AHRLAC-juznoafricki COIN

4

AHRLAC-juznoafricki COIN

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113839

Blizu....



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
online
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29317
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda



online
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29317
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Šašav je skroz


offline
  • Luka 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 14 Mar 2011
  • Poruke: 3148

Izgleda kao da mu je pola delova okrenuo naopako Shocked
Da nije onaj Stavatti umešan u projektovanje? Laughing

offline
  • flysky  Male
  • Zaslužni građanin
  • Nikola
  • Pridružio: 26 Dec 2012
  • Poruke: 512
  • Gde živiš: Srbija

AHRALC je gledajući aerodinimaku lepo osmišljen. Preglednost iz kopita odlična ; Pretodno se pominje i brzina u horizatlnom letu od 600 Km/h ( verovatno jedino sa optoelektronikom, bez naoružanja). Navodi se niska mogućeg nošenja naoružanja. Gledajući sam koncept, gro težišta u prednjem delu , bez obzira na konfigaricaju krila ( blage kontra strele) kao i zadnji deo ( vertikalce , kormilla pravca) isti vidim primarno u funkciji izviđanja. Za iole ozbiljnija dejstva naoružanjem iako poseduje i više nego solidnu avionuku nedostaje mu agilnost. Bez obzira na snagu turborprop motora, samo težište - zadnji deo zmaja aviona sprečava ga da ulazi u neke ozbiljnije napadne uglove. Svaka čast na dizajnu ali po meni preskup ( pomenutih 10 miliona izvesno dolara ); Same elise su nezaštićene. Priči blizu linije fronta bez kakve - takve zaštite (oklopa) sa ovako naglašenim kokpitom je lutrija. Svaka čast na aerodizajnu. Po meni naš nesuđeni JLT, bez obzira što je ostao na papiru je aerodinimački znatno napredniji koncept.

Tek sada vidimo koliko je JLT bio ispred svog vremena. Slika koju je svojevremeno postavio kolega Trpe :



Akcenat na prethodno izlaganje :







offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33446

Uboli su dogovor sa Boingom, oni ce ga naoruzati i opremiti

Citat:Boeing and South African-based Paramount Group will jointly weaponize and integrate Boeing mission systems and intelligence, surveillance and reconnaissance (ISR) payloads for the South African-developed advanced, high-performance, reconnaissance, light aircraft (AHRLAC).

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33446



[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16326
  • Gde živiš: Lublana

Šta mu je to pozadi trupa, kao da vise muda nekom starom bokseru. NATO ime mudonja.

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113839


Citat:South Africa’s Paramount Group has specifically designed its Mwari for military missions, and it can be equipped and armed for ISR, close air support and light attack; Boeing will develop its own integrated mission system for the aircraft.

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113839

Paramount moving ahead with construction of AHRLAC factory at Wonderboom
Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 925 korisnika na forumu :: 94 registrovanih, 9 sakrivenih i 822 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 015, 16.mabr, A.R.Chafee.Jr., ALEXV, aramis s, Ares12356, bato_banjaluka, Baždaranac, Bbbggg1979, bojan_t, bolenbgd, bpop, Bubimir, cemix, cikadeda, darcaud, Dare, DeerHunter, Deki Duga Devetka, desmeki, Drugsparrow, dule10savic, dusan.l, esko_hz, Giskard, goran.vvv, gost321, goxin, igorkozar83, Ivoo, jalos, Jecmendo, Jester, K a s p e r, kori, KUZMAR, Lance Guest, Lep1na, lima, ljiljak, maksi007, Malahit, maxim_von_burdengate, mačković, MB120mm, medaTT, Medojed, milan47, milanpetkovicv, milenko crazy north, MILO-VAN, misaru, Mitch22, Nemanja Opalić, nemkea71, Nepopravljivi, neutrino, NiKoLa27, pablojepao, paja69, Pilence, pirke96, PlayerOne, PO1974, Polifon, precan, Radoslava, raptorsi, Ray1973, Rok A Bit, rovac, royst33, ruma, samojednoimeznam, sap, Sharpshooter, Shinobi, Sirius, Sitan_Lopov, spalev, Spinosa, srđan, sslay, Tamna_strana_Meseca, tamno.nebo, Tvrtko I, vathra, Veless, veljkovicdani, vidra boy, wolverined4, xAlex2, Zdenko, 2001