|
Poslao: 14 Jun 2014 18:57
|
offline
- i.senica

- Ugledni građanin
- Pridružio: 23 Jan 2014
- Poruke: 320
|
kljift ::Ovo je nevjerovatno da su poslali Il 76 na aerodrom valjda u Donjecku. Tamo je i Antonove veliki rizik slati. Bolje da su snadbjevanje izbacivali padobranima nego slanjem velikog transportera (o smjeni ljudstva nema ni govora). Il 76 slijetao je po Avganistanu samo u hitnim prilikama i osim spirale pri slijetanju obavezno su slana i dva Mi 24 helikoptera da samoinicijativno navuku Stingere na sebe u slučaju njihovog ispaljivanja. I ginuli su vertolječiki za spas velikih transportera i ljudstva u njima.
Mada me ne bi začudilo da je neko u Kijevu i namjerno planirao neku ovakvu katastrofu. Ili ga jednostavno nije bilo briga. Strašno u svakom slučaju.
Ovi na aerodromu su vjerovatno na izmaku snaga. Pa su reskirali.
Treba očekivat pokušaj izvlačenja, al jih svuda očekuju federalci.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 14 Jun 2014 19:09
|
offline
- Pridružio: 09 Jun 2014
- Poruke: 93
|
wolf1 ::Dragan Mačak Damljanović ::Ostali samo dugmići .
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Vertikalni stabilizator na Il-76 izgleda drugacije malo.
Horizontalni stabilizator
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Jun 2014 19:15
|
offline
- Pridružio: 31 Dec 2011
- Poruke: 22281
|
PanchoVilla ::...
Ево неколико клипова који приказују начин слетања који су користили совјетски пилоти у Авганистану, такозвани „афганский заход“. Ради се управо о авионима Ил-76.
Ko je bio na Batajnici 2009 mogao je da vidi fenomenalno odredjen slican manevar od strane Spanjolke i CASA 295 (ako se ne varam).
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Jun 2014 19:16
|
offline
- cottus gobio
- Ugledni građanin
- Pridružio: 10 Jun 2014
- Poruke: 336
|
djox ::Хроники российско-украинской войны: российский «Град» под Добропольем (фото)
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Citat:«ИС» функционирует как инициатива неправительственной организации «Центр военно-политических исследований» (г.Киев). Начало работы «ИС» — 2 марта 2014 года (с вторжения России в Крым).
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Bilo bi lepo kada bi pre slanja posta proverili izvor. Kako samo znaju da je GRAD ruski, valjda po ovim topolama iza ???? Gebelsovska propaganda.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Jun 2014 19:18
|
offline
- Pridružio: 31 Dec 2011
- Poruke: 22281
|
Video CASA 295 i tog manevra sa Batajnice 2009:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Jun 2014 19:27
|
offline
- Pridružio: 26 Apr 2014
- Poruke: 2146
|
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Овако изгледа срушени Иљушин 76
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Jun 2014 19:33
|
offline
- ante mpt
- Počasni građanin
- Pridružio: 05 Avg 2012
- Poruke: 989
|
je li postoji neka borbena linija u fajtu u ukrajini ili se tuku ko gdje stigne.Znači gerilski tip borbe?Kako stoje stvari u gradovima?postoji li neka karta područja koje drže Rusi itd itd?
Meni je ovde sve nekako nedinirano.U biti ne zna se ko koga bije.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Jun 2014 19:39
|
offline
- dobri covek

- Legendarni građanin
- Pridružio: 06 Nov 2010
- Poruke: 11628
- Gde živiš: Vranje
|
Nije da sam nešto posebno radostan posle obaranja aviona u Lugansku, nije mi ni svejedno - ipak sam navijački raspoložen, ali ako ovo da kakav rezultat, slaviću prasenka par minuta
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Ako ništa drugo, biće smenjen Kovalj, budaletina od generala koja je iznela ideju o logorima za stanovništvo sopstvene zemlje (ne verujem da bi tako govorili ni šiklgruberovi generali da je u njihovo vreme bilo televizije i interneta). A to je dobro, koliko za posmatrače (jedna budala manje) toliko i za ukrajinsku vojsku (opet, jedna budala manje, pa će i sama vojska biti nešto ojačana)
U Dnjeprotpetrovskoj i Luganskoj oblasti je, naravno i razumljivo, proglašena žalost
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Jun 2014 20:12
|
offline
- Pridružio: 26 Apr 2014
- Poruke: 2146
|
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Као да им није доста хаоса, већ упорно покушавају, да изазову још већи.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Jun 2014 20:22
|
offline
- Pridružio: 26 Apr 2014
- Poruke: 2146
|
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Два клипа испред Руске амбасаде у Кијеву
|
|
|
|
|
|