Virus -Korona- diskusija

508

Virus -Korona- diskusija

offline
  • Pridružio: 29 Avg 2016
  • Poruke: 3325

vathra ::+ +++
Недостатак је да ефикасност вакцине може бити смањена ако неко има имунитет на ове аденовирусе. Вероватно су на то мислили.

Није само то. Има ту још потенцијалних проблема. Но, поента је да их нема ништа више него код осталих. Зато овај текст видим више као пропаганду.
Свака вакцина има неке своје предности и мане. Лоше је истицати их парцијално.

Ако већ постоји консензус да је масовна вакцинација потребна онда не треба збуњивати ширу јавност. Лекари су ти који би требало да буду потпуно информисани и који треба да сугеришу најбоље решење за пацијента.



offline
  • liman 
  • Počasni građanin
  • Pridružio: 27 Okt 2018
  • Poruke: 961

kunktator ::Синофарм 3. фаза:

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Све имаш у ексел фајлу са првог линка (у претходном посту).


Ovo je studija o istraživanju :

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ona meni i tebi ne znači mnogo ali na osnovu nje stručna lica mogu da izensu svoje mišljenje o vakcini. Tako nešto ne postoji za Kinesku i Rusku vakcinu i tu je problem sa njima. Odnosno nisu postojali polovinom januara kada sam ja zadnji put istraživao na ovu temu u svrhu izbora za koju vakcinu da se prijavim.

Ovo što si ti meni dao su postavke istraživanja ali tu nema nikakvih konkretnih podataka.



offline
  • sizif  Male
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 11 Maj 2020
  • Poruke: 16

PAMTI, NARODE! Bacili cveće i sveće čim se ljudi razišli.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Gradjani su u znak secanja na preminule medicinske radnike i sve ostale ljude ispred zgrade vlade ostavili ruze i zapalili svece. Nadlezne sluzbe pokazale su prezir pa su bacili cvece, ugasili svece i bacile na djubre! Pamti narode ovaj neljudski potez nadleznih!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
BDP per capita Srbija-7.207 USD/Hrvatska-13.500 USD/Slovenija-23.165 USD/Austrija-52.000USD

offline
  • Pridružio: 29 Avg 2016
  • Poruke: 3325

liman ::Ovo je studija o istraživanju
Не, то је протокол студије. И то протокол фаза 1 и 2, као што пише у наслову.
То је интерни документ, првенствено намењен рецензентима и надлежним телима па потом као суплемент објављеним резултатима.

Линкови које сам поставио тичу се фазе 3. А фаза 3 није завршена ни за једну вакцину. Приметићеш да је и за Фајзерову предвиђени датум завршетка студије 31. јануар 2023. године.

У међувремену, сви објављују резултате својих студија и укључују протоколе попут овог који си ти оставио. Па и Кинези. Ево њиховог еквивалентног документа овде:
Arrow
Линк

И то је суплемент овог рада:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Радова о тим фазама у којима се тестира безбедност имаш још, ево једног и у Лансет-у, чисто да не буде скорз кинески извор:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Али, да сад не идемо у ситна цревца, нама заиста нису битни ти протоколи, о томе треба да расправља онај ко је стручан и надлежан. Ми можемо (тек донекле) да расправљамо о резултатима а много више о здравственој политици која укључује и политику вакцинације. То је оно што можемо да разумемо и на шта можемо и треба да утичемо као јавно мњење и гласако тело.

Понављам, намерно делимично изношење информација, намерно изостављање или извртање, обично су то знаци који указују на пропаганду. Није то никаква завера, то је просто тржишна утакмица. А ја немам намеру да се сврставам у навијачке таборе Пепси-коле или Кока-коле.

Ја желим квалитетну и тачну информацију, дату у оном облику у ком је већини разумљива.

offline
  • sizif  Male
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 11 Maj 2020
  • Poruke: 16

Napisano: 16 Feb 2021 12:29

Dobili poziv na vakcinaciju, zatekli zatvorena vrata.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Više desetina građana koji su za danas dobili poziv za vakcinaciju protiv koronavirusa u novobeogradskom Belekspo centru, zateklo je jutros zatvorena vrata.

Dopuna: 16 Feb 2021 12:31

Srpska statistika: Valjalo bi, al' mu se neće.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Od četiri osnovna podatka o epidemiji, za Srbiju su javno dostupna samo ona dva, koja se saopštavaju Svetskoj Zdravstvenoj Organizaciji (broj zaraženih i broj umrlih), a druga dva: broj bolesnih (aktivnih slučajeva) i broj prebolelih (oporavljenih), zvanično se ne pominju.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
BDP per capita Srbija-7.207 USD/Hrvatska-13.500 USD/Slovenija-23.165 USD/Austrija-52.000USD

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113989

Holandski sud naredio ukidanje policijskog sata
Citat:Holandski sud naredio je u utorak Vladi ove evropske države da odmah ukine noćni policijski sat, uveden radi ograničavanja širenja korona virusa u zemlji, donijevši odluku da za to nema odgovarajuće pravne osnove.
Policijski sat, prvi u Holandiji od Drugog svjetskog rata, izazvao je nemirne demonstracije protiv zatvaranja kada je uveden 23. januara, prenosi Hina, pozivajući se na Reuters.
“Policijski sat se temelji na Zakonu o vanrednim situacijama, kada nema vremena za raspravu u Parlamentu“, naveo je sud.

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

online
  • Pridružio: 05 Jan 2012
  • Poruke: 1255

Kod nas bi se sud proglasio nenadlezim i resen problem kao onomad u vezi KiM.

offline
  • Zidam zgrade i fasade .......... I armiram, betoniram. Utovaram, istovaram i nikad se ne odmaram
  • Pridružio: 14 Dec 2005
  • Poruke: 28423
  • Gde živiš: Na istoj adresi ali promenih četiri države

Al Jazeera istražuje: Tri dana koja su zaustavila svijet

offline
  • sizif  Male
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 11 Maj 2020
  • Poruke: 16

Proglasiti Dan žalosti zbog smrti više od 100 medicinskih radnika.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Predsednica Vlade (Ana Brnabić) koja rukovodi Kriznim štabom, zajedno sa ključnim ministrima članovima, nije pokazala zabrinutost niti pokrenula istragu o tolikom broju umrlih lekara, koji bi u normalnim zemljama bio proglašen nacionalnom katastrofom i zaslužio bar dan žalosti. Odgovoran predsednik Vlade i odgovorni ministri jedne demokratske Vlade bi zbog ovoga momentalno podneli neopozivu ostavku. Nažalost, to je oblast u kojoj nismo baš toliko bolji od ostatka sveta - naveli su iz Dveri u saopštenju.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
BDP per capita Srbija-7.207 USD/Hrvatska-13.500 USD/Slovenija-23.165 USD/Austrija-52.000USD

offline
  • Pridružio: 21 Maj 2008
  • Poruke: 16630

Liman,
За Спутњик су пре коју недељу објављени резултати у Лансету мислим и не разликују се пуни од онога што је произвођач тврдио.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 4176 korisnika na forumu :: 14 registrovanih, 1 sakriven i 4161 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 4thFlavian, Bo96, Boskovic, hyla, Krusarac, Leonov, Milan A. Nikolic, milenko crazy north, mirkoro, nenad81, Stefan M, vaci, Vlado82, Zastava