Francuski nosač helikoptera Mistral

29

Francuski nosač helikoptera Mistral

offline
  • Pridružio: 23 Dec 2006
  • Poruke: 12669

Leonardo ::Ma, Rusi inače imaju zamenu za Mistral, koju će onako istreti iz rukava. Very Happy

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Nije u rangu Mistrala ali je znatno bolje od bilo cega sto sad imaju.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 14 Dec 2010
  • Poruke: 1382

Имали су Руси тј Совјети свој готов пројекат још давно.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Од самог старта ми није јасна намера куповине Мистрала, јер он када 2015. уђе у састав ВМФ неће имати адекватан ескорт будући да фрегате касне, а новог разарача нема ни на папиру још.



offline
  • Pridružio: 23 Dec 2006
  • Poruke: 12669

Ideja je da u saradnji sa Francuzima znatno unaprede brodogradnju. Bas ta kasnjenja su primer da je modernizacija itekako potrebna.

offline
  • Pridružio: 14 Dec 2010
  • Poruke: 1382

Grade se dva velika, nova brdogradilišta u Sankt Peterburgu i Vladivostoku paralelno sa modernizacijom postojećih. Do tada akcenat je na podmornicama i velikim ledolomcima, tako meni izgleda. Sva je prilika da ni sistemi, počev od radara pa do oružja nisu spremni za nove brodove.

Koji je smisao Mistrala i milijarde date ne znam. Jedino ako je zbog transfera tehnologije, čini mi se o Senit komandnom sistemu da se radi... Meni se čini da je to kao i onaj Iveco finansijska injekcija evropskim zemljama za podršku u drugim projektima, energetskim pre svega.

offline
  • Pridružio: 23 Dec 2006
  • Poruke: 12669

Polemarchoi ::Grade se dva velika, nova brdogradilišta u Sankt Peterburgu i Vladivostoku paralelno sa modernizacijom postojećih.

Tu bi Francuzi mogli dosta da pomognu. Lakse je imati pomoc zemlje koja je itekako bitna u razvoju brodova u zadnjih 100 i kusur godina.

Polemarchoi ::
Koji je smisao Mistrala i milijarde date ne znam. Jedino ako je zbog transfera tehnologije, čini mi se o Senit komandnom sistemu da se radi...


Azipodi, EDA-R pa i Senit.

offline
  • Neimar i savremeni farmer.
  • Pridružio: 24 Nov 2010
  • Poruke: 12167
  • Gde živiš: U sremu voljenome...

Да, совјети су имали..али онда долазе деведесете и стагнација свега у држави и сад обнова..а најлакше је ако имаш паре, а рује их имају купити лиценцу и то не било какву, већ овакву какву су они условили французе за 2 милијарде долара, потпун трансфер технологије..а то се може ако имадеш много новца и наравно ако си сила, ако нећете ваш проблем, али да смо на вашем месту ми би ипак раислили, јер то није мало новца, а вама је преко потребан...

е тако се ради...

offline
  • vrabac 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 30 Dec 2010
  • Poruke: 4957

Французи су једина сила која има технолошки непрекинуту традицију грађења носача авиона, осим наравно Америке. Непрекинуту, можда није била масовна али је непрекидна.
И сва та знања су наталожена у једном једином конструкционом бироу који је одабиром најбољих одгајио већ благо нама једно бар 4 узастопне генерације сваковрсних инжењера у тој специализованој области.
Да не причам да је та екипа у паузи између војних пројеката на раду са највећим путничким бродовима на свету и у томе је вероватно број један више од пола века.
Континуитет је чудо.
Сремац у праву си 100%, надам се да ће те силне менаџејмере то ускоро и снаћи од стране адмистрације.

offline
  • Neimar i savremeni farmer.
  • Pridružio: 24 Nov 2010
  • Poruke: 12167
  • Gde živiš: U sremu voljenome...

Оно са чиме тренутно рује располажу је сасвим довољна пратња мистрала, за почетак.

И као што меан рече управо због тога им је потребна технологија модуларне градње бродова, како би се скратио временски период у изградњи новог бродовља. А то се добија са мистралима+ млад инжењерски кадар обучен за тако нешто и наравно ВК радници. Ди ћеш боље...

offline
  • Pridružio: 14 Dec 2010
  • Poruke: 1382

mean_machine ::Polemarchoi ::Grade se dva velika, nova brdogradilišta u Sankt Peterburgu i Vladivostoku paralelno sa modernizacijom postojećih.

Tu bi Francuzi mogli dosta da pomognu. Lakse je imati pomoc zemlje koja je itekako bitna u razvoju brodova u zadnjih 100 i kusur godina.


Partneri su im već najbolji mogući, Korejanci i Singapurćani. Dobili su neki procenat u budućim brodogradilištima mislim, tako da im tu pomoć Francuza ne treba.

I nemojmo baš toliko potcenjivati rusku brodogradnju kao da im je desantni čamac čudo tehnike pa im treba transfer tehnologije... Ostalo ok.

offline
  • Neimar i savremeni farmer.
  • Pridružio: 24 Nov 2010
  • Poruke: 12167
  • Gde živiš: U sremu voljenome...

Теби изгледа дефинитивно није јасно, да руси поседују технологију градње из осамдесетих иако су те осамдесете одавно прошле. Зато им треба партнер да би осавременили ту производњу и како би били у стању да праве бродовље много брже него ли га данас раде.

А французи су им то омогућили трансфером технологије. И не видим шта ту има лоше у томе, јер Русија неће пропасти за те две милијарде долара, а добиће много.

Видимо колико дуго граде поједине бродове и како пробијају рокове управо због застарелог начина градње...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 702 korisnika na forumu :: 37 registrovanih, 3 sakrivenih i 662 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: aleph_one, avijacija, bojan_t, bufanje, Chainsaw, Coabelgrade, Dinarid, DonRumataEstorski, Duck of Death, dulleo, Duschi, Feller, gaga23, Glavonja049, GrammaticalAnalysis, Ivan Gajic, Korle, Kredit, kybonacci, Laluvr, Milan A. Nikolic, milijarder, nnovakis, Pavel Medved, Pero, Petar J, Pururin, royst33, Stoilkovic, Str2022, Superastro, Tumansky, Veselimalisa, Vlado82, wolverined4, ZZZ, šumar bk2