|
Poslao: 04 Jun 2026 09:54
|
offline
- Pridružio: 05 Okt 2020
- Poruke: 414
|
^^^
Ne radi se o vođenju rata, već o vazdušnoj dominaciji, koju su Ameri i Izraelci oduvijek imali.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 04 Jun 2026 10:15
|
online
- mercedesamg
- Legendarni građanin
- Pridružio: 08 Avg 2019
- Poruke: 7633
|
fantom_S ::
Да, баш гледам и видим да су од тих продора одустали послије једва 6 седмица. Зашто? Па ваљда зато што је рат мало компликованији од мантре како је авион на небу гарант побједе..
Ukrajina ≠ Iran. Iran se decenijama spremao za rat sa protivnikom koji ima vazdušnu dominaciju (SAD). Imaju mnogo ukopanih objekata, domaću proizvodnju raznolikih balističkih raketa i dronova, te podzemnu proizvodnju raketa i dronova. Veća populacija, veći broj ljudi pod oružjem, teži teren...Ukrajina to nema, nema takve žilavosti. SAD vazduhoplovstvo bi Rusima i trebalo biti primjer kako da organizuju, šta da naprave i nabave. Neprobojna PVO (za avione, za let u dubini teritorije, da mi se ne bi neki fan natovario) je jedan od stubova koji drže Ukrajinu. Kad bi Rusi bili u stanju onako zavladati nebom završili bi rat u Ukrajini jako brzo.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 04 Jun 2026 10:37
|
offline
- lord sir giga

- Elitni građanin
- Pridružio: 01 Dec 2009
- Poruke: 2437
- Gde živiš: Borca Sebes gde obicno .......
|
Mogu rusi zavladati nebom ukraine lako trebaju bespilotne letelice velike izdrzljivosti u vazduhu na visinama.
Prvo kao mamac za pvo odbranu, i gadjanje ciljeva u dubini uznemiravanje protivnika na velikom delu teritorije uz snimanje kretanja trupa svakodnevno u realnom vremenu i dejstvo po istima. Unistavanje logistickih centara skladista mesta za remont vozila centre za regrutaciju obuku novih pripadnika.
U globalu sve sto ukri njima rade.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 04 Jun 2026 10:52
|
offline
- Sirius

- SuperModerator
- Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
- Pridružio: 17 Maj 2006
- Poruke: 27316
- Gde živiš: I ja se pitam...
|
mercedesamg
Citat:Ukrajina ≠ Iran. Iran se decenijama spremao za rat sa protivnikom koji ima vazdušnu dominaciju (SAD). Imaju mnogo ukopanih objekata, domaću proizvodnju raznolikih balističkih raketa i dronova, te podzemnu proizvodnju raketa i dronova. Veća populacija, veći broj ljudi pod oružjem, teži teren...Ukrajina to nema, nema takve žilavosti.
...Ako ne računamo sovjetsku školu pripreme za rat koju čak ni Ukrajinci nisu uspeli da unište korupcijom. Fabrike pod zemljom, magacini pod zemljom, itd, itd...Ukrajina je bila prva borbena linija VU.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 04 Jun 2026 10:57
|
online
- Pridružio: 01 Jun 2025
- Poruke: 117
|
- 11Ovo se svidja korisnicima: Trinitron1, Papadubi, mocnijogurt, Yugol33, Frunze, vlado_pg, Prašinar, Bubili, crnogorac, Otto Grunf, zlaya011
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Не разумијем зашто се толико инсистира на нацизму на украјинској страни, када га у великој мјери има и на руској.[/quote]
Који део тачно не разумете?
Да сте пратили сва ова дешавања годинама уназад знали бисте врло добро зашто се појам нацизам ставља уз Украјину, осим ако то не желите да видите.
Овде је био један колега (заборавио сам његово име а неко ко се сети нека напише) који је качио слике са једног кампа у Литванији где су млади украјинци учени диверзантским вештинама од стране америчких и британских иструктора а све са нацистичким обележјима, идеологијом и наративом.
Такође је качио и слике са Мајдана, састанака неонациста са Викторијом Нуланд итд.
А Ви колега нађите молим вас један пример неонацизма под државном капом где се руководство Русије поклања, обележава и промовише нацизам ка на пример споменик Степану Бандери у Лвову, сахрана неонацисте ком се председник поклања плус војне формације које носе нацистичка обележја, јединице са називима какве су имале јединице у Вермахту, чак и обележја јединица која неодољиво и недвосмислено личе на Вермахт обележја.
И да веома подржавам идеју да се отвори тема о нацистима у Украјини.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 04 Jun 2026 11:26
|
offline
- Pridružio: 24 Nov 2015
- Poruke: 92
|
- 17Ovo se svidja korisnicima: sap, Yugol33, Panter, Još malo pa deda, Solunac na steroidima, vlado_pg, kolle.the.kid, ladro, Alen-Delon-u-boji, Bubili, ssekir75, Otto Grunf, luka35, omen, brundo65, PMsnow, Blogadan
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
bug ::^^^
Ne radi se o vođenju rata, već o vazdušnoj dominaciji, koju su Ameri i Izraelci oduvijek imali.
dobra im vazdušna dominacija (koja btw ništa nije ni donela), u jednom naletu izgube ne jedan , ne dve već tri aviona ... i to od prijateljske vatre... kako su samo dobro uvezani, čudo jedno, čudo!
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 04 Jun 2026 11:33
|
offline
- lord sir giga

- Elitni građanin
- Pridružio: 01 Dec 2009
- Poruke: 2437
- Gde živiš: Borca Sebes gde obicno .......
|
Nije problem samo u nacizmu bilo gde ima ludih i usijanih glava svugde idologije, ali takvih stvari nikako ne bi smelo da ima u vlasti jedne zemlje, samim time ni u vojsci ni u policiji ili bilo kom drugom delu.
Bile su te jedinice na pocetku borbe u ukraini protiv ruskog stanovnistva, pa su posle te jedinice asimilirane kao regularne jedinice sto ni u prvom ni u drugom slucaju nije smelo da se desi.
Treba pogledati ustav i zakon Ukrajine, a misljenja sam da je isti takve stvari zabranjivao i kaznjavao.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 04 Jun 2026 11:57
|
offline
- Pridružio: 09 Jan 2012
- Poruke: 39485
|
Ukro BPL pogađa Project 22460 brod ruske obalske straže
Российский флот второй день подряд продолжает отгребать от украинских дронов. После вчерашнего поражения корвета «Бойкий» в сухому доке Кронштадта (Санкт-Петербург), возле Юркино в оккупированном Крыму операторы СБС подловили пограничный сторожевой корабль «Светляк».
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 04 Jun 2026 12:00
|
offline
- Apok

- Legendarni građanin
- Pridružio: 27 Apr 2013
- Poruke: 2533
- Gde živiš: Beograd
|
mercedesamg ::
Kad bi Rusi bili u stanju onako zavladati nebom završili bi rat u Ukrajini jako brzo.
Завршили би га исто ко и Амери што завршише Иран. ПВО тамо и даље како-тако ради. Украјина неће пасти док год се снабдева. Није питање противваздушне одбране. ПВО ће увек радити. Уништиш 1 дотури се други. Никад ниси сигуран. Ни копнено није пала а уништено бога оца технике и људства. Нема овде предаје ,ваљда је то јасно после оволико времена.
|
|
|
|
|
|