Sport u Jugoslaviji u vreme Drugog svetskog rata

11

Sport u Jugoslaviji u vreme Drugog svetskog rata

offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20883



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20883



offline
  • vampire and philosopher, po©smt, rhd©t
  • Pridružio: 13 Dec 2013
  • Poruke: 6078
  • Gde živiš: Esgaroth



[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20883

7. jul 1953.

offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20883


Citat:dvije fotografije s prve domaće međunarodne nogometne utakmice između reprezentacija NDH i Njemačke. Susret se održao 18. siječnja 1942. u Zagrebu, igralište Concordie (danas Stadion Kranjčevićeva). Igralo se po snijegu, reprezentacija NDH izgubila s rezultatom 2:0.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20883

offline
  • Mors 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 04 Avg 2020
  • Poruke: 1

Moram da istaknem pošto vidim ovde ovaj topic da se fudbal za vreme rata igrao mnogo, od "Vardara do Triglava" ili malo preciznije od Trbovlja do Strumice... mnoga mesta i timovi su postojali mnogi su igrali i zvanično, a dosta njih i prijateljske, recimo u Bačkoj toliko je toga bilo da je samo selo Stapar imalo 4-5 klubova.
Ako mislite da se negde nije igralo grdno se varate...Za šokiranje da vam kažem da su igrali Bosilegrad i selo Izvor pored njega!

offline
  • vampire and philosopher, po©smt, rhd©t
  • Pridružio: 13 Dec 2013
  • Poruke: 6078
  • Gde živiš: Esgaroth

Osvrt hrvatskog istoričara Dragana Markovine na nedavno objavljenu knjigu ''Ratni Hajduk'' koja opisuje vreme u kojem je splitski fudbalski klub bio tim NOVJ:

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20883

Citat:Nakon što je Hajduk odbio 1941. igrati u talijanskoj ligi, proglašen je nezakonitim
Vlast NDH htjela je obnoviti klubove koje su talijanske vlasti ukinule, pa tako i splitski klub.


[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • vampire and philosopher, po©smt, rhd©t
  • Pridružio: 13 Dec 2013
  • Poruke: 6078
  • Gde živiš: Esgaroth

Sa instagram stranice Stare fotografije Novog Sada:



u potpisu stoji da je u pitanju tim Srpske gimnazije 1943. Nagađam da se radi o današnjoj Zmaj Jovinoj gimnaziji, odnosno nekadašnjoj Srpskoj velikoj gimnaziji i Državnoj muškoj gimaziji, a koja je tokom okupacije zvanično nosila ime Mađarska kraljevska državna gimnazija sa srpskim nastavnim jezikom.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 2205 korisnika na forumu :: 64 registrovanih, 6 sakrivenih i 2135 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., airliners, Alexandar-1973, annon, b_z_b, bankulen, Bobanzd, Bombarder, brandža84, BSD, Bubili, Bumbo, C-Gun, cenejac111, CHARLIE JA., Cirkon, Demi87, djuradj, dmrdc, Dogma21, Dzambas, Džekson, Feller, Foxdie, Goran 0000, Incognito, JK, K-1A, Kruger, lima, M74AB3, Marko Marković, Milanče222, mino bosanac, Mis uz pusku, mrgud2025, nemkea71, nixos, nnovakis, Nomica, novator, OgnjenMitric, Orc, pein, Permaldar, porticco, RajkoB, rikirubio, sale76, Sevatar, simicnenadbg, SlaKoj, sova72, Stevan2026, tajvankanasta, tooljan, vaci, Velizar Laro, Vlada78, vlado_pg, voja64, x9, XBMC, ziggga