Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2026. komentari

482

Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2026. komentari

offline
  • bug 
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 05 Okt 2020
  • Poruke: 414

Kakav je ovo šupljak što Putin priča za orešnika…
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Znači ne da se pere, nego je baš blamaža…



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 22 Sep 2024
  • Poruke: 160

bojank slazem se onda je moglo ali nije bilo vojske i popuna je bila slaba..119 puk gde mi je bila vecina prijatelja je spao na 700 vojnika...posle bitke sa krakenom pola bataljona je izbaceno iz stroja..pobili su vecinu krakena ali i stradali..rusi su usli sa jako malo i nedovoljno vojske u ukrajinu da je prosto neshvatljivo..
Rocker moj prijatelj Vaske je bio kod Motorole od 2016..prosle godine je sahranjen prazan sanduk..kosti sahranjene u Rusiji...kada su Givi,Motorola i Mozgovoj ako sam dobro napisao ubijeni plakao sam od muke.. civilne zrtve izazivaju bes i zelju za osvetom kos rusa i sve je vise dobrovoljaca zbog toga a ne da opravdavam zrtve...inace i ja sam prosao rat ali o tome se ne sme.
.



offline
  • Pridružio: 09 Jan 2023
  • Poruke: 90

Po pitanju Putina i "pranja", slično sam i sam pomislio ali kada se sagleda i skrivena poruka na kraju (spominjanje upotrebe u urbanim sredinama) pa se spominje šupa (koju su ukri sami definisali kao sinonim za podrugljivanje efektima upotrebe lješnika) nekako mi se čini da opet ima smisla ova priča. Na prvu izgleda naivno ali Putin teško da će dovesti sebe u situaciju da objašnjava nešto što nema smisla.

online
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 27362
  • Gde živiš: I ja se pitam...

Giskard ::@Milometer
Zelenski trazi sastanak sa Putinom u 3 zemlji, svajcarska, turska ili arapske zemlje. -------
Zelenskom mandat istekao prije dvije i kusur godina, svajcarska i turska naoružavaju Ukrajinu a osim Alžira imali nezavisne arapske države. Misli li da će mu dozvoliti da pravi cirkus sa Putinom.


Шта беше с оним папиром који они у шали зову Устав? Је ли укинут онај члан да је забрањено преговарати с Путином? Bebee Dol

offline
  • Pridružio: 29 Avg 2016
  • Poruke: 3325

Kad smo već kod skrivenih poruka ... Putin sve češće koristi dvosmislene formulacije. Ja bih, na mestu zapadnih lidera, stavio prst na čelo i dobro razmislio šta radim.
Evo najnovijeg primera (iz istog obraćanja, kako mi se čini):
Citat:"Каждый, кто думает об этом (нападении России на НАТО, - прим. "РГ"), должен себе задать вопрос: Зачем? Нам зачем это нужно?"
izvor: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

U slobodnom prevodu, "Svako ko razmišlja o tome (napadu Rusije na NATO), mora se zapitati: zašto? Zašto je to nama potrebno?".
Dakle nije rekao, "nećemo", "nikad nismo ni nameravali" ili nešto slično (što bi neki odmah potrčali da tumače kao licemerje). U stvari, zapadnoj javnosti je na ovaj način poručio "do vas je".

offline
  • Pridružio: 28 Avg 2017
  • Poruke: 3121
  • Gde živiš: Beograd

@sap

Citat:По мени врло споран снимак.
Не улазим у то да укри у Херсону имају ту неку агенду да руси из чисте пакости и досаде свакодневно гађају паркове,вртиће,школска игралишта,бабе,деде,убијају,рањавају дјецу
и не кажем да је и овај снимак дио укро кампање.
Уочавам девет детаља који су ми врло сумњиви.Можда и гријешим па ћу сачекати још неко мишљење,ако га буде.


Не грешите.
Возило хитне помоћи које је дошло по повређене је потпуно различито од возила које је погођено дроном.

Извор снимка [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Фото возила које је дошло по повређене.


Извор лажног снимка [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Фото сасвим другачијег возила приказаног на лажном снимку.



