Tenk M-84

511

Tenk M-84

offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 19268

Нема на чему,
и мени би било драго да је чланак бар на тренутак подсетио људе на нека стара добра времена.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 12 Nov 2005
  • Poruke: 876

Posada Milev Nikolaj, Pero Vujic Franjo Bunčić, General Milosav Djordjevic k-dant SCOMJ

Odgovor od jednog sa slike ( posada)

Vidim i Jovu Graovca,k-danta poligona.

A ja se dobro sjećam pokojnog p.puk Voje Jankovića, šefa poligona Đure Đakovića. To je ovaj sa sunčanim naočalama.



offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 31856



[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Neimar i savremeni farmer.
  • Pridružio: 24 Nov 2010
  • Poruke: 11904
  • Gde živiš: U sremu voljenome...

М84А.....

offline
  • Pridružio: 12 Nov 2005
  • Poruke: 876

Ovo je 21316. Dva puta sam mu mjenjao top.

offline
  • Jester  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Feb 2008
  • Poruke: 6780
  • Gde živiš: Srbija

Da nije Vlado kojim slučajem 21416, pošto se radi o A verziji. Jedino ako su u VRS menjali evidencione brojeve tenkova. Po originalnom JNA označavanju, 21316 ne bi mogao da bude tenk A verzije.

offline
  • SD 
  • Građanin
  • Pridružio: 25 Nov 2017
  • Poruke: 199

Jester ::Da nije Vlado kojim slučajem 21416, pošto se radi o A verziji. Jedino ako su u VRS menjali evidencione brojeve tenkova. Po originalnom JNA označavanju, 21316 ne bi mogao da bude tenk A verzije.

U VRS nisu menjani evidenccioni brojevi.Vlado bi mogao pojasniti kako se postupalo u situaciji kad se od jednog vozila uzme sasija a od drugog kupola,takvih nije bilo puno ali bilo je.

offline
  • Pridružio: 12 Nov 2005
  • Poruke: 876

Ma znam vozača. On je iz 21316.

A sklapao sam iz dva tenka jedan nekoliko puta. Jednom je zolja pogodila u sam ležaj ramena topa i toj kupoli nema spasa, te sam je zamjenio, a jedan top je eksplodirao u trenutku opaljenja, te sam i tu kupolu zamjenio. Posao sam o tome na Palubi.

Krpio sam se kako sam znao i umio. Imao sam ogromnu pomoć od nadležnih institucija, a najveća pomoć je ta što mi se nisu mješali u posao. Samo su mi davali odgovore na moja pitanja.

Tenk koji je bio potopljen u jezeru na Manjači prije rata sam iskoristio, a šasiju tenka koji je nagazio na nagaznu sam očerupao, ali šasiji nije bilo pomoći. Sva se je deformisala.

Bila je deformisana i jedna šasija koja je bila pogođena sa nekoliko velikih pancirnih zrna tupog vrha. Tu sam šasiju očerupao, a kupolu sam iskoristio.

Brojeve na kupoli nisam nikad mjenjao.

offline
  • Jester  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Feb 2008
  • Poruke: 6780
  • Gde živiš: Srbija

SD ::Vlado bi mogao pojasniti kako se postupalo u situaciji kad se od jednog vozila uzme sasija a od drugog kupola,takvih nije bilo puno ali bilo je.

Evidencioni broj tenka se nalazi na kupoli, pa ne vidim do kakve greške bi tu moglo da dođe. Koliko vidim i šasija tenka sa slike je od A verzije, tako da je reč o kompletnom tenku A verzije.

Tenkovima M-84A su dodeljivani evidencioni brojevi od 214XX pa na dalje. U Srbiji (Niš) se nalazi tenk M-84 sa brojem 21398 ili 99 (ne vidi se dobro), a to je potvrda da su tenkovi M-84 označavani i tako visokim brojevima, najverovatnije sve do broja 21418, od kada počinje A verzija.



offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 19268


Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1025 korisnika na forumu :: 80 registrovanih, 5 sakrivenih i 940 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Aleksa-, alternator, amaterSRB, Apok, Asparagus, Asteker, bakovaca, Baždaranac, Belac91, Bivan, Bojan198527, bojank, borya90, boxbole, burevestnik, CZP10C, d.arsenal321, dejankm, Denaya, dendrit86, Duck of Death, dule10savic, Dzigy, FOX, frankavoort, gacesam, GrobarPovratak, grunff2, hyla, istina, ivan_8282, Jeremiah, Kerovođa, Koča, Kubovac, kuntalo, Leonov, ljuba.b, lucko1, Marko1238, maxim_von_burdengate, MeĐed, miki kv, Milometer, Mis uz pusku, mocnijogurt, mrav pesadinac, Natuzzi, Nemanja Simovic, nenad81, Niki2024, niksa517, Paklenica, Pantelejmon, pein, peradetlić, Pilipenda, prle122, proka89, R_038, raptorsi, RJ, skok, SpeedyGonzales, sspp, starlights, stefan95, Vanderx, vathra, Velizar Laro, vidra1, Volkcho, vrlenija, vukan0799, Vzor50, Zeljo980, zivojin32, zrno, Zvone, 79693