Tupoljev Tu-95 Bear

14

Tupoljev Tu-95 Bear

offline
  • Pridružio: 07 Jul 2007
  • Poruke: 3942
  • Gde živiš: Ruma





Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37727
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Tu-95 MS



offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33463

Holandjani presreli paru TU-95. Navodno leteli kroz njihov VAP a nisu se identifikovali. Pre toga su ih ganjali Danci i Britanci.

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Sall  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 30 Jul 2010
  • Poruke: 1905

HAha.. Jel moze neko da mi pojasni svrhu ovih uletanja u tudji VaP bombarderima. To su pre radili i sa Tu-160,zadnjih par puta sa Tu-95... Koja je poenta toga? Sumnjam da je cackanje mecke...

offline
  • Pridružio: 17 Maj 2007
  • Poruke: 13842

Ne zalaze u VAP ni jedne suverene države. Novinarska sranja...

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33463

Sall ::HAha.. Jel moze neko da mi pojasni svrhu ovih uletanja u tudji VaP bombarderima. To su pre radili i sa Tu-160,zadnjih par puta sa Tu-95... Koja je poenta toga? Sumnjam da je cackanje mecke...

To su strateski bombarderi koji bi u slucaju rata mozda morali da isporuce tovar u London ili neku slicnu finu destinaciju a to bi bio let od par hiljada kolimetara. Zato i posada to mora da vezba a posebno letenje iznad mora i orijentaciju iznad istog jer je to najtezi oblik letenja.
Zato oni stalno imaju patrole TU-95 i TU-160. Obicno opale krug sa severa oko Finske, Svedske, Norveske dole kraj Britanije, Holandije, Danske pa nazad. Ili na Pacifiku od sevara pa do i oko Japana pa nazad. Trece je kraj Aljaske, Kanade krug.

Bonus je siljenje ciji je veci Smile . Inace se stalno leti kroz medjunarodne vode. Naravno kada letis tik uz granicu neke zemlje oni naravno dizu dezurnu paru. Ti njima pokazujes da si tu a i oni da te motre.

offline
  • Sall  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 30 Jul 2010
  • Poruke: 1905

A da li Tu-22M3 leti takve ture,posto do sada ne cuh ni za jednu njegovu ekskurziju?
Ps. Hvala na pojasnjenju! Wink

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33463

Lete oni svoje, ali mnogo krace. Ove strateske patrole su za TU-95 i TU-160.

offline
  • Pridružio: 05 Apr 2009
  • Poruke: 3843
  • Gde živiš: JAGODINA

Tu-22M(2-3) nema dovoljan dolet, on im služi za nešto drugo... Prvenstveno za napad na površinske ciljeve na moru (brodove). Sa svojim doletom i nosivošću u toj ulozi uteruje strah u kosti svima koji bi da se igraju rata. Pa još kada ih je 20-ak u "jatu", a prati ih 20-ak Su-27/30/35... Nijedna flota neostaje sigurna i mirna. Wink

offline
  • Sall  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 30 Jul 2010
  • Poruke: 1905

Hvala lepo na pojasnjenju stanja stvari. Nesto od ovoga sam znao,ali nesto nisam. Ziveli

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1005 korisnika na forumu :: 49 registrovanih, 7 sakrivenih i 949 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., ALEXV, amaterSRB, AudioTehnica, Avalon015, bb929, bobo85, Bojcca, Boris90, Citalac, DalmatinacMF, dane007, dejan1972, dekan.m, Deki Duga Devetka, dendrit86, djonsule, Djota1, Dr Lobotom, france93, GH69, HogarStrashni, HrcAk47, Ir, kovac9mm, Kruger, loon123, LostInSpaceandTime, luka35, milenko crazy north, MILO-VAN, nebidrag, Nemanja Opalić, nnovakis, Pavel Medved, Pilence, proka89, skok, skvara, Srky Boy, stegonosa, stingD, ujke, Valter071, Vlada1389, Vlada78, vuksa72, Yekaterinburg, Zvonkozvonko