Srpsko višenamensko oklopno vozilo "Lazar"

838

Srpsko višenamensko oklopno vozilo "Lazar"

offline
  • goxin 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 20 Dec 2013
  • Poruke: 8115
  • Gde živiš: Srpsko Sarajevo

^
Vjerujem da ce smisliti malo elegantnije rjesenje.
Kada bi se imalo vremena lijepo bi bilo ici na dva vozila , za prevoz pjesadije i podrsku pjesadije .








Ova dva vozila su na istim sasijama .
Jednostavno vozilu za podrsku ne treba desant pa je manja silueta , teziste , oklop je bolje raspoređeniji .


Mada lijepo je znati da se na postojece vozilo moze tolika topcina staviti -( modularnost ) , t.j. dok se razvije kupola ili nabavi , moze se staviti na postojece Lazare .


Oko 2 t je ova kupola sto je dobar znak , a i kalibar je porilican , mnogo jaci od 30x173 ... ima solidnih kupola u svjetu .



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 25 Dec 2016
  • Poruke: 2171

goxin ::Pa da . Kapacitet za unapređenje . Prođoše izbori pa se moze bez strasti .
Evo svaba i oerlikon 35 mm jednocjevni. Proban je i na kamionu .
Vidi se odozgo kakav je trzaj
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Fino skida ove ko fol zujalice na kanapu .
Ovdje se vidi prvobitna dvocjevna vezija .
Dopunjuje se klipovima u neki "punjac " koji hrani top
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ovakav bi bio zgodan , moze se dopunjavati uvjek .
Oko 270 granata je maksimalan kapacitet za oba topa ...





Mada , ja vjerujem da se i pragini okviri mogu napraviti da se po potrebi dopunju iz vozila ( ili makar izvirivanjem malo ivan vozila ) ali bez skidanja . Ali ovo gore na oerlikonu je odlicno rjesenje


Ovo je ono sto je trebao pasars biti od pocetka. I da je napravljena kompaktna kupola nalik ovoj ista bi se mogla koristiti na gomili drugih vozila. Kako stoje stvari to se sada nece desiti...



offline
  • Pridružio: 26 Maj 2010
  • Poruke: 1418
  • Gde živiš: Ajvar city

Зар се нико није сетио, да кад су већ решили да дижу Прагу из мртвих, да заротирају аутомате за 180 степени и да само преправе оквире и хране аутомате одоздо. То би мало закомпликовало расклапање аутомата приликом застоја али мислим да је изводљиво

offline
  • goxin 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 20 Dec 2013
  • Poruke: 8115
  • Gde živiš: Srpsko Sarajevo

Gravitacija pomaze kod hranjenja , velike su to granate .
Pod 90 bi bila druga prica . Ali manji kapacitet .
Britanski warrior se hrani sa strane sa tri granate u klipu.
Valjda ce skontati nesto . Ako i odustanu od Lazara Pragana , i staroj blagi ce biti koriatan ovaj DUBS , jeste unapređenje .

Bofi je isto potezak , a razvijao se domaci 30mm za lazara ...
Ono sto je u sluzbi dizu na kamion . Bas me zanima koliko je tezak top na FAP-u .Ovaj Pragin DUBS ima 2 t...

offline
  • Pridružio: 14 Jul 2015
  • Poruke: 735
  • Gde živiš: Pripyat

Novi Lazar 3 na vežbi Vatreni štit.



Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 01 Jan 2012
  • Poruke: 1352

offline
  • Pridružio: 02 Avg 2008
  • Poruke: 8225

Treba da kupe licencu za ovu kupolu. Jedina do sad kod koje deluje da je to to, bar na oko.

offline
  • Pridružio: 10 Jun 2008
  • Poruke: 4625

I da se kupi licenca opet je problem top...

Eh da je 30x210 i još airbust ali to su fantazije.

online
  • Pridružio: 14 Mar 2017
  • Poruke: 2898

Kupola je pristojna, top ne valja.

offline
  • Pridružio: 21 Jun 2016
  • Poruke: 810

Sta je problem sa topom ?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1326 korisnika na forumu :: 24 registrovanih, 2 sakrivenih i 1300 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 9k38, amaterSRB, BUDDAR70, Comyymoc, darionis, Dimitrise93, Dorcolac, Dovla 1980, Džekson, Foxdie, GeoM, Gogi_avio, HogarStrashni, HrcAk47, kaisarevic1, MarkoDzimi, MiloradKomadic, Mzee, Papadubi, PlayerOne, skok, t.e.m.p.l.a.r., VekiJ, Zoran1959