 Feb 2025
  • Poruke: 40

Sim.a ::Kako se niko na zapita Dokle će Rusi tvrdoglavo da ginu?
Zasto bi se pitali kad je poznato. Ginuce dok je potrebno.

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37590
  • Gde živiš: ovalni kabinet

RJ ::Zelenski otkrio nameru da briti i francuzi pošalju 5000 vojnika koje bi rasporedili preventivno na granicu sa Belorusijom zbog aktivnog učešća beloruskih komunikacionih instalacija kao podrška rusima...
Ne znam samo šta bi oni trebali da čine sem da ometaju belorusko-ruske komunikacije (kao da to ne rade odavno Wink)

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]


U vezi ovog citiranog, Tajms je objavio sledeće:

Britanija bi morala da povuče trupe iz Estonije i Kipra kako bi bila u stanju da pošalje brigadu u Ukrajinu nakon potencijalnog mirovnog sporazuma, veruju visoki zvaničnici u oblasti odbrane....

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 28 Apr 2012
  • Poruke: 1614

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ukri bas burgiraju rusku namensku industriju
Mapirali su oko 6000 drzavnih preduzeca i klasifikovali su ih po delatnosti
Napravili spisak zaposlenih i objavili podatke

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

"Интерактивна база података каталогизује 6.088 предузећа из одбрамбене индустрије која обухватају 85 руских региона, од Калињинграда до Владивостока. Свака фабричка картица садржи опис њених активности, специфично оружје и системе које развија, као и систем категоризације са 16 производних сектора — од производње кључних компоненти (1.320 предузећа) и објеката за поправку и модернизацију (1.231) до радиоелектронике и електронског ратовања (420), авијације (399), оклопних возила (332), поморске бродоградње (314), ракетних и артиљеријских система (107), муниције и експлозива (126) и система дронова (47), између осталог."

"Од 6.088 мапираних предузећа, 2.290 се већ суочава са међународним санкцијама. Преосталих 3.798 се не суочава, што указује на потенцијалне празнине у покривености западних санкција руском војно-индустријском комплексу, наводи се у статистици на страници базе података.

База података иде даље од фабричких координата. Хактивисти су саставили личне досијее 1,2 милиона запослених у одбрамбеној индустрији, укључујући податке о пасошима, бројеве телефона и имејл адресе инжењера, дизајнера и менаџера."

offline
  • Pridružio: 04 Apr 2025
  • Poruke: 98

"Гардијан" луд к'о звоно по обичају:

Tekst za link

Citat:Ево шта се мора учинити: распоредити трупе из европске „коалиције вољних“ да обезбеде и бране Кијев и друге неокупиране градове; Русији се не сме дозволити вето. Спровести зону забране летења, као што сам више пута позивао. Повећати број одбрамбених ракета и дронова. Обаложити руску флоту у сенци. Појачати тајне „активне мере“, укључујући сајбер и саботажне мере, како би се супротставили хибридном ратовању Кремља. Запленити имовину, протерати шпијуне, разоткрити лажи, променити наратив. Европа мора захтевати тренутни прекид ватре, након чега следи постепено повлачење Русије, и преузети водећу улогу у свим коначним преговорима о решењу.

offline
  • Apok  Male
  • Legendarni građanin
  • Izrada proPotipova
  • Pridružio: 27 Apr 2013
  • Poruke: 2530
  • Gde živiš: Beograd

Мисле да "мора" и "може" су исто. Ко дете у тантруму закукавају.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1969 korisnika na forumu :: 44 registrovanih, 4 sakrivenih i 1921 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: asdfjklc, bankulen, Banovo Brdo, blue, boromir, comi991, darionis, dejan1972, desmeki, Despot1, DezurniOperativni, DJUNTA, DonRumataEstorski, dule10savic, duro1990duro, Giskard, HogarStrashni, istina, Ivica1102, Jester, Još malo pa deda, Korle, leptirleptir, m0nstrum_, Marko Marković, marsi, nebidrag, nebkv, nextyamb, novator, pirke96, redstar72, Smiljkovich, tecataki, tiho76, tomo2, TRAVUNIJA, Tumansky, varda, VJ, vrgudinac, vukajlo71, zil10, zule2