MiG-29 Fulcrum

328

MiG-29 Fulcrum

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24149

ovaj nazalost moze svoj koc.-i padobran da okaci o klin



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 17 Maj 2009
  • Poruke: 335

@lord sir giga
Nije nikakav preduslov letenje na Mig 21 da bi se preslo na 29 !
Jednostavno sa G-4 se ide na simulator Mig-29 i u UB 29 !
Nekada kada su bili brojni MiG 21 u nasoj vojsci piloti su obucavani za let na tom avionu a samo najbolji od njih su obucavani za MiG 29 - to je bio avion koji je dodatno vrsio selekcju pilota lovaca . Danas je stanje sasvim drugacije,obirom na broj operativnih MiG 21 , nije nikakav preduslov leteti 21 , jednostravno se nista niti dobija niti propusta !
Mislim 5 godina sa po pristojnih 80 do 100 sati naleta - mozes da zamislis kako takav pilot vlada procedurama i samom letilicom ! Shocked
Cak i da nemas dovoljan broj aparata to se nekako u kriticnim trenucima i moze nabaviti , za obucene i utrenirane pilote treba vreme .Najskuplje i najvaznije je vremenski kontinuitet ne mozes ga nicim nadoknaditi ni kupiti , ono je nepromenjljiva u jednacini kada se gleda bezbednost neba !
Hm , koliko kosta 4000 sati naleta na Mig-u 29 ?



offline
  • Pridružio: 25 Jan 2007
  • Poruke: 1420
  • Gde živiš: Nova Pazova

Ako me sećanje dobro služi oko 10000$ je sat...

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 109798

Koliko sam cuo, madjarski ostaju operativni do 31.12,a ovo im je bio poslednji let.Ostaju do daljnjeg u Keckemetu,a ocekuje se da budu ponudjeni na prodaju.E sad pitanje je,ukoliko ih budu ponudili,koja ce im cena biti.

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24149

madjarski su nasa sansa,dovedeni na NATO /ICAO standarde,nisu valjda leteli nesto mnogo ,pa mozemo na jednu komsijsku Very Happy

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23255
  • Gde živiš: Beograd

Ako nista drugo mozemo da od Madjara uzmemo bar jedan UB i jedan jednosed. Mozda i dva UB. Verujem da bi nam prodali za pristupnu cenu.

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24149



offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24149

spominjali smo 29-ke iz Luftwafe pa evo i njih



i primerak u muzeju kojeg je neko spomenuo

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 109798

Koliko je meni poznato,Madjarska je na ime trgovinskog deficita od Rusije dobila 28 MIG-29 Fulcrum-C,od toga 22jednoseda i 6dvoseda,koji su smesteni u AFB Keckemet u okviru 59.lovacko-bombarderskog puka.Znam da kako su kom isticali resursi,tako su ih povlacili,e sad koliko ih je ostalo ispravno sad ne znam.

offline
  • Pridružio: 05 Apr 2009
  • Poruke: 3724
  • Gde živiš: JAGODINA

Svaki avion kojem isteknu resursi automatski se smatra neispravnim (inače bi još leteo). Tako da Mađari nemaju (ili uskoro neće imati) ni jedan ispravan MiG-29.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1960 korisnika na forumu :: 18 registrovanih, 2 sakrivenih i 1940 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 6047 - dana 19 Dec 2025 13:40

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Belac91, BlackGeorge1804, Botovac, BZ, Deki Duga Devetka, draganl, grunff2, hyla, K a s p e r, Magistar78, mainstream, mile.ilic75, repac, Saša31LPB, SOM, Stanlio, Teodorasim, Zastava