EADS CASA C-295

57

EADS CASA C-295

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2005
  • Poruke: 684

Na 3:06 se vidi da je prazna platforma gde su bili parkirani neupotrebljivi avioni izuzev AN 26 ke su premestili ispred nekadasnjeg hangara za dvadesetdevetke. Gde su ih sklonili, ima li kakvih informacija o tome?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 17 Maj 2008
  • Poruke: 13017
  • Gde živiš: Srbija



Fb



offline
  • Pridružio: 13 Jun 2007
  • Poruke: 2605
  • Gde živiš: South of Heaven

yufighter ::Na 3:06 se vidi da je prazna platforma gde su bili parkirani neupotrebljivi avioni izuzev AN 26 ke su premestili ispred nekadasnjeg hangara za dvadesetdevetke. Gde su ih sklonili, ima li kakvih informacija o tome?
Na kraju piste, ka severu Nove Pazove, možda?!

offline
  • Dicus  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 29 Okt 2008
  • Poruke: 3110
  • Gde živiš: Beogard

Braća 29501 i 502 ponovo zajedno Smile

offline
  • Pridružio: 07 Jun 2011
  • Poruke: 780
  • Gde živiš: Beograd

I koji su sad dalji koraci? Ide se na jos c-295 ili na kupovinu jos nekih manjih aviona? Ili ce se arciti resursi mi-17 kao zamena za an-2?

offline
  • Luka 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 14 Mar 2011
  • Poruke: 3148

Dicus ::29501 i 502
Gledajući video sa prethodne strane više bi im pristajala registracija tipa NCC-1701... da nisu gore pored kompasa ostavili onaj jedan instrument sa mehaničkom kazaljkom, ne bi imalo šta da se čukne kad se zaglavi Very Happy

offline
  • Pridružio: 21 Maj 2012
  • Poruke: 2320

celeron ::I koji su sad dalji koraci? Ide se na jos c-295 ili na kupovinu jos nekih manjih aviona? Ili ce se arciti resursi mi-17 kao zamena za an-2?
Ne vidim potrebu za direktnom zamenom An-2 kada Mi-17 pa sada i C295 sasvim zadovoljavaju nase potrebe vezano za 63. PB.

Sa druge strane ja bih porucio treci C295 u SIGINT varijanti koji kosta verovatno koliko ova dva zajedno.

offline
  • Dicus  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 29 Okt 2008
  • Poruke: 3110
  • Gde živiš: Beogard

celeron ::I koji su sad dalji koraci? Ide se na jos c-295 ili na kupovinu jos nekih manjih aviona? Ili ce se arciti resursi mi-17 kao zamena za an-2?

Ko će ga znati. Nama realno još C-295 nije potrebno. Možda bi nam koristilo nešto veće što može da potera malo više robe (uvoz-izvoz) ili ne daj bože za neke evakucije iz belog sveta gde može da se potrpa dosta ljudi, ali realno mislim da nemamo dalje potrebe sa taktičkim transportom avionima. U SRJ/SCG ovakva letelica bi baš imala smisla i verovatno bi bilo potrebe za još nekim primerkom.

Sa druge strane u Nišu baš fali neko namensko avionče da zameni An-2.


Jedan jučerašnji kadar C 295 iz vazduha:


offline
  • Pridružio: 07 Jun 2011
  • Poruke: 780
  • Gde živiš: Beograd

Pa da zasto bi se u Nisu arcili skupi resursi malobrojnih mi-17 kad neki mali cessna skycourier moze da obavi posao...

offline
  • Pridružio: 21 Maj 2012
  • Poruke: 2320

Opet mi nije jasna logika da je An-2 potrebna zamena, mozes li ti da mi pojasnis ili Dicus zasto mislite da je potrebno?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 8314 korisnika na forumu :: 36 registrovanih, 5 sakrivenih i 8273 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: abramac, airliners, Antoni S, bobo85, Bobrock1, brufen, BUDDAR70, Clouseau, DalmatinacMF, dejan1972, Dimitrise93, DLazić, Gogi_avio, In_hero, Ir, Kalem, Kanader, kaskadija, metallac777, MILO-VAN, Milometer, MKK7, nnovakis, Parker, Pilence, proka89, radza1, ruma, SamoGledam, stalja, Stevan Visoki, Valter071, Volfero, vpetrovic, vukajlo71, 79693