|
Poslao: 25 Avg 2016 15:48
|
offline
- sremac983

- Legendarni građanin
- Neimar i savremeni farmer.
- Pridružio: 24 Nov 2010
- Poruke: 12155
- Gde živiš: U sremu voljenome...
|
bojank ::Sta, nije vise u modi da lici na M1 sada treba da lici na T-90?
Наводно је производња Цулфигар 3 превише скупа за иран тренутно, па су одустали у корист овог тенка који је или лиценциран Т-90МС или је одлична копија. Уз то, овај тенк би требао да послужи за модернизацију посотјећих тенкова Т-72 у иранксој армији на виши ниво, што у јенду руку и није лоше....
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 26 Avg 2016 01:30
|
offline
- Pridružio: 31 Dec 2011
- Poruke: 22248
|
Osim sto od cele balade cenim da nece biti nista, kao ni 99.99% iranskih projekata do sada. Pokazu 1-2 primeraka i nista.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 10 Sep 2016 10:21
|
offline
- Jester

- Legendarni građanin
- Pridružio: 28 Feb 2008
- Poruke: 6922
- Gde živiš: Srbija
|
Sa borbenom masom od 50 tona, stigli su do granice mogućnosti motora od 1130 KS. Zapravo, može se reći da je motor opterećen preko svojih mogućnosti. Nije se smelo preći 47 tona za ovaj tenk. Idealno bi bilo do 45 tona, kako bi se motoru ostavila veća rezerva snage.
Za naš motor od 1200 KS se navodi maksimalna masa tenka do 50 tona.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 10 Sep 2016 14:13
|
offline
- Pridružio: 31 Dec 2011
- Poruke: 22248
|
Maks masa od 50t je i zbog hodnog dela. On je nesto ojacan na T-90 u odnosu na T-72 ali je i dalje kritican.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 24 Sep 2016 13:27
|
offline
- powSrb
- Legendarni građanin
- Pridružio: 08 Mar 2015
- Poruke: 9466
|
SyAA T-90 fires (video from gunner's optics)
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 25 Sep 2016 08:27
|
offline
- ekser222
- Počasni građanin
- Pridružio: 12 Nov 2005
- Poruke: 895
|
Jester ::Sa borbenom masom od 50 tona, stigli su do granice mogućnosti motora od 1130 KS. Zapravo, može se reći da je motor opterećen preko svojih mogućnosti. Nije se smelo preći 47 tona za ovaj tenk. Idealno bi bilo do 45 tona, kako bi se motoru ostavila veća rezerva snage.
Za naš motor od 1200 KS se navodi maksimalna masa tenka do 50 tona.
Bio sa prošle godine u Beogradu, u Žarkovu, na prikazu tog motora od 1200 konja. To ti je još na dugačkom štapu. Imaju gadnih probleme.
|
|
|
|
|
|