Hongdu HAIC JL-10 (L-15) ‘’Falcon’’ (soko)

20

Hongdu HAIC JL-10 (L-15) ‘’Falcon’’ (soko)

offline
  • Pridružio: 28 Apr 2012
  • Poruke: 1728

Ovo me malo podseca na neki ukrajnski projekat, bukvalno mini F18
Zaboravio sam kako se zove
Isto neki trenazni avion



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33449

mercedesamg ::Šta je poenta njegovog postojanja?

Ako je za mornaricu kao sto pisu onda L-15 neispunjava mornaricke zahteve za poletanje/sletanje na nosac. Nije dovoljno zameniti samo stajni trap. Verovatno je i dva vertikalca dobio zbog vece stabilnosti. I profil horizontalnih repnih povrsina je drugaciji. Verovatno ima jos nekih manjih izmena trupa, krila i lerksa.



offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113878

Jedna malo bolja slika

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

online
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29317
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Veća stabilnost, manji radarski bočni odraz, svi mornarički avioni su dvorepi.

offline
  • Pridružio: 28 Apr 2012
  • Poruke: 1728

Sad sam se setio, zar nije bese JL-9 glavni trenazer u mornarici?
Znam da JL-10 uglavnom avijacija koristi
Jel to znaci da nisu zadovoljni sa devetkom?

offline
  • Pridružio: 08 Avg 2019
  • Poruke: 7690

Zumirano na zadnji dio

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 31 Mar 2025
  • Poruke: 73

Izmenjen je i nos aviona, ima vise mesta za radar. Verovatno ce moci da nosi PL-15.
Motori su sa dopunskim sagorevanjem, prica se da su novi WS-17 u pitanju, potisak 3-4 tone.
Ako bude gurao 1,4-1,5Maha, bice to pravi best buy.

offline
  • Pridružio: 28 Apr 2012
  • Poruke: 1728

drinskaregata ::Izmenjen je i nos aviona, ima vise mesta za radar. Verovatno ce moci da nosi PL-15.
Motori su sa dopunskim sagorevanjem, prica se da su novi WS-17 u pitanju, potisak 3-4 tone.
Ako bude gurao 1,4-1,5Maha, bice to pravi best buy.


Znaci njihov pandam FA-50 Block 20/50/60

offline
  • Pridružio: 15 Maj 2019
  • Poruke: 1862

drinskaregata ::Izmenjen je i nos aviona, ima vise mesta za radar. Verovatno ce moci da nosi PL-15.
Motori su sa dopunskim sagorevanjem, prica se da su novi WS-17 u pitanju, potisak 3-4 tone.
Ako bude gurao 1,4-1,5Maha, bice to pravi best buy.

То су Minshan ваљда мотори,замена за Ивченко на коју заборависмо готово задњих 5 година ...кад оно завршише је ако је тачно а вероватно је тачно.

Ова дворепа варијанта је за обуку на Ј35 изгледају и репови исто...могу и слетање и полетање на носачу да вежбају....
Миншан је малих габарита и попречног пресека....за нашег гашу .......Ziveli

offline
  • Pridružio: 15 Maj 2019
  • Poruke: 1862

Ево украјинца пост из 2019
poljoprivreda ::U Ukrajini je patentiran novi skolski avion XAI-95.
Radi se o varijanti kineskog JL-10, stim da su umesto jednog projektovali 2 vertikalca, radi povecanja brzine i stabilnosti u letu.
Motori: AI-322F [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
U ovoj konfiguraciji mozda i dohvati 1,4-1,5 Maha.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1415 korisnika na forumu :: 77 registrovanih, 10 sakrivenih i 1328 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: aramis s, ArchaBasha, bankulen, Baždaranac, Bloody, bokicacar, bpvl, cavatina, Cirkon, Clouseau, crazydkure, crnirocko, darkkran, darkojovxp, DeerHunter, dejan1972, Despot Đurađ, Djokislav, drimer, DziadekDzidek, Georgius, goxin, Grebostrek, Hans Gajger, HogarStrashni, Ikica977, Insan, jalos, Jelly4183, jodzula, konstruktor, Kozi-RS, krkalon, Lance Guest, laurusri, lcc, leopard83, Lošmi, Marko Marković, Marko1238, markolopin, MarkoW, MaschinenPistole, mat, Milan A. Nikolic, MILO-VAN, Moldovan, nekdo, nelezele, nenad81, Nomica, Orc, Panter, pisac12, Pururin, rikirubio, rovac, Sale0501, sap, Savantije, Singidunumac, Smajser, sony771, Srki98, Srna, Str2022, SympathyForTheDevil, Szigetwar, theNedjeljko, USSVoyager, vidra boy, VJ, xAlex2, Zanimljivo, ZetaMan, Zmaj Tolak, zziko