Razvoj novih oklopnih vozila za Vojsku Rusije

5

Razvoj novih oklopnih vozila za Vojsku Rusije

offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16310
  • Gde živiš: Lublana

@proka
Rusko hvalisanje da će to da bude najbolje vozilo...
Eto evolucija ide dalje, a to su vozila sa što manjom posadom, znači da se ugrađuje male prozore ili velike širokougaone periskope, da u borbenom položaju nebi bilo potrebno usmeravanje vozaća od komandira i da se komandir više koncentriše na pronalaženje opasnosti/ciljeva i taktiku. Turci su sa svojim PARS otišli u tom smeru a i Nemci, firma FFG kod evolucije M113 u G5.

U biti Rusi bi trebali zadržati neka rešenja od BTR-3, što se prozora tiće, samo ih smanjiti i napraviti prednju ploču položniju.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
online
  • Pridružio: 29 Avg 2011
  • Poruke: 5460

@jazbar
Pa svi se hvalisu da je njihovo vozilo najbolje ili jedno od najboljih. Ja jos nisam cuo nekog proizvodjaca koji kudi svoj proizvod, ili u ovom slucaju unapred pljuje po sopstvenom proizvodu. I meni se svidja resenje koje su Turci primenili na PARS-u, ali su se Rusi odlucili za resenje slicno onom na vozilima Patria, Boxer, Stryker, Piranha... pa opet ne vidim da neko podcenjuje ta vozila. Zasto onda ides odmah djonom na Rusko? O ovom vozilu se jos uvek manje vise ne zna nista. Cak ni spoljni izgled nije siguran dok ne vidimo prototip. Besmisleno je podcenjivati ovo vozilo unapred bez ikakvih argumenata. Mozda ce Rusi bas i napraviti najbolje vozilo u svojoj klasi, a mozda i nece, ja verujem da ce ako nista drugo stajati rame uz rame sa modernim zapadnim vozilima. U svakom slucaju jos uvek je prerano za pljuvanje po ovom oklopnjaku.



offline
  • Pridružio: 14 Jul 2008
  • Poruke: 3380

jazbar ::Vidi samo to izvanredno inženjersko dostignuće Rusa - slabo iskopiraše Patriu. Nadam se samo da će neku dobru kupolu da stave gore kao što je bila Bakcha (BMP-3)

Da, "Patria" ( Bebee Dol ) je prvi oklopni transporter 8x8. I bas su "iskopirali", nema nikakvog izninjerskog rada u ovome. Sve sta ti treba da napravis ovakvo vozilo je da napravis namrcene farove koje su "integrisane" u telo.

offline
  • boksi  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Jun 2008
  • Poruke: 7908

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Jester  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Feb 2008
  • Poruke: 6856
  • Gde živiš: Srbija

^^ Объект 640 (Чёрный Oрёл)

offline
  • Oscar  Male
  • Počasni građanin
  • Pridružio: 06 Maj 2010
  • Poruke: 807

offline
  • _Rade  Male
  • Ugledni građanin
  • Rade Jovanovic
  • Pridružio: 23 Feb 2007
  • Poruke: 388
  • Gde živiš: Loznica

Sudeći po ovoj slici izgleda da će Rusi ići na što veću unifikaciju između točkaša i guseničara, nešto slično kao Švedski SEP. Iz ovoga što se vidi točkaš i guseničar izgledaju skoro potpuno isto, jednina razlika je jači bočni oklop i drugarčiji valobran kod guseničara.

offline
  • Pridružio: 14 Nov 2009
  • Poruke: 1167
  • Gde živiš: Kragujevac

proka89 ::jazbar ::Vidi samo to izvanredno inženjersko dostignuće Rusa - slabo iskopiraše Patriu. Nadam se samo da će neku dobru kupolu da stave gore kao što je bila Bakcha (BMP-3)

Kako znas kakvo je to inzinjersko dostignuce na osnovu skice nekog projekta u photoshopu? I po cemu je to kopiranje Patrie? Mozda u dizajnerskom smislu lice, ali sva vozila iz te klase lice jedna na drugo, dok sa druge strane o samim karakteristikama vozila ne znamo nista. Cemu odma podcenjivanje?


tako je bilo prvog dana za t-50. Kopirali f-22!! Uaaa

offline
  • Pridružio: 14 Jul 2008
  • Poruke: 3380

_Rade ::Sudeći po ovoj slici izgleda da će Rusi ići na što veću unifikaciju između točkaša i guseničara, nešto slično kao Švedski SEP. Iz ovoga što se vidi točkaš i guseničar izgledaju skoro potpuno isto, jednina razlika je jači bočni oklop i drugarčiji valobran kod guseničara.

Ovo nije render neke od firmi koje ih razvijaju, Bumerang koji je vidjen na renderu zavoda koji ga razvija izgleda dosta drugacije od ovoga, zato mislim da je ovo neki amater/fan napravio onako.

Inace, nema unifikacije tih vozila, jer ih razvijaju dva razlicita zavoda. AMZ pravi Bumerang, a KMZ pravi Kurganets-25.

offline
  • Oscar  Male
  • Počasni građanin
  • Pridružio: 06 Maj 2010
  • Poruke: 807

^^Upravo tako Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 990 korisnika na forumu :: 106 registrovanih, 13 sakrivenih i 871 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 6047 - dana 19 Dec 2025 13:40

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 015, 6.5lapua, Ahilius, AleksandarFKS, aleph_one, amaterSRB, AndrejPetar, ArmFPGA, asdfjklc, awathorn, babaroga, Bahuss, bobo85, Bojan5150, Borkanović, brundo65, Burovnyak, ccoogg123, cekic, Chainsaw, Colt D, Crazzer, Czrweni, Daba75, Darko8, dekir, deLacy, desmeki, Despot Đurađ, Djota1, Dragon Order, dule10savic, dusanobr, Dzoni2412, Flanker-G, glados, Gogi_avio, goxin, GrammaticalAnalysis, GveX, Igritelj, istina, ivan979, Jakonjveliki, Jelly4183, Jeremiah, Jomini, K2, Klecaviks, Kobrim, Kubovac, kybonacci, Lelemood, luka35, m0nstrum_, M74AB3, Maki1981, Malahit, MarijaC84, max power, miki kv, MIKI63, mishkooo, Miškić, monomah, museum, N.e.m.a.nj.a., nebidrag, Ns1975, oblivion, Otto Grunf, Papadubi, pein, proka89, Pururin, radza1, rovac, sap, sasics, Savantije, Sharpshooter, shiro, Smiljkovich, snik, Sonic, Steeeefan, Superastro, tacija, tomo2, tritonus, trpche, vaso1, Vatreni Zmaj, Viceroy, VJ, Vlad000, VladaKG1980, voja64, Vrač, vrlenija, vukovi, Walkers, wolverined4, Zastava, zdrebac, zzeljko