Tenk T-72

133

Tenk T-72

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113878


Citat:Экипаж Т-72Б3 проходит трассу в ходе отборочного этапа конкурса «Танковый биатлон-2018» на полигоне Алабино
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22281

Oslabljene zone T-72B protiv BM-26 potkalibarne:



Ukratko:
- vozacev "dekolte" pri sredini - 1700m
- Krov kupole - 3700m
- Komandirska kupolica - 3900m
- zona oslabljena montazom topa (ko 30cm sa svake strane) - 1650m
Takodje, blenda topa stiti samo od 12.7mm B-32 pancirne municije sa 100m



offline
  • Neimar i savremeni farmer.
  • Pridružio: 24 Nov 2010
  • Poruke: 12167
  • Gde živiš: U sremu voljenome...

T-72Б3М




offline
  • Pridružio: 13 Jun 2007
  • Poruke: 2605
  • Gde živiš: South of Heaven

^
Опа!? Никла 3 екранчета и то само возачу на располагању. Како сада изгледају места командира и нишанџије?

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29317
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Jedan ekran i jedan LED panel.

offline
  • Jester  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Feb 2008
  • Poruke: 6929
  • Gde živiš: Srbija

Po mom mišljenu, najbitnije instrumente kao što su: pritisak ulja motora i transmisije, temperatura ulja motora i temperatura rashladne tečnosti bi trebalo da se ostave kao analogni instrumenti. Mislim da je ove najbitnije parametre lakše pratiti na analognim pokazivačima.

Ostali indikatori mogu na LED panelima, a LCD ekran može za kameru pri vožnji u nazad (mada lično mislim da ta kamera nije potpuno funkcionalna u realnim uslovima).

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22281

Zanimljiv podatak, preciznost stabilizacije za T-72B3:


Greska pri brzini 20-30km/h na tipicnom putu:
- vertikalna - ne vise od 0.3
- horizontalna - ne vise od 0.45

offline
  • Pridružio: 17 Avg 2012
  • Poruke: 1622
  • Gde živiš: Šid, Srbija

Za nas duduke sto tice tenkova i preciznosti, jel ovo dobar ili los rezultat?
Ako moze neko poredjenje sa ostalim tenkovima ukoliko imate rezultate?

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113878

Бангладеш отказался от закупки российских Т-72Б3 в пользу китайских модернизированных танков
Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • boksi  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Jun 2008
  • Poruke: 8012

T72 s tenkovi kad stizu iz Rusije?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 5465 korisnika na forumu :: 13 registrovanih, 2 sakrivenih i 5450 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Bickoooo, Blair, Bubili, deLacy, kybonacci, lcc, marsi, mercedesamg, Mzee, Pero, procesor, Raso75, shadower78