Samohodno oruđe 2S25 Sprut-SD i protiv-oklopni top 2A45 Sprut-B

11

Samohodno oruđe 2S25 Sprut-SD i protiv-oklopni top 2A45 Sprut-B

offline
  • Pridružio: 02 Feb 2010
  • Poruke: 3617



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113831

U igri je kod vijetnamaca
Russia Said the Candidate to Replace PT-76B of Vietnam
Citat:According to Interfax news agency, probably Vietnam will buy amphibious tanks Sprut-SDM-1 to replace the ageing PT-76B combat vehicles.
Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Pridružio: 02 Feb 2010
  • Poruke: 3617

НОНА-С

offline
  • powSrb 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 08 Mar 2015
  • Poruke: 9466

Surprised

offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20874


Спрут-СДМ1

online
  • goxin 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 20 Dec 2013
  • Poruke: 8106
  • Gde živiš: Srpsko Sarajevo

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Moze li se uporediti cjena vucnog Sprut 2A45 i nekih modernijih projektila /granata sa nekim POVR ?
Znamo okvirno cjene nekih tenkova , ACP , IFV , POVR , ali nekako vucni topovi su zapostavljeni , premda mogu biti fantasticni u odbrani/zasjedi , pa i podrsci pjesadije direktnom vatrom. Pitanje je da li su jeftino sredstvo ....

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22268

Jos su Sovjeti 125mm Sprut-B proglasili neperspektivnim i nikada ga nisu uveli u naoruzanje.

online
  • goxin 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 20 Dec 2013
  • Poruke: 8106
  • Gde živiš: Srpsko Sarajevo

Ma da , zato je tesko je naci snimke, Sprut je trebao da da zamijeni t 12 , snimaka od t 12 ima stvarno puno, cak i svjezih :

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Posto ne moze da probije moderni MBT sa cela , kao staticko defanzivno PO oruzje je inferiorno .Mozda ove T 12 koriste kao poljsku artiljeriju.

Po meni je nekako bolje PT top ukopati , lakse, a tenk ostaviti u pozadini za neki pokusaj manevra (glavna odlika tenka je oklop , pokretljivost i top naravno ).

Covjeka zaboli glava kada vidi cjene modernih POVR i neku vecu tenkovsku bitku .

Slican automat kao na Sori , daljinsko upravljanje ( posada u bunkeru ili OT , dalje od topa ) , pa sad je li postolje/lafet na zemlji ili na kakvom gusjenicaru .

Mislim da PT top i tenk trebaju da budu u neraskidivoj vezi , pogotovo ako su istog kalibra .

offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20874


НИР "Вика"

online
  • goxin 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 20 Dec 2013
  • Poruke: 8106
  • Gde živiš: Srpsko Sarajevo

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
A ima i ova :
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 828 korisnika na forumu :: 19 registrovanih, 3 sakrivenih i 806 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: bb929, Bo96, Citalac, Dare, dulleo, goxin, havoc995, jon istvan, maksi007, mikhailo, Milometer, mnn2, Sase, suton, taomaster, TRAVUNIJA, uruk, Zastava, Zorge