Avioni za prevoz VIP drzave Srbije

12

Avioni za prevoz VIP drzave Srbije

offline
  • Pridružio: 30 Jun 2007
  • Poruke: 6373
  • Gde živiš: Novi Sad, severoistočna Srbija

^Исти, Бориспол/Кијев, Украјина.
26.07.2013.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 01 Feb 2014
  • Poruke: 1295
  • Gde živiš: Nacionalni park Srbija

Aj da prebacim post na ovu temu...

Jel ima nekih vesti o ovim našim Yak-ovima koji su trenutno zarobljeni u Ukrajini i da li će se po povratku u Srbiju ponovo koristiti za VIP transport?

I evo slika unutrašnje konfiguracije 71505 iz 2004. godine.




offline
  • nebkv 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 30 Mar 2007
  • Poruke: 3541

Prvi put za to cujem.Znam za one koji su svojevremeno prodati i neki od njih lete u civilnoj kompaniji.Preostali u sastavu VS stoje neoperativni na stajanci aerodroma Batajnica

offline
  • Pridružio: 01 Feb 2014
  • Poruke: 1295
  • Gde živiš: Nacionalni park Srbija

Moja greška,nisam pročitao da su ti što stoje u Ukrajini prodati. Kolko ih je onda ostalo u Srbiji? I šta se sad koristi za prevoz,samo Falcon?

offline
  • Pridružio: 21 Jul 2008
  • Poruke: 10454

Jedan je remontovan (71503) ali mu je istekao resurs, tako da se vise ne koristi.

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

У ВС има 3 Јак-40 не лете од децембра 2010. Последњи је летео 71505.

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

две свеже фотке из Швајцарске



offline
  • Sall  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 30 Jul 2010
  • Poruke: 1905

Jedna sa inauguracije Kolinde. Wink

offline
  • Pridružio: 28 Okt 2007
  • Poruke: 848

Predsednički Boeing 727


Slika je skenirana iz knjige: "Tito medju vazduhoplovcima"

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

Zurich-Kloten Airport, Switzerland, 22.1.2015.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1114 korisnika na forumu :: 89 registrovanih, 7 sakrivenih i 1018 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: acov34, Apok, aramis s, ArchaBasha, BaneM75, Belac91, bunker, Chainsaw, Cicumile, Coabelgrade, Crazzer, DaliborVukadinovic, darkojbn, dejan1972, djile1, djonsule, dnevnasoba, Dogma21, DonRumataEstorski, dskrlec33, dulleo, Duschi, esko_hz, Gall, Georgius, glada, Helket, iceburn, jalos, Joint Chief, JOntra, Kajzer Soze, kib, kibihrchak, kikisp, Kozara1, Kozi-RS, kunktator, kybonacci, luka35, lukac, m0nstrum_, mainstream, Man1ac021, Medojed, Mickey12345, Mihajlo, Miki01, Milan Miscevic, Miler88, MiloradKomadic, mkukoleca, moldway, morava_01, nixos, nuke92, oldtimer, Pavel Medved, pein, Piani Jazzer, Pilence, ping15, pobeda, Prle90, probisic, promajauglavi, samo_citam, sap, sasics, Savantije, scimitar19, sekretar, Shinobi, Sin Boskic, Slingshot, Srki98, ssekir75, stalja, StalniPromatrač, Tanjagre, TheDictator, theNedjeljko, Tvrtko I, vazduh, vidra boy, VOŽD, Vrač, wulfy, zlaya011