|
Poslao: 02 Maj 2019 22:54
|
offline
- dragon986
- Legendarni građanin
- Pridružio: 02 Jun 2013
- Poruke: 3876
|
Pa šta sve njima treba. NA je najbitnija stavka u globalnoj dominaciji, oni i sa ovim brojem imaju problema a kamoli da jedan izbace pre vremena. Generalno USN je najviše osakaćeni rod američkih OS.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 02 Maj 2019 23:11
|
offline
- Pridružio: 26 Okt 2011
- Poruke: 1232
|
Njihov plan je 105 Large Surface Combatant platforms znaci DDG i CG .. 2025 kupit ce prvi brod koji treba da zamjeni Tico class. To ce biti brod deplasmana 15000t , i jos 50 Small surface combatant znaci frigate i lcs.. FFG(X) sto oni zovu bit ce vise manji ddg nego tipicna fregata.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 03 Maj 2019 00:01
|
offline
- Wisdomseeker

- Nezaboravni član
- Pridružio: 12 Feb 2007
- Poruke: 8618
|
Baciše pare na LCS i Zumwalt razarač, rail gun i još gomilu stvari samo u mornarici. Kad se saberu svi propali projekti u njihovoj vojsci mogli su da kupe barem 2 nova nosača i kamaru razarača uz njih.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 03 Maj 2019 00:52
|
offline
- Pridružio: 26 Okt 2011
- Poruke: 1232
|
Zumwalt sa svojih 80 VLS Mark 57 lansera moze sluziti kao odlicna platforma za lansiranje krstarecih raketa. Rail gun im je propao jer jedan projektil kosta 800k dolara. Vjerovatno nova krstarica bit ce bazirana na kobilici Zumwalta.
Sto se tice LCS izgleda ko promasena investicija ali freedom klasa je ok za patroliranje sa brzinom od skoro 80kmh.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 09 Maj 2019 14:35
|
offline
- Pridružio: 01 Avg 2018
- Poruke: 200
|
Koja je cena istraživanja i razvoja Zumwalta?
Teško mi je da poverujem u ovaj wiki podatak [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Da je brod od četiri ipo milijarde razvijen za svega dvadesetak
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 09 Maj 2019 14:44
|
offline
- Pridružio: 26 Okt 2011
- Poruke: 1232
|
Na Zumwaltu su svi sistemi potpuno novi,trup ko trup i nije bio skup ,to je neka pred klasa za novi LSC koji bi trebao doci za 4-5 godina. Trenutno traze resenje cime zamjeniti top za kojeg nema municije najvjerovatno dodat ce VLS lansere sa SM-6 za PBR i Protiv balisticku odbranu ,takodje se radi modernizacija SM-6 gde ce nova raketa imati veci domet a i mnogo vecu brzinu. LSC bit trebao zamjeniti Tico class i starije AB.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 09 Maj 2019 15:08
|
offline
- Pridružio: 01 Avg 2018
- Poruke: 200
|
Kad bi se na ovom svetu stvari istraživale i razvijale za sumu ćetiri do pet puta veću od prodajne cene finalnog proizvoda, svi bi smo se verujem obogatili
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 10 Maj 2019 00:19
|
offline
- Pridružio: 26 Okt 2011
- Poruke: 1232
|
Napisano: 09 Maj 2019 21:03
Pa drzava platila i razvoj i cijenu istog. Kratko rocno to je veliki trosak ali u slucaju da LSC bude napravljen na bazi DDG - 1000 onda to je veoma dobro ulozen novac jer ce smanjiti cijenu LSC -a. i smanjiti vrijeme cekanja.
-
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Maj 2019 14:50
|
offline
- sremac983

- Legendarni građanin
- Neimar i savremeni farmer.
- Pridružio: 24 Nov 2010
- Poruke: 12167
- Gde živiš: U sremu voljenome...
|
Боље да су купили Горшкова и решили би се беде...
|
|
|
|
|
|