Edit.... Када сам извадио фрејм по фрејм - ово је наивна монтажа

online
  • Pridružio: 28 Apr 2012
  • Poruke: 1754

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Rusi napipali lokaciji odakle Ukrajinci lansiraju dronove, doletela fabovka

offline
  • Pridružio: 29 Avg 2016
  • Poruke: 3325

mercedesamg ::Oo, kad prije (opet) analiziranje šta je Putin "skriveno" rekao.Rugaj se koliko hoćeš, nema problema. Ali znaj da diplomatski govor nije nastao iz hira već s dobrim razlogom. I tako je već stotinama ako ne i hiljadama godina. Ako bi svi pričali samo direktno, da zadovolje bukvaliste koji svaku uvijenu formulaciju tumače kao slabost, onda civilizacije ne bi ni bilo. Još bismo se mlatili kamenim sekirama.
Prelistaj malo stare novine, pogledaj kako su bili formulisani govori i pre 2022. godine, pa sam vidi koja su sve tumačenja bila moguća. A ako tu nema dovoljno istorijske distance, podseti se formulacija iz vremena recimo kubanske krize.

offline
  • Frunze 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 04 Mar 2022
  • Poruke: 3071
  • Gde živiš: Soncovka

Sirius ::Колеге, јесте ли приметили да нам се овај топик претвара полако у шанкерско ћаскање? Мислите ли да је довољно да уредништво с времна на време ''подвикне'' или некога казни? Нисмо деца, хајде размислите како да боље допринесете теми. Колико примећујем, неке ствари које су сви забележили ми пропуштамо, а раније су се позивали најпре на нас.

Ја бих додао, ако ми се дозволи, да би колеге могле да обрате пажњу на цитирање. Понекад пишу тако да се не зна шта је цитат, а шта је одговор на цитат. Само пасус за пасусом, а некад ни то, без икакве ознаке цитатa.

offline
  • Pridružio: 22 Feb 2025
  • Poruke: 35

kunktator ::Kad smo već kod skrivenih poruka ... Putin sve češće koristi dvosmislene formulacije. Ja bih, na mestu zapadnih lidera, stavio prst na čelo i dobro razmislio šta radim.
Evo najnovijeg primera (iz istog obraćanja, kako mi se čini):
Citat:"Каждый, кто думает об этом (нападении России на НАТО, - прим. "РГ"), должен себе задать вопрос: Зачем? Нам зачем это нужно?"
izvor: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

U slobodnom prevodu, "Svako ko razmišlja o tome (napadu Rusije na NATO), mora se zapitati: zašto? Zašto je to nama potrebno?".
Dakle nije rekao, "nećemo", "nikad nismo ni nameravali" ili nešto slično (što bi neki odmah potrčali da tumače kao licemerje). U stvari, zapadnoj javnosti je na ovaj način poručio "do vas je".


Tačno tako – izbor je na vama. To je, manje-više, bila suština skrivene poruke. Ipak, nekoliko godina ranije (24.02.2022.) iznio je gotovo identičan stav bez diplomatskih rukavica i dvosmislenosti, vjerujući da će sam blef biti dovoljan i da nema potrebe da prijetnju prikriva diplomatskim celofanom:
„Ko god pokuša da nas spriječi ili da stvori prijetnje našoj zemlji i našem narodu, treba da zna da će odgovor Rusije biti trenutan i da će dovesti do posljedica kakve nikada niste doživjeli u svojoj istoriji.“

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1108 korisnika na forumu :: 133 registrovanih, 13 sakrivenih i 962 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 33 bren, 8u47, 9k38, _Rade, AC-DC, Agape, AK - 230, Aleksandar Tomić, AudioTehnica, bbrasnjo3, Ben Roj, Bo96, bobomicek, bojan_t, Bokiboks, Boris.A, Boris90, boromir, boskelazo, branko7, BSD, C-Gun, Car89, CHARLIE JA., Cicumile, cifra, cojapop, cole77, CraniumWhite, Cvijo_ue, cvrle312, Czrweni, d.arsenal321, Dare, darionis, Darko Jovanovic, deLacy, Despot Đurađ, DonRumataEstorski, DS01, Džekson, Electron, feanor, gaga23, gajca1977, Goksi95, gost321, goxin, HawX, howyesno, ibssa, Igritelj, Ir, istokzapad, jaeger, Jager715510, Jaxupa, jimi_agf, Jozo74, Kajzer Soze, Kruger, kybonacci, ladro, Lance Guest, LeGrandCharles, leopard83, Litostroton, Lotus, Major Tankosić, marewfc, MarijaC84, Marko Marković, markolopin, Medojed, mercedesamg, Mihajlo, Milan A. Nikolic, momcilob55, Mr. Majevica, mrdaak, nebkv, nebojsag, Nepopravljivi, nixos, Nomica, Novakomp, OgnjenMitric, Orc, ozzy, paja69, Papadubi, pedja.st, pein, Pekman, Petar35, proka89, raso76, Ray1973, Redred, RJ, rovac, Rupert, samsung, sasakrajina, sekretar, Semberija, septembar, Sevatar, Sinduk, Sirius, SirOliver, Siti2, skvara, Sonic, sonico, Srki98, stegonosa, Tandrkalo, tecataki, Tihi86, Topaz9, VekiJ, Vlada78, vladaa012, VNVK, Voice1, W123, YugoSlav, zajcev1, zexon, Zjmc, zokizemun, Zorge