Kamov Ka-50/52

255

Kamov Ka-50/52

offline
  • Pridružio: 17 Maj 2008
  • Poruke: 13022
  • Gde živiš: Srbija

O tome što pišete već je pisano i ranije, čak je sve lepo i slikovito objašnjeno pa prema tome "zamolio" bih sve učesnike teme da nastave da se pridžavaju suštine teme.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33450

Zaporozje 43 zuti RF-91335.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Pridružio: 13 Jun 2007
  • Poruke: 2605
  • Gde živiš: South of Heaven

^
Druga slika, bok kabine, vidi se oklopna kada, vidi se aluminijumska oplata, ali vidi se i nešto poput onog anti-radarskog "saća", koje je u oplati F-117 ili je u pitanju jednostavno neki filter?!

offline
  • Buva  Male
  • Legendarni građanin
  • amater u pokušaju
  • Pridružio: 10 Apr 2010
  • Poruke: 3313
  • Gde živiš: i ja se pitam...

Oplata od kompozita sa saćastom ispunom radi smanjenja mase.

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33450

I po ruskim izvorima pisu da je nocno obaranje od strane Pantsira, sa pocetka decembra.

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33450

Dokaz da su odneli jedan od onih sto su prizemljeni na pocetku

Citat:This video shows the sole #Russian Ka-52 that #Ukrainian Army captured near #Kyiv several months ago. This is one of the two Ka-52 attack helicopters of which were damaged & had emergency landing during the battle for #Gostomel airport in the first days of #Ukraine war.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113884

Rusi u zoni SVO

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33450

Dizanje u vazduh jednog
Citat:
Footage from earlier in the war showing the destruction of a Russian Ka-52 attack helicopter after a forced landing.



Snimak [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • dac 
  • Super građanin
  • Pridružio: 20 Jun 2020
  • Poruke: 1237

Nisam baš svakodnevno pratio, jer ima baš previše informacija iz ovog rata.

Da li je ovo prvi put da su rusi digli svoju skupu tehniku u vazduh, umesto da su je samo ostavili?

offline
  • Apok  Male
  • Legendarni građanin
  • Izrada proPotipova
  • Pridružio: 27 Apr 2013
  • Poruke: 2541
  • Gde živiš: Beograd

Уништени Украјински Ил76 на екрану Ка52. Локација Мелитопољ.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 979 korisnika na forumu :: 70 registrovanih, 7 sakrivenih i 902 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: -III-, aleksmajstor, Ba4e, Blair, blatruc82, bobor, bojcistv, boromir, cakija, cenejac111, coaaco, cuvarkuca, darkkran, debeli, Despot Đurađ, Djota1, djuradj, doragan, dozorni, Drugsparrow, Duce, dukajov, DuškoMraz, fijufijukrozkapiju55, Glavonja049, goran.vvv, gost321, goxin, howyesno, Jager715510, Jeremiah, Jester, jodzula, Još malo pa deda, Kruger, LostInSpaceandTime, MB120mm, milenko crazy north, mishkooo, mkukoleca, Moldovan, nisamBot, nixos, Panter, Pavel Medved, PlayerOne, Pururin, rakivan, Ray1973, redakzver, S-G, sasa87, Sass Drake, Sharpshooter, Sirius, Siti2, skvara, SpaDej, Srdjan46, sspp, stegonosa, stokssone, Teodorasim, tuf, Tvrtko I, Velibor Radoja, Velizar Laro, Vlada1389, vuksa72, zokilivac