MIG-21 Fishbed

954

MIG-21 Fishbed

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113970

i jos jedna...



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 07 Jun 2011
  • Poruke: 780
  • Gde živiš: Beograd

^sve je sivo, cak i kaciga pilota(sto je retkost kod ZSh-5 ) Smile ova sema nekako daje utisak da su radovi i modernizacija bili mnogo obimniji



offline
  • Pridružio: 17 Maj 2008
  • Poruke: 13028
  • Gde živiš: Srbija

^ Malo su majstori sa masnim rukama radili oko njega. Odma su ga isprljali oko antene.

offline
  • Pridružio: 12 Jan 2014
  • Poruke: 517

djox ::Odesa
10/04/2014


Izgleda OK ..posluzice ovi MiG-ci dosta dobro Hrvatskoj ... i to za male parice. Kol'ko para tol'ko muzike ...ali sasvim OK za glavne svrhe upotrebe.

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

babcia131 ::Ovi zrakoplovi vjerojatno su se promijenila sustava IFF Question Question
Sprava za kontakt zrak-tlo [Navigacijska usluga] Question Question
Da leti ex-Jemenski







I ovaj iz DDR ima nesto interesantno ispod krila ? Bomba ? hm ,nije ... ? , lanser NRZ takodje nije cini mi se ...


offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113970

Prvi MIG 21 stigao iz Ukrajine u Hrvatsku
Citat:Prvi zrakoplov MIG-21 BIS koji je bio na remontu u ukrajinskom Zavodu u Odessi, stigao je danas 12. travnja 2014. u zagrebačku zrakoplovnu bazu Pleso.



Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Jerzy
  • retired soldier Polish AF
  • Pridružio: 28 Nov 2011
  • Poruke: 955
  • Gde živiš: Polska

ray ban11 ::
I ovaj iz DDR ima nesto interesantno ispod krila ? Bomba ? hm ,nije ... ? , lanser NRZ takodje nije cini mi se ...


To su kontejneri izviđanje foto i video [proizvodnje DDR ] CLA-87-I, CLA-87-II.









Ziveli
Ja ne znam je li to ista- oznaka CLA-85 -foto -video



offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

^

Hvala kolega Ziveli

A zasto mi se ucinilo da je to lanser NRZ, UB-16-57 ,evo i pojasnjenja ...

Citat:The MiG-23 carries a Polish-made recce container which was converted from a UB-16 rocket pod.




Da li su ovo isto resenje iskoristili i u vazduhoplovnim snagama DDR ? Izgleda da jesu ...

offline
  • Jerzy
  • retired soldier Polish AF
  • Pridružio: 28 Nov 2011
  • Poruke: 955
  • Gde živiš: Polska

ray ban11 ::^

Hvala kolega Ziveli

A zasto mi se ucinilo da je to lanser NRZ, UB-16-57 ,evo i pojasnjenja ...

Citat:The MiG-23 carries a Polish-made recce container which was converted from a UB-16 rocket pod.




Da li su ovo isto resenje iskoristili i u vazduhoplovnim snagama DDR ? Izgleda da jesu ...

I u Poljskoj i DDR koristi elemente UB-16 [ ili slično ]
Poljski spremnike foto: [ FOBOS , SATURN ]






























Mađarski -foto:














Češki :





























Pozdravi Very Happy
Druga varijanta SATURN [ foto- Polski ]

























Svaka zemlja ima svoje -ali svugdje je zrak foto kamere AFA-39

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33465

Ovim jadnicima iz Mozambika Nemci zadrzali 3 BIS-a zbog dokumentacije prevoznika Bebee Dol Ne znam da li je spominjan broj prosli put ali Rumuni im rade 8 komada 6 BIS i 2 UM. Na kraju se navodi da treba da dobiju i jedan modernizovani L-39 a da su im Ukrajinci isporucili 2 remontovana AN-26.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 2552 korisnika na forumu :: 73 registrovanih, 7 sakrivenih i 2472 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 04bokibole, 8u47, A.R.Chafee.Jr., alberto, Arhiv, bbrasnjo3, bobor, Bobrock1, Bojan198527, bojan313, Boris BM, BOXRR, bufanje, cenejac111, Citalac, cuvarkuca, cvrle312, Despot Đurađ, Djokislav, dusanobr, Džekson, FileFinder, Gogi_avio, Goksi95, iceburn, Igritelj, Imperator_Aleksandr_lll, Iskander, ivran064, Jeremiah, jodzula, kaput21, Lester Freamon, lindr, LostInSpaceandTime, Lucije Kvint, madza, MarijaC84, Marko Marković, markolopin, MaschinenPistole, mercedesamg, metallac777, mikrimaus, milanpb, Miler88, milos97, mkukoleca, Mrav Obrad, mrdaak, mrgud2025, novator, Oscar, Parker, Pekman, porticco, precan, Ray1973, repac, rodoljub, rovac, Sharpshooter, shiro, Spinosa, stegonosa, superwhy, Tastatura ratnik, tomigun, Troja, Veless, Walkers, zrno, 79693