Nabavka novih sistema PVO za vojsku Srbije

328

Nabavka novih sistema PVO za vojsku Srbije

offline
  • Pridružio: 18 Sep 2025
  • Poruke: 0

mercedesamg ::Kao da nikad do sad nije korišten CGI za promo snimke...

Ali ti si pitao za sliku koliko vidim, ne za čitav snimak? Onaj snimak polijetanja i leta djeluje kao pravi. Pogađanje mete tj autobusa ne.

Bolje je to ozbiljno shvatiti, nego odbacivati kao nemoguće.


[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ево, овде је детаљније ''самораскринкавање''



offline
  • Pridružio: 10 Jun 2008
  • Poruke: 4625

crnitrn ::Ма није први пут да политичари "mixing grandmas and frogs"...
мада на неки начин и јесте пво али у будућности ће свакако бити Smile


mikroPVO za PVO Smile

Možda je namera stavit APS na vece PVO sisteme - HQ-17, FK-3, GM-400/200 i ovo što se još nabavlja, kao posljedna linija odbrane od dronova i sličnih zujalica?


Kako bi ovaj video izgledao da je svaki sistem/vozilo imalo svoj APS?


Da ne bude sada da prepricavamo svaku malu izjavu nekog politicara i vucemo neke zakljucke na bazi toga ali problem odbrane takvih sredstava je poznat i dosta složen a možda bi ovo bio jedan nacin rešavanja tog istog.



offline
  • Pridružio: 28 Apr 2012
  • Poruke: 1748

Zapravo resenje bi bilo u dronovima
Rusi pocinju da koriste mini dronove u odbrani PVO sredstava
Ako to pokaze rezultate to bi bio pravac u kom treba ici
Ne samo za odbranu opreme vec i uopste
Dron vs Dron
Ukrajinci sve vise koriste dronove za obaranje ruskih dronova
Cost effective resenja
Treba i o tome misliti

offline
  • Pridružio: 20 Jun 2018
  • Poruke: 2338

Отприлике једна четвртина Герана се обара дроновима-пресретачима.

offline
  • Pridružio: 10 Jun 2008
  • Poruke: 4625

@Kajzer Soze

Slažem se u vezi dron vs dron, no ovo mi deluje sigurnije - brže vreme reakcije i radi 24/7.

Iako mi presretac deluje kao overkill za nešto takvo sada bar imamo potvrdu da APS može i protiv dronova:

mercedesamg ::

offline
  • Pridružio: 09 Mar 2017
  • Poruke: 107
  • Gde živiš: Zanzibar

Imam jedno možda glupo pitanje ( ali nema glupih pitanja samo glupih odgovora)

Da li P 15 i P18 metraški radari koji izgleda da su još uvek mame za stelth avione mogu nekako uvezati u C4I mislim na ovaj izrelski sistem ?

Jel koliko se sećam a sećam se sa p 15 mi je pingovalo iz Kragujevca do jadrana .....

offline
  • Pridružio: 02 Avg 2008
  • Poruke: 8226

Svi sistemi se vezuju u sistem Sova.

online
  • Pridružio: 06 Jul 2024
  • Poruke: 154

Ponovna medijska aktuelizacija onoga o čemu se već pre pričalo, mada se i zna..
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 24 Nov 2021
  • Poruke: 3572

Samo naslov, dole nista ne pise sem spekulacija od ranije na osnovu aviona koji su sletali na nas aerodrom, a to moze biti i FK-3.

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

Да смо од јуна 2025. допремали ХаКу 9, сигурно би га приказали на паради.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 2054 korisnika na forumu :: 59 registrovanih, 6 sakrivenih i 1989 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: AirSremac, AleksSE, Apok, Baždaranac, bestguarder, bobor, bokicacar, Cigi, cojapop, cuvarkuca, Dado78, Djota1, draganca, Duce, dusanobr, Džekson, eagle.rs, esx66, feanor, GH69, Glavonja049, GT, HrcAk47, jalos, Jester, jodzula, kasikaz, leopard83, ljuba.b, MaksicZoran, mačković, milanpb, milanstankovic087, mile.ilic75, Milenko_M, milos97, mishkooo, mixkax, Mićko, N.e.m.a.nj.a., neko_drugi, nisamBot, ozzy, Paklenica, PlayerOne, pobeda, precan, proka89, raptorsi, Robin, rodoljub, S2M, septembar, Sićko, SKYLINE, StalniPromatrač, tomigun, ZetaMan, 79693