Oklopni vozovi

3

Oklopni vozovi

offline
  • Pridružio: 04 Jan 2010
  • Poruke: 108

Do pojavljivanja mobilinih POVRS-a možda su i imali nekakvog smisla ali danas teško. Istina je da nisu limitirani težinom pa se može napraviti dobra balistička zaštita i nagurati u njih dovoljno oružja. Ali zbog te iste dobre zaštite i oružja koje nose postaju meta br.1 za svaku "cijev" koju protivnik ima. Jednostavno su "magnet za metke".



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37727
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Evo još nekoliko slika ruskog oklopnog voza - u prvom planu vidi se T-62 opremljen protivkumulativnom mrežom.
Na trećoj slici u pozadini se vidi ukrcan laki tenk PT-76....







offline
  • Pridružio: 08 Maj 2008
  • Poruke: 402
  • Gde živiš: Republika Srpska

http://en.wikipedia.org/wiki/RT-23_Molodets

Još jedan od ruskih vozova (danas u muzeju) samo sto je imao malo drugaciju namjenu Smile

offline
  • Pridružio: 20 Avg 2009
  • Poruke: 699
  • Gde živiš: Beograd

Pa ne bi bilo lose da vozovi budu PVO platforma....iz tunela u tunel i uhvatice ga nikad.Cuo sam da smo mi nesto slicno radili za vreme NATO agresije 1999.

offline
  • Pridružio: 03 Nov 2009
  • Poruke: 5916
  • Gde živiš: U podrumu,mučim električara...

Da,i ja sam cuo za to.medjutim,sta ces s vozom kad ga zatrpaju u tunelu?

offline
  • Pridružio: 20 Avg 2009
  • Poruke: 699
  • Gde živiš: Beograd

Pa prvo trebaju da ga pronadju a zatim trebaju da ga pogode a u tom procesu avoni-napadaci bas i nisu bezbedni.

offline
  • Jester  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Feb 2008
  • Poruke: 6929
  • Gde živiš: Srbija

Ovakav voz može da posluži isključivo kao zaštita nekog vojnog transporta i to za prevoz na pruzi koja se nalazi na prijateljskoj teritoriji. Čak i manja količina eksploziva može oštetiti šinu dovoljno da voz iskoči iz šina. Dužina zaustavnog puta kod voza pod punim opterećenjem je velika i meri se stotinama metara.

offline
  • Pridružio: 05 Jan 2009
  • Poruke: 52

Jester ::Dužina zaustavnog puta kod voza pod punim opterećenjem je velika i meri se stotinama metara.

mislim da se meri kilometrima...

offline
  • Jester  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Feb 2008
  • Poruke: 6929
  • Gde živiš: Srbija

Konkretno na prugama u Srbiji, minimalna dužina zaustavnog puta opterećenog voza je 700 metara.

offline
  • Pridružio: 27 Jun 2009
  • Poruke: 390
  • Gde živiš: Prijepolje-Srbija

pa zar isto tako nije uocljiv i lak cilj kolona kamiona koji sluze za vojni transport... a da ne pominjem da i ti kamioni prolaze mreko mostova koji se isto tako mogu lako srusiti...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1610 korisnika na forumu :: 86 registrovanih, 4 sakrivenih i 1520 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 10x10.9, airliners, Apok, BaneM75, Bbbggg1979, bestguarder, blatruc82, Borkanović, boxbole, brufen, Bubili, Buzdovan, C-Gun, Chainsaw, CHARLIE JA., cifra, Colt D, crnogorac, darionis, Dejan_vw, Djokislav, Djota1, DJUNTA, doktor097, Dolinc, Dr.Strangelove, drimer, dule10savic, efektiva, goxin, Ikica977, Ivica1102, Ivoo, Jaxupa, JOntra, Jozo74, K-1A, Krin, Kudun, leopard83, Lep1na, Lošmi, M855, mackenzie, MadMike, Mae, Mcdado, mean_machine, miki kv, milanpb, mile.ilic75, Milometer, Milos1987, mirkoro, Moldovan, MrG, neko_drugi, nemkea71, nenomir, Niki2024, Nomica, obsc, OKT, OldKresoje, Orc, ozzy, Parker, pein, Pekman, Piani Jazzer, proka89, Radio operater, repac, sap, sasics, Sevatar, Singidunumac, Smajser, tomigun, vathra, Vlada1389, Vlada76, voja64, xAlex2, YU-UKI, Zavulon