Nabavka novih aviona za RV i PVO vojske Srbije

2024

Nabavka novih aviona za RV i PVO vojske Srbije

offline
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 11755

Rafal za LBA, neki Suhoj kao L. Muštuluk.



offline
  • Pridružio: 26 Jun 2019
  • Poruke: 3144

Srle993 ::Mene zanima je l ovo lapsus ili cemo uzeti jos jedan 29, jer je pomenuo 15?
Najbolje da pitas direktno i dobijes odgovor iz prve ruke:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 11755

Napisano: 25 Dec 2021 14:25

Тони, аутошовиниста и домаћи изелник (copyright Sakota79)

Dopuna: 25 Dec 2021 14:26

Pardon, Бува, аутошовиниста и домаћи изелник (copyright Sakota79)

offline
  • Pridružio: 26 Jun 2019
  • Poruke: 3144

Krenulo. TRECE OKO ima potvrdjenu informaciju.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 08 Sep 2005
  • Poruke: 5728

Napisano: 25 Dec 2021 14:52

Razlog zašto mi želimo da kupimo Rafale je višestruki.

Prvo moguće ga je nabaviti jer je sada postao "hit" na tržištu i zemlje su počele da ga masovnije naručuju. Indija ćew i licencno proizvoditi. Samim tim možemo da dobijemo i povoljniej uslove ako se naš manji kontigent ugradi u neki veći na primer emiratski

Dopuna: 25 Dec 2021 14:54

poljoprivreda ::Citat: Путин поручио Вучићу: Русија ће се држати договореног, Србија ће ове зиме имати довољне количине гаса
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Pa kupujte 36 Rafala. Novih.


Bukvalno nema veze šta si ovo napisao. Pošto sa Rusima pričamo o gradnji nuklearne elektrane. a i njihoivi najbolji kupci Indijci će sami praviti rafale.....

offline
  • Pridružio: 29 Mar 2020
  • Poruke: 763

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Posle ovoga malo sumnjam da smo u nekoj priči sa Emiraćanima pošto su kupili baš mnogo Rafala nebi me čudilo da su naši ispregovarali bar jednu eskadrilu u sklopu tog njihovog ugovora pošto nemamo tolike pare baš odjednom da damo, ali predsednik ima školskog druga koji ima i za 80 komada.

offline
  • Pridružio: 26 Jun 2019
  • Poruke: 3144

Nema sanse da Indija sama pravi Rafale, zbog toga je i izbio veliki problem jer Francuzi ne zele da im predaju sve tehnologije. Obzirom da je vreme teklo, a eskadrile MiG-27/M2000/Jaguar na izdisaju, nije bilo drugog resenja nego da se kupe i dodatni Rafali.

Ko je uopste rekao da MI zelimo da KUPIMO Rafal? Jedna poseta standu Dassaulta ne znaci nista. Svratili ljudi da vide. Predsednik je iz kurtoazije rekao da su to dobri avioni (a i jesu), te da bi voleo da imamo nove.

Ne postoji "hit" na trzistu. Postoji razumna strateska odluka koja sa sobom vuce dugorocne implikacije. Dakle, nema "eto, svi kupuju, daj i meni 36 komada", nego pogledas okruzenje, stratesku situaciju, moguce pretnje i probas da procenis sta ce se desavati u buducnosti. Na sve to dodas borbene mogucnosti i cenu tokom perioda eksploatacije. "HIT" ne postoji.

Rafale je kupila Grcka jer vec ima M2000 i tehnolosku saradnju sa Dassaultom vec pola veka. Dobice raketu Meteor, da mogu Turke da drze na distanci.
Katar - jer je morao (francuski glas protiv izolacije od strane Saudijske Arabije).
UAE je kupio jer sa amerikom ima otvoren problem oko bezbednosnih pitanja (update software-a i tehnoloska resenja, strah amerikanaca...a mozda i povlacenje amerike kako bi odobrovoljili Francuze zbog programa AUKUS i iskompenzovali barem deo izgubljenog posla u Australiji).
Hrvatska - dobra cena polovnih + veliki apetiti HRV + Plenkovic kupuje sebi mesto u Briselu.

Dakle, nema hita, samo interesi. Nije to iPhone.

Zelja srpskog RV je da nabavi 24-30 visenamenskih nadzvucnih borbenih aviona. 2 eskadrile (Beograd/Kraljevo). To je izjavio za Odbranu jos general Ranko Zivak, dok je bio na mestu komandanta RViPVO.

offline
  • Shomy 
  • Super građanin
  • Pridružio: 04 Jan 2012
  • Poruke: 1409

Jeste, ispregovarali su i avio cisternu obaška.

offline
  • Pridružio: 08 Avg 2019
  • Poruke: 6978

Jel igdje zabiljezena takva kupovina ala grupni rad?

offline
  • Miodrag
  • Pridružio: 12 Nov 2016
  • Poruke: 449

mercedesamg ::Jel igdje zabiljezena takva kupovina ala grupni rad?
Bila je negde zajednicka kupovina K9 izmedju Finske i estonije ili letonije nmg sad da se setim tacno kojih zemalja

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1551 korisnika na forumu :: 107 registrovanih, 4 sakrivenih i 1440 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 6047 - dana 19 Dec 2025 13:40

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 100jan, Andrija357, Apok, ArchaBasha, Aristotle2002, baltazar01, bankulen, Belac91, Ben Roj, Bilmez25, blatruc82, Bojan85, bojank, bokisha253, bolimejoli, BORUTUS, bukefal, Cicumile, coaa, Colt D, crazydkure, Crazzer, cuvarkuca, dankisha, Darko Jovanovic, darkojbn, debeli, Djota1, doktor097, Dovla 1980, Dragan7777, Draganeli, draganl, Georgius, goflja76, Great White, HrcAk47, Igritelj, ikan, ILGromovnik, Inner-Cell, Jan, jarovitt, K-1A, Kajzer Soze, kaskadija, Kibice, Komentator, Koridor, Koča, Kruger, Krusarac, kybonacci, Leonov, Lucky 6, luka35, mainstream, majstro, Makky, Matija, maxim_von_burdengate, Mercury, metallac777, Mexaleroo, Miki 24pbr, mile.ilic75, mocnijogurt, Naj-Turs, narandzasti, nekdo, neko iz mase, Neutral-M, Nmr, Papadubi, pein, Pekman, Perudin_92, Posmatrač u uniformi, radza1, ruma, ruso, samo_citam, Sanda, sedan, Semberija, sistem22, Siti2, Sonic, Srle993, stegonosa, stokssone, strn, TBoy, tooooom, tritonus, Tumansky, uljmanac, USSVoyager, VBoss, vladao75, vladetije, VX1, wulfy, XBMC, zmajognjeniivan, zoran77, Zrcalo