|
Poslao: 20 Jan 2018 13:04
|
offline
- djox

- djox
- Pridružio: 23 Nov 2010
- Poruke: 113878
|
Citat:Экипаж Т-72Б3 проходит трассу в ходе отборочного этапа конкурса «Танковый биатлон-2018» на полигоне Алабино
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 04 Feb 2018 02:48
|
offline
- Pridružio: 31 Dec 2011
- Poruke: 22281
|
Oslabljene zone T-72B protiv BM-26 potkalibarne:
Ukratko:
- vozacev "dekolte" pri sredini - 1700m
- Krov kupole - 3700m
- Komandirska kupolica - 3900m
- zona oslabljena montazom topa (ko 30cm sa svake strane) - 1650m
Takodje, blenda topa stiti samo od 12.7mm B-32 pancirne municije sa 100m
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Feb 2018 19:50
|
offline
- ILGromovnik

- Legendarni građanin
- Pridružio: 13 Jun 2007
- Poruke: 2605
- Gde živiš: South of Heaven
|
^
Опа!? Никла 3 екранчета и то само возачу на располагању. Како сада изгледају места командира и нишанџије?
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 07 Feb 2018 13:44
|
offline
- Jester

- Legendarni građanin
- Pridružio: 28 Feb 2008
- Poruke: 6929
- Gde živiš: Srbija
|
Po mom mišljenu, najbitnije instrumente kao što su: pritisak ulja motora i transmisije, temperatura ulja motora i temperatura rashladne tečnosti bi trebalo da se ostave kao analogni instrumenti. Mislim da je ove najbitnije parametre lakše pratiti na analognim pokazivačima.
Ostali indikatori mogu na LED panelima, a LCD ekran može za kameru pri vožnji u nazad (mada lično mislim da ta kamera nije potpuno funkcionalna u realnim uslovima).
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Feb 2018 13:03
|
offline
- Pridružio: 31 Dec 2011
- Poruke: 22281
|
Zanimljiv podatak, preciznost stabilizacije za T-72B3:
Greska pri brzini 20-30km/h na tipicnom putu:
- vertikalna - ne vise od 0.3
- horizontalna - ne vise od 0.45
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Feb 2018 13:56
|
offline
- Boris90

- Elitni građanin
- Pridružio: 17 Avg 2012
- Poruke: 1622
- Gde živiš: Šid, Srbija
|
Za nas duduke sto tice tenkova i preciznosti, jel ovo dobar ili los rezultat?
Ako moze neko poredjenje sa ostalim tenkovima ukoliko imate rezultate?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 21 Feb 2018 19:32
|
offline
- djox

- djox
- Pridružio: 23 Nov 2010
- Poruke: 113878
|
Бангладеш отказался от закупки российских Т-72Б3 в пользу китайских модернизированных танков
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
|