Rusija

140

Rusija

offline
  • Sim.a 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 29 Avg 2009
  • Poruke: 3419
  • Gde živiš: Zemlja čuda

Lepo kaže, cenkaju se za bolje uslove a tranzit ako bude je pride.
Naravno ovo je pretpostavka na osnovu njegovog iskustva i iz teksta je to jasno.
Da pojasnim još i da nisam tekst postavio kao neku novu i jedinu istinu već samo kao dodatak da je slika malo šira od obične korporativne propagande.



offline
  • Pridružio: 02 Feb 2010
  • Poruke: 3617

У Москви откривен споменик великом кнезу Владимиру



offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Od silnih najava novog kruga sankcija izgleda nema ništa i jedino će ostati SAD u toj tarapani kao na ovoj karikaturi...

offline
  • powSrb 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 08 Mar 2015
  • Poruke: 9466

Ако мене питате, премало их има.

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

^

Tako je ,bas to .Koliko je samo Ruja poginulo u ratovima zadnjih jedno 200 godina ( od pohoda Napoleona do pohoda ka Parizu, u prvom SR i onom gradjanskom medjusobnom krvljenju ,da se ne govori o ogromnim gubicima u velikom otadzbinskom ratu , od pohoda Vermahta do pohoda ka Berlinu ) .

Sve pohod za pohodom i na kraju imamo ovo sto vidimo na toj mapi .Ako tome dodamo gubitak teritorije u odnosu na Carevinu iz recimo 1866g a koji nije mali pa onda gubitak kroz raslojavanje iste nacije u nekakve nove narode ( Malorusi-Rusini -Ukrajinci ,Belorusi itd itd ) to je uslovilo da se konacni gubici ( zemljisni i ljudski ) jos vise povecaju .

online
  • Pridružio: 05 Apr 2009
  • Poruke: 3841
  • Gde živiš: JAGODINA

Pa to je osnovno nasleđe komunictičke ideologije koja je još uvek vrlo prisutna i na našim prostorima.
Pitajte bilo kog malo obrazovanjueg vojnika ili policajca (mislim na pohađaoce vojnih škola i akademije prvenstveno).

Inače za neupućene da parafraziram maksimu:

"pojedinac ili više njih nije bitno za državu. Ako teritoriju izgubite, izgubili se je zauvek. A narod će se oporaviti...."
Samo diskutabilno im je ono "zuvek" i ono "narod će se oporaviti (namnožiti)"...

offline
  • Pridružio: 29 Jun 2009
  • Poruke: 3510

ray ban11 ::^

Tako je ,bas to .Koliko ih je samo Rua poginulo u ratovima zadnjih jedno 200 godina ( od pohoda Napoleona do pohoda ka Parizu, u prvom SR i onom gradjanskom medjusobnom krvljenju ,da se ne govori o ogromnim gubicima u velikom otadzbinskom ratu od pohoda Vermahta do pohoda ka Berlinu ) .

Sve pohod za pohodom i na kraju imam ovo sto vidimo na toj mapi .Ako tome dodamo gubitak teritorije u odnosu na Carevinu iz recimo 1866 a koji nije mali pa onda gubitak kroz raslojavanje iste nacije u nekakve nove narode ( Malorusi-Rusini -Ukrajinci ,Belorusi itd itd ) to je uslovilo da se konacni gubici ( zemljisni i ljudski ) jos vise povecaju .


Па само у последњих 100 година су умањени за 50мил...и то 30+ милиона у првом и другом од тога само Русија око 20милиона...па још и грађански око 10милки где је било спољних мешања,којег да није било имало би много мање жртава...тако да није било овог глупог одвајања на белорусе и малорусе и спољних напада...сад би Русија имала бар 250 милиона становника са 95% Руса уместо сада 80%

А шта тек рећи о нама у првом 25% у другом 15% популације тј око 2 милиона и опет смо распарчани у неколико држава...као да смо ми и Руси били губитници тих ратова... Sad

offline
  • Pridružio: 02 Feb 2010
  • Poruke: 3617

Napisano: 12 Nov 2016 11:13

Багери и трактори....


Dopuna: 12 Nov 2016 11:18

Планинска област "Кузњецки Алтај",природни резерват

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39665

Russia Unveils KILLER ROBOT For Border Protection

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

I ovo je Rusija.
Министар за економски развој Алексеј Улиукаиев ухваћен док узимањa митo од $ 2 милиона долларов и отстранен от должности. Zagrljaj
GUZ - Glavom U Zid
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 926 korisnika na forumu :: 81 registrovanih, 8 sakrivenih i 837 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 10x10.9, aleph_one, alex71, alke12, ArmFPGA, Arsenije, Asparagus, Asteker, Banovo Brdo, blankspace, bokicacar, Boris90, Borski1977, Botovac, BOXRR, CHARLIE JA., crnogorac, Dannyboy, darkojovxp, dejan.7951, dendrit86, Despot Đurađ, Djokislav, djukapfc, djuradj, Doca, dolinalima, DragoslavS, drimer, Electron, esko_hz, Feller, Gitzherai, Gogi do, Great White, igorkozar83, igorpet, Kajzer Soze, kolle.the.kid, kovac9mm, kybonacci, Laki71, Lep1na, Magarac, Manjane, Mcdado, mdp92, medaTT, milenko crazy north, Miler88, Mićko, mm1811, Mzee, Ne doznajem se u oružje, nenooo, Niki2024, nisamBot, nixos, nuke92, obsc, OgnjenMitric, OKT, Paklenica, Parker, pds, Peruta, Pilence, Promising0, Pururin, redstar011, ruma, sale76, Spreewerk, Toper, tritonus, vaci, vathra, vidra1, vladao75, Zoca, Zrcalo