Ratno vazduhoplovstvo Iraka - Sadamovi pustinjski sokolovi

8

Ratno vazduhoplovstvo Iraka - Sadamovi pustinjski sokolovi

offline
  • kljift 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Okt 2009
  • Poruke: 7399

Ima dosta fotografija Iračkog RV i na Fejsbuku.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • DEMIR  Male
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 03 Nov 2011
  • Poruke: 328
  • Gde živiš: Mesto gde se najmanje radi a najbolje zivi...Novi Pazar

Vlada78 ::Ko ih je razvalio ne znam, ali je sigurno da su ih isarali "oslobodioci" posto se lepo vide samo slova abecede ,ne i arapska slova. Prvo bih ih nazvao prljavim okupatorima,cak su i Iracki seljaci i sakupljaci otpada (metala) imali malo respekta za te avione pa ih nisu upropastili ko ovi divljaci Evil or Very Mad



offline
  • sve što ne treba
  • Pridružio: 27 Sep 2011
  • Poruke: 293

ово је рондела ирака из садамовог времена да ли је и данас или су је променили ?

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33447

Ova je spominjana kao (ne)zvanicna [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

ali na njihovim avionima je samo zastava Iraka

offline
  • sve što ne treba
  • Pridružio: 27 Sep 2011
  • Poruke: 293

хвала на одговору Ziveli и то није тренер тог клуба Wink

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33447

Nemoj mi Stanoja... Teramo mi ove u februaru pa ce on opet.

offline
  • nebkv 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 30 Mar 2007
  • Poruke: 3542

A sta je sa rondelom koja se pojavljuje na Lasti?Na nosu?

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

Mislim da je to opsti znak RV Iraka.

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37727
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Tekst po kojem sam radio ovu temu 2005 godine, izašao je u Jane's Soviet Intelligence Review izdanje iz oktobra 1990. dakle dok je još postojalo Sadamovo RV - skeniram tekst u celosti.





offline
  • Pridružio: 10 Mar 2012
  • Poruke: 311

Zasto su cekali da ih uniste na zemlji?Hrpa ulozenog novaca i onda kad treba da odrade posao,nista.Mozda su u fazi prikupljanja neprijateljskih snaga trebali da polete?
Nesto slicno avijaciji VJ.Puno unistenih aviona na zemlji.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 7298 korisnika na forumu :: 38 registrovanih, 5 sakrivenih i 7255 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: BlackTower, BUDDAR70, C-Gun, Chainsaw, Cicumile, Clouseau, Colt D, doragan, Electron, Gogi_avio, HrcAk47, Imperator_Aleksandr_lll, In_hero, ivan1973, Kalem, kaskadija, ladro, laki_bb, loon123, Markovic, mikrimaus, Remarqe, SamoGledam, Sarmat, Simonsen23, SlaKoj, Spinosa, stalja, stegonosa, troki1971, Ulzana, umpah-pah, vaci, Vlado82, Volfero, x011, XBMC, 79693